Бережанська Районна Рада

e-mail: office@berezhany-rrada.gov.ua

Друк

Б Е Р Е Ж А Н С Ь К А   Р А Й О Н Н А   Р А Д А

ТЕРНОПІЛЬСЬКОЇ ОБЛАСТІ

СЬОМЕ СКЛИКАННЯ

Двадцять перша сесія

Р І Ш Е Н Н Я


від “ 27 ” червня   2017 р.                                                                                                                           № 223

м.Бережани


Про хід виконання районної програми

розвитку і функціонування української

мови на 2013- 2017 роки


Відповідно до п. 16 ч.1 ст.43 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», заслухавши та обговоривши інформацію про хід виконання районної програми розвитку і функціонування української мови на 2013 - 2017 роки, беручи до уваги рекомендації постійної комісії з питань освіти, охорони здоров’я, культури, молоді, спорту, соціального захисту населення та засобів масової інформації, районна рада

вирішила:

1. Інформацію про хід виконання районної програми розвитку і функціонування української мови на 2013 - 2017 роки взяти до уваги.

2. Начальнику відділу освіти, завідувачу районного методичного кабінету:

2.1. Уживати дієвих заходів щодо забезпечення статусу української мови як державної та піднесення її суспільного престижу, створювати умови для всебічного розвитку і функціонування української мови в навчально-виховному процесі.

2.2. Проводити широку інформаційно-просвітницьку й роз’яснювальну роботу серед учнів, педагогів, батьків, громадськості щодо законодавчої та нормативно-правової бази про статус державної мови через регіональні засоби масової інформації.

2.3. Забезпечувати дієвий контроль за дотриманням мовного законодавства в навчально-виховному процесі.

2.4. Проводити науково-методичні семінари та тренінги з питань методики та сучасних технологій викладання української мови і літератури.

2.5. Видавати, поширювати методичні розробки, навчально-методичні посібники, підручники українською мовою, зокрема електронні.

2.6. Поповнювати фонди бібліотек навчальних закладів сучасною книжковою продукцією українською мовою.

2.7. Проводити тематичні мовно-літературні експозиції, дні шляхетності української мови, літературно-мистецькі вечори, дні української писемності та мови спільно з обласними організаціями національно-культурних товариств, відповідними фахівцями української словесності вищих навчальних закладів.

3. Контроль за виконанням рішення покласти на постійну комісію з питань освіти, охорони, здоров’я, культури, молоді, спорту, соціального захисту населення та засобів масової інформації.

 

Голова Бережанської

районної ради                                                                                                                                 В.Ф. Білик