Бережанська Районна Рада

e-mail: office@berezhany-rrada.gov.ua

Новини
Друк

Ключова мотивація об'єднання громад - отримання ресурсів та повноважень

Ключова мотивація об’єднання територіальних громад – отримання адміністративних повноважень  та акумуляція ресурсів для вирішення місцевих проблем і реалізації проектів місцевого значення. Про це сказав Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман, спілкуючись із журналістами у Тернополі. «Найголовніша мотивація - ресурси і повноваження. Громада об’єдналася - у неї є фінанси і повноваження", - наголосив Володимир Гройсман.
При цьому він додав, що об’єднання має відбуватися на добровільній основі. «Дуже важливо, щоб створена громада була самодостатньою - і по території, і по кількісному складу. Тоді будуть мати достатньо коштів, повноважень, щоб побудувати якісні послуги в освіті, охороні здоров’я, сформувати якісну інфраструктуру, зробити інвестиції в культуру, місцевий економічний розвиток, - сказав Глава Уряду. - Процес об'єднання має пришвидшитися, але тільки шляхом діалогу, роз’яснення, дискусією і переконанням. Добровільне об'єднання не знищує самобутність села, натомість дозволяє забезпечити зростання бюджетів. Ви побачите одразу результати».

 
Друк

В Бережанському районі працюють волонтери міжнародної студентської організації АIESEC

У вишкільно-патріотичному таборуванні учнівської молоді Бережанського району взяли участь волонтери міжнародної студентської організації АIESEC, які працюють в Бережанському районі з 17 по 22 липня 2017 року: Mohamed Mostafa (Мохамед) з Єгипту, Clarissa Yong Cui Ying (Кларіса) з Сінгапуру, Джесір) з Китаю, Irfan Bozkurt (Ірфан) з Туреччини, Hakan Kocaman (Хакан) з Туреччини. Волонтери навчають молодь в рамках проекту “Shape creativity” (Сформуй креативність).  Таборовики мали змогу послухати розповіді про країни, звідки приїхали волонтери, поспілкуватися англійською і навіть навчитися писати своє ім’я китайською мовою.

 
Друк

В районі розпочався збір урожаю 2017 року

В районі розпочався збір урожаю 2017 року. Станом на сьогоднішній день майже всі сільськогосподарські підприємства району включились до збирання зернових культур, із площі 1174 га озимого ячменю зібрано 823 га при урожайності 61, ц/га намолочено  5 020 тонн.

В кінці цього тижня розпочнеться обмолот озимої пшениці, загальна площа якої складає 2899 га. При сприятливих погодних умовах прогнозується зібрати близько 16 тис. тонн зерна озимої пшениці.

 
Друк

Он-лайн нарада в голови РДА

Голова районної ради В.Білик взяв участь в он-лайн нараді, яку провів із керівниками райдержадміністрацій та головами районних рад голова Тернопільської облдержадміністрації Степан Барна.Під час наради йшлося  про стан виконання завдання з відбору на військову службу за контрактом в області, про стан ремонту автомобільних доріг у області, про стан реалізації в областіУрядової програми ,,Доступні ліки”, про стан підготовки до проведення Всеукраїнського форуму з питань реформи місцевого самоврядування.

 
Друк

Розширена нарада в РДА

17 липня голова районної ради В.Білик взяв участь у розширеній нараді з начальниками управлінь, відділів та секторів райдержадміністрації, яку провів голова райдержадміністрації В. Петровський.

В ході наради розглядалися питання: про реформування бібліотечної системи району, про початок таборування учнівської молоді сільських навчальних закладів району, про стан завезення дров в заклади освіти, про облаштування майданчику перед символічною могилою на Лисоні, про стан проведення ремонтних робіт теплотраси до дитячої лікарні, про стан реалізації проектів в сільській амбулаторії в с. Волощина, в клубному закладі с.Рибники та ЗОШ в с.Урмань, які фінансуються з Фонду Регіонального розвитку  та Фонду соціально-економічного розвитку тощо.

 
Друк

Візит Президента на Тернопільщину

Під час робочої поїздки до Тернопільської області Президент Петро Порошенко взяв участь у відкритті реконструйованого радіологічного корпусу з надбудовою під розміщення лабораторного комплексу та централізованої стерилізації КЗ ТОР «Тернопільська університетська лікарня».

Звертаючись до присутніх Глава держави наголосив, що левова частина модернізації, фінансування змін в місцевих громадах відбувається саме за останні три роки.

«Це плоди децентралізації, бо раніше всі гроші трималися в Києві», - констатував він, зауваживши, що саме завдяки децентралізації в сім разів збільшилися бюджети розвитку територіальних громад, зникла необхідність домагатися виділення коштів у органах центральної влади. «Це є і боротьба з корупцією, бо не треба більше з торбами їздити до Києва – гроші залишаються тут, на місцях. Це є і детінізація грошей, це і прозорі закупівлі, і величезна кількість інших програм», - додав Петро Порошенко.

Президент нагадав, що нині у процесі проведення реформи медичної галузі України. «Я запросив в Україну, надав громадянство Уляні Супрун. Ми розглянули на Національній раді реформ і запропонували парламенту рішуче проводити Медичну реформу. Коли візит кожного пацієнта має бути забезпечений грошима, а лікар, який має високий авторитет, золоті руки і світлу голову, має, нарешті, отримувати достойну заробітну платню», - сказав Петро Порошенко.

