Бережанська Районна Рада

e-mail: office@berezhany-rrada.gov.ua

Новини
Друк

На Тернопільщині відкрили Регіональний центр підтримки підприємництва

Регіональний центр підтримки підприємництва відкрили в структурі департаменту економічного розвитку і торгівлі Тернопільської обласної державної адміністрації у співпраці даного департаменту з проектом «Підвищення інвестиційної привабливості України та конкурентноспроможності регіонів» Міністерства розвитку Республіки Польща. Сьогодні, 28 листопада відбулося його офіційне відкриття. Участь у відкритті взяли керівництво області, представники Департаменту програм підтримки Міністерства розвитку Республіки Польща, місцеві підприємці, представники громадських організацій.

Основне завдання Центру полягає у наданні безкоштовної інформаційно-консультативної підтримки суб’єктам малого та середнього бізнесу та особам, які мають на меті започаткувати власну справу, щодо правил та умов ведення господарської діяльності, можливостей виходу на нові ринки, участі у проектах та програмах міжнародно-технічної допомоги тощо.

«Ми будемо інформувати суб’єктів господарювання, як знайти закордонного партнера, як взяти участь у виставково-ярмаркових заходах, які проходять за межами України, які взагалі зміни відбуваються в законодавстві для того, щоб бізнес був постійно проінформований про всі можливі напрями розвитку. Крім того, ми будемо інформувати про фінансово-кредитні продукти та послуги, які надають банківські установи області, про програми міжнародної технічної допомоги до яких бізнес може активно долучатися, а також про можливості експортної діяльності», – зазначила керівник Тернопільського регіонального центру підтримки підприємництва Ірина Порсева.

За її словами, діалог між суб’єктами господарювання та особами, які планують започаткувати бізнес буде постійним та ефективним.

«Ми маємо укладені меморандуми з органами виконавчої влади області, з банківськими установами, з бізнес-асоціаціями, а також маємо базу менторів – це успішні підприємці області, які зголосилися допомогти для того, щоб передавати свій досвід людям, які хочуть започаткувати власну справу у певному напрямку, які зможуть з практичної сторони розповісти всі переваги й недоліки як це зробити краще та простіше», – повідомила Ірина Порсева.

У свою чергу, як зауважив голова Регіональної ради підприємців Тернопільської області Володимир Гевко, сьогодні для Тернопільської області дуже корисний успішний досвід Польщі у відкритті Центрів підтримки підприємництва. Адже зараз наша держава перебуває у періоді формування малого та середнього бізнесу.

«Ми розуміємо, наскільки це велика дохідна частина бюджетів багатьох країн, і в Польщі це дуже яскраво видно. Ми з радістю будемо використовувати польський досвід. Будемо це робити в своїх реаліях. А тому такі інформаційні майданчики для початківців-бізнесменів, для саме малого бізнесу є надзвичайно важливі та актуальні. Зі свого боку, з боку бізнесу, який вже має досвід роботи, будемо докладатися до роботи цих центрів в плані менторства, допомоги підприємцям, які хочуть отримати консультації», – підкреслив Володимир Гевко.

Також, як стало відомо під час відкриття Регіонального центру підтримки підприємництва, концепція мережі передбачає відкриття найближчим часом відповідних центрів у Кременецькому, Бережанському та Чортківському районах, а також мережі консультаційних пунктів для бізнесу в об’єднаних територіальних громадах.

ФункціонуватимеРегіональний центр підтримки підприємництва у Тернопільській обласній державній адміністрації за адресою вул. Грушевського, 8, каб. 837. Тел.: (0352) 52-33-83, 25-25-85. Тел. мобільний: (098) 648-60-86; e-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів, Вам потрібно включити JavaScript для перегляду .

 
Друк

Відбулась ХХVІ сесія районної ради

28 листопада під головуванням голови районної ради Василя Білика відбулося пленарне засіданні 26-ї сесії районної ради. На засіданні депутати прийняли рішення з наступних питань:  про визнання повноваження депутата районної ради, про внесення змін до районного бюджету на 2017 рік, про програму інформатизації Бережанського району на 2017-2019 роки, про програму організаційного забезпечення діяльності Бережанського відділення Бучацької ОДПІ ГУ ДФС у Тернопільській області на 2017-2020 роки, про встановлення розміру кошторисної заробітної плати на 2017 рік, який враховується при визначенні вартості будівництва об’єктів, що споруджуються із залученням коштів районного бюджету, про надання дозволу на списання автомобіля Бережанської районної ради, про розгляд подання Теребовлянської місцевої прокуратури Тернопільської області, про затвердження технічної документації з нормативної грошової оцінки земельних ділянок, наданих в оренду ПОП «Урманське» на території Урманської сільської ради.

