Бережанська Районна Рада

e-mail: office@berezhany-rrada.gov.ua

Новини
Друк

До 1 вересня 2018 року інклюзивно-ресурсні центри мають бути створені у кожному районі області

Відповідно до ст. 20 ЗУ «Про освіту» та Постанови Кабінету Міністрів України від 12 липня 2017 №545 «Про затвердження положення про інклюзивно-ресурсний центр» в області мають бути створені інклюзивно-ресурсні центри. На цьому наголосила начальник управління освіти й науки Тернопільської облдержадміністрації Ольга Хома під час щотижневої скайп-наради з головами РДА, районних, міських рад та ОТГ.

За її словами, мета інклюзивно-ресурсних центрів – це надання освітніх послуг для дітей з особливими освітніми потребами. Їх створюють на заміну психолого-медико-педагогічних консультацій.

Дані центри, як пояснила Ольга Хома, можуть створюватися з юридичною особою в об’єднаних територіальних громадах, районах, районах у місті та в містах. Засновник створює в об’єднаних територіальних громадах, районах один центр з розрахунку не більше як на 7 тис. дітей та не більше, ніж на 12 тис. дітей у містах та містах обласного значення. Відтак, до 1 вересня 2018 року інклюзивно-ресурсні центри мають бути створені у кожному районі області.

«Об’єднаним територіальним громадам, у яких є 1 тисяча дітей, немає потреби створювати інклюзивно-ресурсні центри. У такому випадку це питання потрібно узгодити і створити інклюзивно-ресурсний центр один на район. Тим більше, що центри фінансуватимуться з державного бюджету, адже на інклюзивну освіту спеціально виділяється освітня субвенція. З цієї субвенції можна спрямовувати кошти на зарплату помічникам вчителя та працівників інклюзивно-ресурсних центрів», – зазначила Ольга Хома.

Водночас, вона поінформувала, що в області при інституті післядипломної освіти буде створений ресурсний центр, який надаватиме тільки методичні послуги.

 
Друк

 

Оформлення закордоного паспорта для дітей

Головне  територіальне  управління юстиції у Тернопільській області інформує про процедуру оформлення закордоного паспорта  для дітей.

Які закордонні паспорти зараз видають?

Паспорт для виїзду за кордон виготовляється у формі книжечки, правий форзац якої містить безконтактний електронний носій – «чіп». 20 грудня 2016 року припинено прийом документів для оформлення паспортів без «чіпа» з інформацією про особу та її біометричних даних (відцифрованого обличчя, підпису та відбитків пальців особи).

Куди звернутись оформлення закордонного паспорта?

•          До територіальних органів та територіальних підрозділів Державної міграційної служби;

•          До центрів надання адміністративних послуг;

•          До державного підприємства «Документ»;

•          До закордонної дипломатичної установи (у разі постійного проживання або тимчасового перебування особи за кордоном).

У окремих випадках звернення можливе лише до територіального органу ДМС:

•          Втрата або викрадення паспорта, потреба обміні під час перебування в Україні особи, яка постійно проживає за кордоном.

•          Якщо особа не може пересуватися самостійно або потребує термінового лікування.

•          Оформлення документів для виїзду на постійне проживання усиновленої дитини.

Які необхідно зібрати документи?

 - Паспорт громадянина України (для особи, яка досягла 14-річного віку);

 - Свідоцтво про народження або документ, який підтверджує факт народження (якщо немає 14 років).

 - Документ, який посвідчує особу законного представника, у разі подання документів законним представником, крім випадків, коли законним представником є один із батьків.

 - Документи, які підтверджують сплату адміністративного збору.

 - У разі оформлення паспорта для виїзду за кордон особі, яка не досягла 12-річного віку, або особі, яка не може пересуватися самостійно у зв’язку з тривалим розладом здоров’я, може бути подано одну кольорову фотокартку розміром 10-15 сантиметрів для внесення відцифрованого образу обличчя особи шляхом сканування.

При замовленні другого закордонного паспорта обов'язкова наявність раніше виданого закордонного паспорта або проїзного документа дитини (діючого, не діючого, на інше прізвище). Сканування відбитків пальців рук дітей здійснюється з 12 років за дозволом батьків (законних представників).

Хто може звернутись за оформленням паспорта для виїзду за кордон?

Особа, яка досягла 16-річного віку, на підставі заяви-анкети, поданої нею особисто;

Особа, яка не досягла 16-річного віку, на підставі заяви-анкети одного з батьків чи опікунів.

У разі відсутності другого з батьків під час подання документів така заява має бути нотаріально засвідчена перед поданням.

Якщо батьки не перебувають у шлюбі, оформлення, обмін та видача паспорта для виїзду за кордон здійснюється на підставі заяви-анкети того з них, з ким проживає дитина.

