Бережанська Районна Рада

e-mail: office@berezhany-rrada.gov.ua

Новини
Друк

Підвели підсумки фінансового 2017 року

Перший заступник голови райдержадміністрації В.Зінчук, за участю голови районної ради В. Білика, заступника голови РДА І.Гринкевича та заступника голови районної ради Р. Висоцького, провів співбесіди з  керівництвом медицини, освіти, культури, соціального захисту, служби у справах дітей, районного центру соціальних служб для дітей, сімї та молоді з питань їх фінансового забезпечення.

Під час співбесід присутні підвели підсумки фінансового 2017 року та накреслили спільний план дій на наступний фінансовий 2018 рік.

 
Друк

Вшанування ліквідаторів Чорнобильської катастрофи

З нагоди Дня вшанування ліквідаторів наслідків аварії на Чорнобильській АЕС відбулася зустріч з тими, хто боровся із техногенною катастрофою та постраждав від “мирного атома”. На зустріч з чорнобильцями прийшли перший заступник голови райдержадміністрації В. Зінчук,  заступник голови РДА І.Гринкевич, заступник голови районної ради Р.Висоцький, міський голова В.Музичка, заступник міського голови О.Захарків, керівники медицини, соціального захисту, Пенсійного Фонду  та відділу економічного розвитку районної державної адміністрації.

Під час зустрічі спілкувалися про саму трагедію, про її наслідки та соціальний захист потерпілих.Віктор Євгенович Зінчук подякував ліквідаторам за їхню жертовність, наголосив, що проблеми “чорнобильців” є для нього знайомими і на районному рівні робиться все для того аби їх вирішити.

Відтак учасники зустрічі окреслили низку проблем, з якими часто стикаються. Зокрема, йшлося про проблеми з отриманням безкоштовних ліків в Бережанській комунальній аптеці №6, про перерахунок пенсій та про фінансову компенсацію за проїзд.

 
Друк

Обговорили питання фінансування медичної галузі району у 2018 році

За участю керівництва райдержадміністрації, районної ради, міської ради та Саранчуківської ОТГ відбулася міжвідомча нарада з питань підписання угоди про фінансування видатків з місцевих бюджетів на фінансування  медичної галузі району у 2018 році. За результатами наради доручили керівникам фінансових установ підготувати проект відповідної угоди, яка повинна бути підписана до прийняття місцевих бюджетів.

 
Друк

Розширена нарада в РДА

Перший заступник голови райдержадміністрації В.Зінчук провів розширену нараду з начальниками управлінь, відділів та секторів райдержадміністрації.

На нараді здійснили моніторинг рейтингової оцінки Бережанського району за 9 місяців 2017 року, обговорили питання про виплату заробітної плати працівникам гуманітарної галузі району, про проведення щорічної оцінки держслужбовців, про проведення співбесід з сільськими головами на предмет спільного співфінансування у 2018 році освіти, культури та медицини.

 
Друк

Керівники району взяли участь в урочистостях з нагоди Дня місцевого самоврядування

Керівники району взяли участь в урочистостях з нагоди Дня місцевого самоврядування. Захід зібрав представників органів місцевого самоврядування району – працівників Бережанської районної ради, депутатіврайонної ради, голів сільських рад.

Василь Білик та Роман Висоцький привітали присутніх з святом та виконали приємну місію - вручили грамоти  за співпрацю з органами виконавчої влади, вагомий внесок у розвиток територіальних громад району окремим сільським головам та депутатам районної ради.

Хороший настрій усім присутнім подарували творчі колективи художньої самодіяльності міста та району.

 
Друк

Почесні нагороди отримали учасники АТО та волонтери

В залі визвольних змагань Бережанського краєзнавчого музею з нагоди Дня Збройних Сил України та Міжнародного дня волонтера відбулося урочисте пошанування учасників АТО та волонтерів Бережанщини.

Зі щирими словами вітань перед присутніми виступили директор краєзнавчого музею, заслужений працівник культури України Надія Голод, член ГО "Спілка бійців та волонтерів АТО "Сила України", волонтер Галина Сапеляк і заступник голови районної ради Роман Висоцький. Участь у заході взяли перший заступник голови РДА Віктор Зінчук, секретар міської ради Петро Гончар, представники установ та організацій.

Хвилиною мовчання присутні вшанували пам'ять полеглих за Україну Героїв нашого краю, зокрема — Героя Небесної Сотні, колишнього студента БАТІ Устима Голоднюка,  учасників АТО Олександра Філя з Бережан та Володимира Дідуха із с.Вербів.