 
Друк

З 1 грудня в Україні зросте прожитковий мінімум та соціальні допомоги

В Україні з 1 грудня 2017 року підвищують прожитковий мінімум до 1700 гривень на одну особу на місяць, відповідно зростуть і всі соціальні допомоги, які до нього прив’язані. Для основних соціальних і демографічних груп населення з 1 грудня прожитковий мінімум буде такий:

для дітей віком до 6 років – 1492 гривень,

дітей віком від 6 до 18 років – 1860 гривень,

працездатних осіб – 1762 гривень,

осіб, які втратили працездатність – 1373 гривень.

Відповідно до нових розмірів прожиткового мінімуму, нараховуватимуть і нові суми соціальних допомог.

Допомогау зв'язку з вагітністю та пологами

Цю допомогу надають у розмірі 100% середньомісячного доходу жінки (стипендії, зарплати, допомоги з безробіття тощо) на місяць, але вона не може бути меншою ніж 25% розміру прожиткового мінімуму, встановленого для працездатної особи. Тобто, з 1 грудня 2017 року вона не може бути меншою, ніж 440,5 гривень (була 421 гривень).

Право на цю допомогу мають усі жінки (у тому числі неповнолітні), які не застраховані в системі загальнообов’язкового державного соціального страхування.

Допомогапри народженні дитини

Ця державна допомога наразі залишається без змін і становить  41280 гривень (10320 гривень – одноразова виплата і 860 гривень – щомісяця протягом 3 років).

Допомогаодиноким матерям

Її надають у розмірі, що дорівнює різниці між 100% прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку та середньомісячним сукупним доходом сім’ї в розрахунку на одну особу за попередні шість місяців.

З грудня для дітей до 6 років максимальнийрозмір допомоги становитиме 1492 гривень (був 1426 гривень), від 6 до 18 років – 1860 гривень (був 1777 гривень), від 18 до 23 років (якщо навчаються на стаціонарі) – 1762 гривень (був 1684 гривень).

Допомогана дітей, над якими встановлено опіку чи піклування

Сума допомоги залежить від віку дитини.

Для дітей до 6 років вона надається як різниця між 2984 гривень та середньомісячним розміром аліментів, допомог та пенсій за попередні шість місяців, які призначені дитині.

Від6 до 18 років: як різниця між 3720 гривень та середньомісячним розміром аліментів та пенсій за попередні шість місяців, які призначені дитині.

Якщо дітям, над якими встановлено опіку чи піклування, аліменти (за відсутності осіб, що за законом зобов’язані їх утримувати), пенсія, стипендія, державна допомога за попередні шість календарних місяців не нараховувалися, дана допомога призначається у розмірі двох прожиткових мінімумів для дитини відповідного віку.

Допомога дітям, батьки яких ухиляються від сплати аліментів

А також тим, батьки яких не мають можливості утримувати дитину, або їхнє місце проживання невідоме.

Її надають у розмірі, що дорівнює різниці між 50% прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку та середньомісячним сукупним доходом сім’ї з розрахунку на одну особу за попередні шість місяців. Максимальний розмір допомоги для дітей до 6 років становить  746 гривень (був 713 гривень), від 6 до 18 років – 930 гривень (був 888,5 гривень).

Державна соціальна допомога на дітей – сиріт, позбавлених батьківського піклування

Її надають у розмірі двох прожиткових мінімуми для дітей відповідного віку. Для осіб з числа дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, які навчаються у загальноосвітніх навчальних закладах, за денною формою навчання у вищих навчальних закладах I - IV рівня акредитації та професійно-технічних навчальних закладах, до закінчення відповідних навчальних закладів розмір соціальної допомоги становить два прожиткових мінімуми для працездатної особи.