У разі оформлення паспорта дитини меншої 16 років, яка проживає з одним із батьків, а місцезнаходження другого з батьків невідоме, необхідно подати оригінал або засвідчену копію одного з документів:

•          свідоцтва про смерть другого з батьків;

•          рішення суду про позбавлення батьківських прав другого з батьків;

•          рішення суду про визнання другого з батьків безвісно відсутнім;

•          рішення суду про визнання другого з батьків недієздатним;

•          довідки про реєстрацію місця проживання дитини разом з одним із батьків, який подає заяву-анкету;

•          оригінал витягу з реєстру актів цивільного стану про народження із зазначенням відомостей про батька.

Заява від другого з батьків не вимагається, якщо він є іноземцем або особою без громадянства.

 

Скільки коштує оформленням паспорта для виїзду за кордон?

Залежить від строку виготовлення.

Не довше 20 днів – 557 грн 32 коп.

Не довше 7 днів – 810 грн 32 коп.

Не довше 3 днів (у зв’язку з нагальною потребою в лікуванні чи смертю родича, який проживав за кордоном) – 810 грн 32 коп.

Вартість оформлення паспорта для виїзду за кордон в закордонній дипломатичній установі становить від 20 до 250 доларів США.

Де забрати готовий паспорт?

Видача паспорта здійснюється тим самим органом, який прийняв документи.

Для отримання паспорта для виїзду за кордон, пред’являється документ, що посвідчує особу.

Паспорт дитини до 12 років може бути виданий особі, уповноваженій на це законним представником на підставі довіреності, засвідченої в установленому порядку.

Паспорт для виїзду за кордон дитині від 12 до 16 років, може бути виданий особі, уповноваженій на це законним представником на підставі довіреності за умови присутності особи, на ім’я якої оформлено паспорт для виїзду за кордон.

Чи є якісь особливі моменти на які варто звернути увагу?

·         У випадку відсутності біометричного паспорта для виїзду за кордон дитині – громадянину України необхідно оформити відповідну візу у представництві тієї країни, куди планується подорож.

З дітей віком до 18 років і дітей віком до 21 року, які перебувають на утриманні, плата за оброблення заяв про оформлення віз не стягується.

·         За наявності паспорта громадянина України або проїзного документа дитини дитина може перетинати кордон з Республікою Білорусь.

·         За наявності паспорта громадянина України з безконтактним електронним носієм або проїзного документа дитини дитина може перетинати кордон з Турецькою Республікою.

Коли доведеться отримувати новий паспорт?

Паспорт для виїзду за кордон оформляється на 4 роки особам, які не досягли 16-річного віку, і на 10 років особам, які досягли 16-річного віку.
 
Друк

Бережанці віддали шану провіднику ОУН Степану Бандері

01 січня бережанці віддали шану провіднику ОУН Степану Бандері в 109-ту річницю від дня його народження. Біля бронзового погруддя відбулося невеличке віче. Священики відправили панахиду, представники влади та громадськості запалили лампадки біля підніжжя пам’ятника.

 
Друк

Пластуни передали Віфлеємський вогонь керівництву району

Іскру любові, благополуччя і щастя з Віфлеємським вогнем передали керівництву райдержадміністрації та районної ради пластуни. Передача пластунами «Віфлеємського вогню миру» відбувається традиційно до святкувань Різдва Христового та символізує тепло, злагоду, сподівання на краще та мир, який так потрібен сьогодні нашій державі.

Заступник голови РДА Ігор Гринкевич подякував пластунам за їх таку важливу передріздвяну місію і додав, що бажає усім у мирі та спокої зустріти Новий 2018 рік та відсвяткувати Різдво Христове.

Віфлеємський вогонь горітиме в приймальні РДА протягом всіх свят. Всі охочі матимуть можливість взяти вогонь для лікарні,  установ, шкіл, сільських громад та для своїх домівок.

 
Друк

Вшанували пам'ять В'ячеслава Чорновола

В музеї книги з ініціативи районної організації Народного Руху України відбулося урочисте вшанування провідника українського національно-визвольного руху 60-90 років минулого століття, лідера Народного Руху України, Героя України В’ячеслава Чорновола з нагоди 80-ї річниці від дня його народження. Ведуча заходу – голова РО НРУ, депутат обласної ради, директор опорної Потуторської ЗОШ І-ІІ ст. Ольга Поляк, висвітлила життєвий шлях В.Чорновола, розповіла про важливі моменти з його громадсько-політичної діяльності, вміло поєднала з художніми номерами.
Директор Музею книги Ліля Зінчук розповіла про цікаві факти з біографії В.Чорновола, які стосуються епістолярного жанру автора, зокрема про його листуваня з нашими видатними земляками.