Медалі "За незламність духу" одержали учасники АТО, захисники рідної землі Віктор Лазар і Петро Осадца, відзнаки "За доблесть та звитягу" — Ігор Проскуренко, Владислав Синовець, Тарас Вох, Руслан Шкільний, Роман Кіндрацький, Ярослав Янківський, Володимир Татарин.

Медалями "За врятовані життя" нагороджено медиків-атовців — лікаря-хірурга ЦРКЛ Віктора Іщука, фельдшера Анатолія Мельника, рентгенолога Олега Кулину, "За гідність та патріотизм" — волонтера Ореста Мельника, відзнаками "За гуманітарну участь в антитерористичній операції" — волонтерів Зоряну Базилевич, Михайла Михайлечка та Василя Дудара.

Святкового настрою присутнім додали виступи аматорів сцени — співачки Лілії Слободної й жіночого вокального тріо "Вишневий цвіт" РБК (Лілія Слободна, Леся Метельська, Наталія Борик) під керівництвом заслуженого працівника культури України Зиновія Головацького.

Учасники заходу зазначали, що, на жаль, укотре такі важливі патріотичні свята доводиться відзначати в умовах воєнних дій на теренах східних областей України. Мужні бережанські воїни були і є безпосередніми учасниками цієї неоголошеної гібридної війни з ворогами — підступними московськими агресорами й сепаратистами, проявляючи справжній героїзм, відвагу, бойову майстерність, демонструючи високий патріотизм, стійкість і витримку. Безперечно, їх подвиги золотими літерами будуть закарбовані в історії Української держави та світовій історії. Тож велика вдячність бійцям та волонтерам, усім, хто щоденно обороняє рідну землю, ризикуючи власним життям!

 
Друк

Святковий концерт з нагоди Дня Збройних Сил України «В калиновий вінок вплетемо славу України»

В районному будинку культури відбулися урочистості та святковий концерт з нагоди Дня Збройних Сил України «В калиновий вінок вплетемо славу України». В них взяли участь військовослужбовці військових частин, які дислокуються в Бережанах, демобілізовані воїни АТО, перший заступник голови райдержадміністрації В.Зінчук,  заступник голови районної ради Р.Висоцький та міський голова В.Музичка.

Віктор Євгенович Зінчук привітав військовослужбовців з святом, подякував їм за патріотизм і мужність, за самопожертву заради нашої неньки України, побажав усім миру і добробуту та завжди повертатись додому до своїх рідних.

Керівники відзначили кращих військовослужбовців грамотами та подяками.

Святковий настрій усім присутнім подарували творчі колективи художньої самодіяльності міста та району.

 
Друк

У селі Мечищів відкрили дитячий садок «Бджілка»

У селі Мечищів  відкрили дитячий садок «Бджілка». Цього дня громада села чекала з особливим нетерпінням. Мечищівська сільська рада охоплює села Мечищів, Надорожнів та Діброва, дітей дошкільного віку проживає тут чимало. Ще у далекому 1990 році дошкільний заклад був закритий і лише через 27 років відновлений, відремонтований відкрив двері для маленьких дошкільнят.  Ця довгоочікувана подія стала справжнім святом для дітвори та їх батьків. Різнокольорові повітряні кульки, схвильовані батьки, почесні гості і подарунки - все говорило про те, наскільки значимо відкриття  дитячого садочка.

Розділити радість з мешканцями громади та привітати їх з чудовою подією завітали: екс-голова райдержадміністрації, а нині голова Саранчуківської ОТГ Володимир Петровський, заступник голови РДА Ігор Гринкевич, меценати та керівництво відділу освіти райдержадміністрації.

Приміщення дитячого садочка «Бджілка» розраховане на одну різновікову групу в кількості 24 дітей. У ньому облаштовано та естетично оформлено ігрову кімнату, спальню, роздягальню, встановлений санвузол.

Для капітального ремонту установи залучено кошти сільського бюджету, громади села та меценатів.

Як зазначив під час урочистого відкриття Володимир Петровський: «У вашому селі є добрий господар, добрий настоятель, згуртована громада і бачимо, що є перші плоди. Це дуже важливо, що ви усі долучилися до того, аби знайти відповідні можливості, в тому числі, й фінансові для відновлення  дитячого садка. Дай боже, щоб у вас народжувалися діти, щоб садочок розширювався, щоб наша Україна жила.»

Щирі слова вдячності звучали з уст сільського голови Василя Михайловича Сидоровича, директора місцевої школи Ірини Михайлівни Надбережної.

За добрим звичаєм приміщення дошкільного навчального закладу освятив сільський священик.