У разі коли дитині виплачуються призначені в установленому порядку пенсія, аліменти, стипендія чи державна допомога, розмір соціальної допомоги визначається як різниця між двома прожитковими мінімумами для дитини відповідного віку та розміром зазначених виплат за попередній повний місяць на момент влаштування дитини у дитячий будинок сімейного типу або прийомну сім'ю (крім державної соціальної допомоги інвалідам з дитинства та дітям-інвалідам).

З грудня для дітей до 6 років максимальний розмір допомоги становитиме 2984 гривень (був 2852 гривень), від 6 до 18 років – 3720 гривень (був 3554 гривень), від 18 до 23 років (якщо навчаються на стаціонарі) – 3524 гривень (був 3368 гривень).

Державна соціальна допомога малозабезпеченим сім’ям

Розмір цієї державної соціальної допомоги визначається як різниця між прожитковим мінімумом для сім'ї та її середньомісячним сукупним доходом, але цей розмір не може бути більший, ніж 75% прожиткового мінімуму для сім'ї.

Тож з 1 грудня розміри прожиткових мінімумів такі:

для працездатних осіб - 370,02 гривень,

для осіб, що втратили працездатність, та інвалідів – 1373 гривень,

для дітей віком до 6 років - 1268,20 гривень,

для дітей віком від 6 до 18 років -1581,00 гривень,

для дітей віком від 18 до 23 років (за умови навчання) - 1497,7 гривень.

Щомісячна грошова допомога малозабезпеченій особі, яка проживає разом з інвалідом I чи II групи внаслідок психічного розладу

Розмір даної допомоги розраховується як різниця між трьома прожитковими мінімумами на кожного члена сім'ї та середньомісячним сукупним доходом сім'ї за попередні шість місяців, але не може бути більший ніж прожитковий мінімум на одну особу в розрахунку на місяць.

Ця допомога надається дієздатній особі, яка зареєстрована або постійно проживає з інвалідом.

З 1 грудня максимальний розмір цієї допомоги становить 1700 гривень (був 1624 гривень).

 
Друк

Он-лайн нарада в РДА

27 листопада голова районної ради В.Білик взяв участь в он-лайн нараді, яку провів із керівниками райдержадміністрацій та районних рад голова обласної державної адміністрації С. Барна.

Під час наради йшлося: про стан призову громадян на строкову військову службу та виконання завдання із відбору на військову службу за контрактом в області, про стан ремонту автомобільних доріг в області, про стан розрахунків споживачами області за використані енергоносії, про підготовку до дня Святого Миколая та новорічно-різдвяних свят.

 
Друк

«Хрест пам’яті», як символ скорботи про мільйони загублених життів

26 листопада на центральні площі міста відбулася поминальна панахида пам’яті жертв голодоморів, яку відслужили священики українських церков. До спільної молитви долучилися: керівництво району та міста, працівники структурних підрозділів райдержадміністрації, районної та міської рад, представники громадських та партійних організацій, ЗМІ, а  також чисельна громада міста. Учасники заходу виклали із лампадок «Хрест пам’яті», як символ скорботи про мільйони загублених життів наших співвітчизників.

Цього ж дня на усіх державних установах, організаціях та підприємствах району було встановлено Державні прапори України з чорними стрічками та обмежено проведення розважальних заходів.

 
Друк

Розпочалась підготовка до новорічно-різдвяних свят в районі

Відбулося засідання спільного оргкомітету з підготовки та відзначення новорічно-різдвяних свят. Засідання відбулося за участі першого заступника голови райдержадміністрації В. Зінчука, заступника голови районної ради Р.Висоцького, заступника міського голови О.Захарківа, керівництва відділів культури  та освіти райдержадміністрації та міської ради.

Присутні накреслили попередній план заходів та висловили з цього приводу свої пропозиції.

 
Друк

Бережанці віддали данину шани Героям Небесної Сотні

З нагоди четвертої річниці початку Революції Гідності біля меморіальної дошки Героя Небесної Сотні Устима Голоднюка відбувся поминальний молебень, який відслужили  представники духовенства різних конфесій.

Віддати данину шани Героям Небесної Сотні прийшли представники районної та міської влади, громадських організацій, політичних партій, студентська молодь, громадськість. Присутні у спільній молитві помолилися за душі  Героїв, які віддали своє життя на Майдані і в зоні бойових дій на Сході країни. Хвилиною мовчання вшанували їхню пам'ять, поклали квіти та запалили лампадки.