Заступник голови РО НРУ Іван Головацький поділився власними спогадами про В.Чорновола, а делегат недавнього з’їзду Народного Руху України Василь Соломко розповів про відзначення 80-річчя В.Чорновола в Києві.

Після завершення заходу усі присутні поклали квіти до меморіальної дошки В’ячеслава Чорновола та спільно помолилися за його світлу душу.

 
Друк

Відбулась ХХVIII сесія районної ради

Тернопільщина отримала останній розподіл коштів Держбюджету на заробітні плати медикам. Кошти надійшли  і в Бережанський район у сумі 2210,4 тис.грн. В зв’язку з цим  у п’ятницю, 22 грудня на засіданні 28-ї сесії районної ради депутати внесли зміни до районного бюджету на 2017 рік. Таким чином це дасть можливість ліквідувати заборгованість з виплати заробітної плати медичним працівникам району.

Окрім цього на сесії депутати районної ради проголосували за районний бюджет на 2018 рік, за перелік основних питань для розгляду на пленарних засіданнях Бережанської районної ради у 2018 році, за передачу майна зі спільної власності територіальних громад сіл Бережанського району у власність Саранчуківської сільської об’єднаної територіальної громади та затвердили технічну документацію з нормативної грошової оцінки земельної ділянки, що надається в оренду гр. Гаркоту І.Б. на території Жуківської сільської ради.

 
Друк

Он-лайн нарада в РДА

20 грудня голова районної ради В.Білик взяв участь в он-лайн нараді, яку провів із керівниками райдержадміністрацій та районних рад голова обласної державної адміністрації С. Барна.

Під час наради йшлося: про готовність територіальних підрозділів та служб цивільного захисту області до реагування на можливе ускладнення погодних умов.

«Надзвичайно важливо бути готовим до будь-яких погіршень погодних умов в області, адже набагато легше оперативно спрацювати під час негоди, аніж потім ліквідовувати наслідки, які вона завдасть. Саме тому всі служби області повинні максимально зосередитись на цьому питанні у зимовий період 2017-2018 року»,- про це зазначив голова Тернопільської ОДА Степан Барна.

Під час наради про підготовку у кожному з напрямків доповіли начальник Тернопільського обласного центру з Гідрометеорології Степан Софінський, начальник Управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій в області Віктор Маслей, головний інженер ВАТ «Тернопільобленерго» Степан Бартків, перший заступник начальника Служби автомобільних доріг в області Володимир Хемій, начальник безпеки дорожнього руху області Андрій Петрук, начальник Управління Укртрансбезпеки в області Ігор Табака. Також про роботу, яка проведена з метою уникнення складних ситуацій під час погрішення погодних умов, доповіли голови райдержадміністрацій.

«Кожен голова районної адміністрації, за підсумками нашої скайп-наради, повинен провести детальний аналіз ситуації, яка може виникнути на території області у зв’язку із погіршенням погодних умов, – звернувся очільник Тернопільщини Степан Барна до присутніх на нараді. – Вам нададуть положення про спеціалізовані служби цивільного захисту, алгоритм взаємодії державного агентства автомобільних доріг та державної служби надзвичайних ситуацій у Тернопільській області під час виконання спільних заходів протидії ускладнення дорожнього руху в зимовий період 2017-2018 року. Всі дії служб мають бути узгоджені відповідно до цього алгоритму».

Водночас, голова ОДА наголосив, що Тернопільська область – це майже 5 тис. км доріг, з яких 1 600 км – дороги державного значення і 3 400 км – дороги місцевого значення. Тому спеціалізованим службам доручено провести максимальну мобілізацію усіх технічних засобів, наявних на території області.

«Прошу звернути увагу на ключові проблемні моменти, особливо в таких адміністративних районах як Бучач, село Хмелівка Требовлянського району, Бережани та об’їзна міста, Кременець та об’їзна міста, Збараж, в районі села Чернихівці, Тернопіль та об’їзна міста на можливість ускладнення просування транспортних засобів», – зауважив Степан Барна.

Також під час скайп-наради голова ОДА дав спеціальні доручення усім відповідальним службам. Зокрема, службам цивільного захисту забезпечити розташування відповідних технічних засобів, котрі можуть дати оперативну обстановку на випадок ускладнення погодних умов та контролювати можливість просування, блокування і деблокування транспортних засобів у вищезазначених проблемних районах.

ДП «Тернопільський облавтодор» повинне перевірити готовність техніки та організувати роботу під час складних погодних умов. Спільно з патрульною поліцією провести ревізію наявних технічних засобів у підприємствах Авакс- Проф, Техно-Буд-Центр, а також провести перевірку наявних засобів в облавтодорі.