Дійство закінчилося в гостинних стінах сільського клубу, де на сцені маленькі дошкільнята та учні молодших класів порадували усіх присутніх чудовими виступами.

 
Друк

Потуторська опорна школа отримала шкільний автобус

Довгоочікувана подія відбулася у Потуторській опорній школі І-ІІІст. - навчальний заклад отримав новий шкільний автобус. Потреба в автобусі постала, коли у 2016 році за рішенням районної ради середня школа  у с. Потутори стала опорною з філіалами у селах Літятин, Жовнівка та Посухів.

Серед гостей, які завітали на шкільне подвір’я голова облдержадміністрації С.Барна, голова обласної ради В.Овчарук, народний депутат Т.Юрик, заступник голови ОДА О.Валов, начальник департаменту освіти ОДА О.Хома, перший заступник голови РДА В.Зінчук, заступник голови РДА І.Гринкевич, заступник голови районної ради Р.Висоцький, голова Саранчуківської ОТГ В.Петровський, директор БАТІ  М.Жибак, начальник відділу освіти РДА Н. Бабій. Усі вони вітали педагогічно-учнівський колектив з приємною подією. Зокрема Степан Барна сказав: «У рамках стратегії реформи освіти передбачається не лише заміна вікон та перекриття дахів. Найголовніше — це якість освітніх послуг. Саме тому в 20-ти опорних школах області, в тому числі й у Потуторівській школі, створюються належні умови для самореалізації наших дітей».

Священик освятив шкільний автобус для безпечних поїздок та цікавих мандрівок - екскурсій.

Зі словами вдячності звернулась до присутніх керівник навчального закладу Ольга Поляк. «Сьогодні, у нас велике свято — ми одержали шкільний автобус. 52 учні, які навчаються в школі, а також вчителі завжди потребували підвозу. Тепер наші школярі зможуть не лише вчасно прибути на навчання, а й зберегти своє здоров’я» - наголосила Ольга Поляк під час урочистого отримання сертифікату та ключів від транспортного засобу.

Найбільше раділи подарунку шкільна дітвора та разом із головою ОДА Степаном Барною, народним депутатом Тарасом Юриком випробували шкільний автобус сільською дорогою.

Автобус навчальний заклад отримав за сприяння обласної державної адміністрації, обласної ради та районної влади. На його придбання було виділено кошти на суму 1 млн. 698 тис. гривень. Транспортний засіб на 31 місце є найбільшим серед шкільних автобусів в Бережанському районі.  Варто зазначити, що це вже 9 шкільний автобус для організованого підвозу дітей шкільного та дошкільного віку в селах району.

 
Друк

Нарада з питань виплати заробітної плати медичним працівникам

Про виплату заробітної плати медичних працівникам йшлося під час наради за участю голови районної державної адміністрації Володимира Петровського, його заступників В.Зінчука та І. Гринкевича, голови районної ради В.Білика, його заступника  Р.Висоцького,  керівництва фінансового управління РДА, управління Державної казначейської служби України в Бережанському районі та медичної галузі району. Присутні обговорили реальний фінансовий стан медзакладів району, проблеми з виплатою зарплати до кінця 2017 року та шляхи вирішення зазначених питань.

 
Друк

ШАХРАЇ В ІНТЕРНЕТІ

Сьогодні завдяки світовій мережі можна придбати буквально усе за прийнятною для себе ціною. Однак цей сучасний сервіс  «освоїли» і аферисти різних ґатунків, які успішно використовують довірливість людей та їх бажання максимально зекономити на покупці.

Віднайти шахраїв іноді вдається, однак це вкрай складно, оскільки вони зазвичай використовують  і стартові пакети до мобільних телефонів і банківські картки, куди потерпілі перераховують кошти.

Аби не стати жертвами аферистів, слід бути максимально обережними. Що має одразу насторожити, - ціна  товару, значно менша за реальну. Вивчаючи приватні оголошення, доречним буде отримати всю можливу інформацію про номера телефонів, наведені у них продавцями. Зробити це можна за допомогою того ж  інтернету. Не виключено, що хтось уже «купився» на пропозицію шахраїв і повідомив про це у мережі.

У жодному разі не треба робити передоплати чи авансового платежу. Принаймні частково можна убезпечити себе, використовуючи таку поштову послугу як накладений платіж. Правда, при цьому вартість покупки стане дорожчою на 2,5 - 3%. Зате є хоч якась гарантія, що товар таки надішлють, а якщо він не відповідає тим параметрам, про які домовлялися, то від викупу можна і відмовитися».

 


Сторінка 4 з 75