 
Друк

Щиро вітаю з Днем Гідності та Свободи!

День Гідності та Свободи – це свято встановлене з метою утвердження в країні ідеалів свободи і демократії, збереження та донесення до сучасного і майбутніх поколінь об'єктивної інформації про доленосні події в Україні початку ХХІ століття, а також віддання належної шани патріотизму й мужності громадян, які постали на захист демократичних цінностей, прав і свобод людини і громадянина, національних інтересів нашої держави та її європейського вибору.
У перших лавах борців за нашу свободу завжди були представники молоді. Герої „Небесної Сотні" віддали своє життя за честь, свободу та гідність Української держави.
У перші дні після перемоги Революції Гідності, зранена українська земля зіткнулася із підступною агресією. Чимало наших земляків сьогодні мужньо захищають незалежність і територіальну цілісність України та підтримують Українську армію, яка боронить рідну землю.
У час сьогоднішніх важких випробувань всім нам необхідно єднати зусилля для захисту свободи Української держави. Цю нашу справедливу боротьбу підтримує весь світ і Україна неодмінно переможе.
З нагоди відзначення Дня Гідності та Свободи щиро вітаю учасників національно-визвольної боротьби, всіх тих, хто відстояв перемогу Революції      Гідності та сьогодні мужньо боронить рідну землю. Нехай буде мирне небо над українською землею, добробут й родинна злагода у ваших домівках, не згасає віра в щасливе майбутнє Української держави.
Вічна слава Героям, що полягли за свободу рідної землі!
Слава Україні! Слава її героям!

Голова районної ради                                                                      Василь Білик

 
Друк

Нащадки Лицарів УПА отримали найвищі нагороди УПА

19 листопада   в рамках відзначення 75-ої річниці створення УПА в Бережанах відбулися урочисті заходи з вручення нагород «Хрест Заслуги» та «Хрест Бойові Заслуги» нащадкам Лицарів УПА.

Присутні у спільній молитві біля погруддя вшанували пам'ять Провідника ОУН Степана Бандери. Надалі в районному будинку культури відбулася церемонія вручення  нагород родичам воїнів УПА. Найвищі нагороди УПА – золоті, срібні, бронзові хрести заслуги та бойової заслуги вручали кандидат історичних наук, голова  Координаційної ради з вшанування пам’яті нагороджених Лицарів ОУН і УПА Микола Посівнич, дочка легендарного генерала УПА Романа Шухевича  Марія Шухевич та помічник народного депутата України Тараса Юрика  Василь Мудло.

Як повідомив Микола Посівнич: «УПА – єдина в історії повстанська армія, яка спромоглася створити власну систему нагород і заохочень. Ці нагороди мало хто із відзначених отримав боу ті часи їх тільки повідомляли про відзнаки. Нагороди відновлено за ескізами відомого художника Ніла Хасевича і виготовлено за кошти меценатів та небайдужих громадян. Головне наше завданнябуло встановити усіх відзначених мужніх борців за волю України, знайти їхніх нащадків та вручити їм нагороди, адже складно виявити першоджерела про нагородження, окрім цього у багатьох документах вказується лише псевдо,  а не ім’я та прізвище».

Надзвичайно хвилюючим було вручення родичам вищезазначених нагород. Серед нагороджених:

-          БАБУНЯК Ірина із с.Вербів (псевдо «Ірка», «Ніна»), лікар підпілля, член референтури УЧХ у Чортківщині – нагороджена  Бронзовим Хрестом Заслуги;

-          БОЛЮХ Пилип із с. Поручин (псевдо «Липа»), керівник пункту зв’язку Подільського краю – нагороджений Срібним Хрестом Бойової Заслуги 2 кл. та Бронзовим Хрестом Бойової Заслуги;

-          КІЗИМА Іван із   с. Біще (псевдо «Монах», «Чернець»), Бережанський районний провідник- нагороджений Бронзовим Хрестом Заслуги;

-          СТЕЦЬКИЙ Ярослав із с.Тростянець (псевдо «Сокіл»), командир чоти у сотні «Холодноярці» ВО 3 «Лисоня», комендант пункту зв’язку Проводу ОУН та Подільського краю – нагороджений         Бронзовим Хрестом Бойової Заслуги;