Органам виконавчої влади та місцевого самоврядування – скласти реєстр техніки, яку зможуть залучати до розчистки доріг; зробити аналіз наявних засобів в підрозділах Тернопільського облавтодору та подбати про волонтерів, котрі можуть потенційно долучатися до ліквідації наслідків стихії. Окремо предметом уваги має бути робота національної поліції області, особливо в місцях скупчення великогабаритної техніки. Також слід залучити максимально кваліфікованих працівників для того, щоб деблокувати затори.

Окреме доручення від голови ОДА отримало управління охорони здоров’я. У всіх лікувальних закладах області, амбулаторіях, особливо в місцях потенційних загроз, повинні вікрити цілодобові пункти обігріву та облаштувати палати для перебування потребуючих.

Управління житлово-комунального господарства облдержадміністрації з органами місцевого самоврядування мають відпрацювати питання діяльності оперативних груп щодо можливості ліквідації потенційних аварій на котельнях, а також водопроводах, газопроводах області, які можуть виникнути через ускладнення погодних умов.

«Станом на сьогодні, уточнено перелік сил та засобів, котрі можуть бути задіяні до ліквідації можливих наслідків стихії. У межах Тернопільської області планується залучити 2 267 осіб та 473 одиниці техніки. Відповідно, доручення патрульній поліції – здійснити перевірку технічних засобів на предмет їхньої придатності до ліквідації наслідків потенційних стихійних явищ. До процесу ліквідації також можна буде залучити понад 100 одиниць снігорозчисної техніки, 43 грейдери, 14 бульдозерів, 39 пересувних електростанцій та техніку, яка може використовуватися як тягачі – 43 одиниці. Крім того є 5 пунктів обігріву на базі транспортних засобів державної служби надзвичайних ситуацій і не менше 23 пунктів обігріву, палаток в місцях можливого потенційного блокування дороги внаслідок заметів», – наголосив Степан Барна.

 
Друк

Засіданні ХХVІІ сесії районної ради

18 грудня відбулось засідання 27-ї сесії районної ради. На засіданні депутати внесли зміни до районного бюджету на 2017 рік, заслухали хід виконання районної програми роботи з обдарованою молоддю на 2016-2020 роки та затвердили технічну документацію з нормативно - грошової оцінки земельної ділянки, що надається в оренду гр.Ваньчуку Д.М. на території Нараївської сільської ради.

 
Друк

Делегація Бережанського району взяла участь у Західноукраїнському регіональному семінарі: «Перспективи розвитку малого фермерства та кооперації»

Делегація Бережанського району у складі працівників відділу агропромислового розвитку, голів сільськогосподарських обслуговуючих кооперативів та фермерських господарств  взяли участь у Західноукраїнському  регіональному семінарі: «Перспективи розвитку малого фермерства та кооперації». Обговорили під час семінару напрями за якими будуть спрямовуватись кошти державного бюджету в сумі 1 млрд.грн. Також мали можливість дізнатися як отримати державну підтримку на розвиток малого фермерства та кооперації, які Державні та регіональні програми підтримки фермерства та кооперації на 2018 рік.

Участь у семінарі взяли заступник Міністра аграрної політики та продовольства України Віктор Шеремета, Перший заступник голови Тернопільської ОДА Іван Крисак, співробітники Міністерства аграрної політики та продовольства України, Національної асоціації дорадчих служб України, представники СОК із Львівської, Хмельницької, Івано-Франківської та Чернівецької областей.

 
Друк

Для дітей із малозабезпечених та багатодітних родин відбулося свято «Миколай дарує радість»

В актовому залі Бережанської районної ради за участю учнівського колективу Вербівський НВК «ЗНЗ І-ІІст.-ДНЗ» відбулась святкова концертна програма «Миколай дарує радість» для дітей із малозабезпечених та багатодітних родин, у яких виховуються четверо і більше дітей.

Святкове дійство було відкрите вітальними словами заступника  голови районної державної адміністрації Ігора Гринкевича та заступника голови районної ради Романа Висоцького. Традиційним завершенням свята було вручення діткам солодких подарунків. 163 солодких подарунки, відділ  освіти районної державної адміністрації мав можливість підготувати завдяки Т Петруху, директору ДП Бережанського районного державного агропромислового підприємства «Бережанирайагроліс», який долучився до організації свята солодкими подарунками.

 
Друк

Відбулося засідання Громадської ради при Бережанській районній державній адміністрації

14 грудня  відбулося чергове засідання Громадської  ради при Бережанській райдержадміністрації.  На засіданні голова Громадської ради Т.Рутковський  прозвітував про діяльність ради за 2017 рік і висловив наміри про припинення своїх повноважень. Члени Громадської ради взяли до уваги звіт голови та прийняли рішення розглянути питання щодо обрання нового голови Громадської ради  на наступному засіданні у січні 2018 року.

 


Сторінка 3 з 75