-          ФЕДИК Ярослав із с.Мечищів (псевдо «Роман Заревич», «Славко»), працівник Місії УПА при ЗП УГВР - нагороджений Золотим Хрестом Бойової Заслуги І кл.;

-          ФЕДИК Богдан із с.Мечищів (псевдо «Крук»),       командир ТВ «Південь» у ВО 3 «Лисоня»- нагороджений Срібним Хрестом Бойової Заслуги  2 кл.;

-          ШЕПЕТА Василь із с.Лісники (псевдо «Чорний»), командир ТВ УПА «Північ» у ВО 3 «Лисоня» - нагороджений Бронзовим Хрестом Бойової Заслуги;

-          ПРОКОПИШИН Іван із Підгаєць (псевдо «Бурлан», «Модест»), організаційний референт Подільського краю, в.о. Подільського крайового провідника          - нагороджений Срібним Хрестом Заслуги, Срібним Хрестом Бойової Заслуги  І кл. та Бронзовим Хрестом Заслуги.

 
Друк

З 90-річним ювілеєм привітали ветерана ОУН-УПА

Голова районної ради  Василь Білик разом з головою райдержадміністрації Володимиром Петровським та головою Бережанської районної станиці Всеукраїнського братства ОУН –УПА ім. Генерала Романа Шухевича (Тараса Чупринки) «Лисоня» Михайлом Пахолком привітали з 90-річним ювілеєм нашого краянина, ветерана ОУН-УПА    ГУГЛЯКА  Василя Дмитровича.

На долю Василя Дмитровича випало багато випробувань, які він здолав з честю. Його боротьба за ідеали вільної України є прикладом для нинішнього покоління звитяжців, які в такі нелегкі для України часи захищають незалежність та територіальну цілісність нашої держави на Сході.

Попри солідний вік ювіляр повний енергії та здоров’я.

 
Друк

В Україні 25 грудня стане вихідним, а 2 травня - робочим днем

Верховна Рада України ухвалила закон «Про внесення змін до Кодексу законів про працю України» щодо святкових і неробочих днів» (№ 5496). Як передає кореспондент УНІАН, за це рішення проголосували 238 народних депутатів України. Законом визначено, що відтепер не лише 7 січня, але й 25 грудня є святковим і неробочим днем. Закон набирає чинності з дня, наступного за днем опублікування. Крім того, голова Верховної Ради Андрій Парубій запропонував виключити 2 травня (День міжнародної солідарності трудящих) з переліку святкових та неробочих днів. Ця пропозиція була підтримана народними депутатами.

Законопроект про внесення змін до Кодексу законів про працю щодо святкових і вихідних днів №5496 ухвалено 238 голосами за основу та в цілому. Відтак до переліку святкових і неробочих днів у Трудовому кодексі України внесли католицьке Різдво 25 грудня, а виключили вихідний день 2 травня. Із прийняттям цього законопроекту Різдво Христове буде відзначатися в Україні двічі:за Григоріанським календарем 25 грудня і за Юліанським – 7 січня.

У пояснювальній записці сказано, що, згідно зі статистичними даними Департаменту у справах релігій та національностей Міністерства культури України (звіт про мережу церков і релігійних організацій в Україні станом на 1 січня 2016 року), «близько 23 тис. 172 діючих релігійних православних, греко-католицьких і деяких інших християнських громад відзначають Різдво Христове 7 січня за Юліанським календарем». «Водночас на сьогодні в Україні нараховується близько 11 тис. релігійних католицьких і протестантських громад, що становить близько 30% від усіх релігійних організацій України, які святкують Різдво Христове за Григоріанським календарем, тобто 25 грудня. Таким чином, значна кількість віруючих України відзначає це релігійне свято в інший день, ніж визначений на законодавчому рівні як вихідний день. Крім цього, загалом у світі більшість християнських церков відзначає Різдво Христове саме 25 грудня», - йдеться у пояснювальній записці. При цьому наголошується, що для багатьох українців така дата також є прийнятною з огляду на оптимізацію святкування релігійного свята Різдва Христового, що супроводжується постом, та світського – Нового року. Тому 25 грудня долучено до числа офіційних святкових днів в Україні. Також законом визначено 1 травня як День праці, а раніше 1 травня мав назву - День міжнародної солідарності трудящих.

 


Сторінка 5 з 75