Він також нагадав, що вчора були ухвалені зміни до Державного бюджету, якими передбачено фінансування надзвичайно важливої програми – реформування медицини на селі. «Крім збільшення видатків на оборону держави – нарешті, побудуємо завод боєприпасів, почнемо виробляти нові танки, нові ракети, зброю для наших хлопців, які боронять суверенітет, територіальну цілісність і незалежність нашої держави, – ще й передбачили, в тому числі, програму розвитку сільської медицини. Щоби третина населення України, яке зараз проживає на селі, мало доступ до якісної, ефективної медицини», - підкреслив Глава держави.

Президент зазначив, що кошти на цю та інші програми з'явилися завдяки ефективній роботі Генеральної прокуратури, якій вдалося віднайти та повернути до бюджету 1 млрд 300 млн доларів США, вкрадених колишнім президентом Януковичем та високопосадовцями з його команди. «І зараз на ці гроші буде купуватися зброя, будуть забезпечуватися реформи і буде фінансуватися розвиток сільської медицини», - констатував Петро Порошенко.

Президент також підкреслив, що у реалізації багатьох реформ та програм важливе об'єднання зусиль центральної і місцевої влади. «Чому? Запроваджується принцип співфінансування, бо зросли місцеві бюджети. Вони перестали бути касами з видачі заробітної платні. Є можливість сьогодні дороги будувати, освітлення, дитячий садок, школу, а ще й дуже важливо – виділяти кошти на об'єкти охорони здоров'я», - зазначив він та висловив думку про доцільність запровадження формули співфінансування 50х50 із державного та місцевого бюджетів.

Глава держави також висловив переконання, що відкриття лабораторного корпусу не останнє оновлення, що має бути зроблено в університетській лікарні. На його думку, доцільним буде відкриття сучасного кардіологічного центру. «Думаю, що саме такі рішучі кроки нам треба зробити, коли ми забезпечимо пріоритетний розвиток регіону», - резюмував Петро Порошенко.

По завершенні урочистої частини Президент оглянув реконструйоване приміщення радіологічного корпусу та новий лабораторний комплекс. Петро Порошенко також поспілкувався із колективом медустанови.

Президент Петро Порошенко під час робочої поїздки до Тернопільської області також взяв участь у церемонії передачі службових автомобілів групам реагування патрульної поліції районних відділів та відділень області.

«Дуже важливо, що порядок і безпеку будуть охороняти на наших вулицях підрозділи новітньої патрульної поліції», - сказав Петро Порошенко під час церемонії передачі автомобілів.

Забезпечення новими сучасними автомобілями для потреб поліції стало можливим у рамках реалізації проектів цільових екологічних («зелених») інвестицій у період дії зобов'язань сторін Кіотського протоколу до Рамкової конвенції ООН про зміну клімату.

Усього було передано 18 автомобілів Mitsubishi Outlander PHEV із встановленою системою Plug–in Hybrid EV (гібридний електромобіль з підзарядкою від електромережі) для подальшого їх використання у групах реагування патрульної поліції районних відділів та відділень.

 
Друк

Нарада з предстаниками сільських рад з питань призову громадян України на строкову військову службу

Під керівництвом військового комісара Бережанського ОМВК В.Богданова відбулася нарада із відповідальними за ведення військово-облікової роботи в сільських радах району. Предметом для розмови було питання виконання Указу Президента України від 07.07.2017 року №178/2017 «Про проведення у серпні 2017 року призов громадян України на строкову військову службу до Національної гвардії України». Володимир Богданов довів до присутніх розпорядження військового комісара про виклик військовозобов’язаних  для проходження медичного огляду, а також учасників АТО, які зараховані до резерву першої черги.

 
Друк

Форум «Децентралізація – основа формування нової системи управління та місцевого розвитку»

Форум «Децентралізація – основа формування нової системи управління та місцевого розвитку» запрошує до участі представників ЗМІ

20 липня 2017 року на Тернопільщині пройде масштабний Форум «Децентралізація – основа формування нової системи управління та місцевого розвитку» за участі Прем’єр-міністра України Володимира Гройсмана.

Захід відбудеться в контексті реалізації в Україні реформи місцевого самоврядування та територіальної організації влади, децентралізації владних повноважень.

Форум ініційовано Тернопільською обласною державною адміністрацією за підтримки Мінрегіону України та проектів міжнародної технічної допомоги.

До участі у Форумі запрошуються представники засобів масової інформації.

Адреса заходу: смт Дружба, Теребовлянський р-н, Тернопільська обл., Навчально-оздоровчий комплекс “Червона калина” Тернопільського державного медичного університету ім. І. Горбачевського

Час: 8:00 – реєстрація; 9:00 – початок роботи Форуму

Акредитація ЗМІ триває до 19 липня 15 год за тел.: 096 959 82 65 (прес-служба Тернопільської ОДА, контактна особа п.Соломія)

Довідка

До участі у форумі запрошені представники центральних органів виконаючої влади, заступники голів обласних державних адміністрацій, відповідальних за реформу децентралізації, голови об’єднаних територіальних громад, експерти, представники проектів міжнародної технічної допомоги у сфері реформи.

В ході Форуму до обговорення заплановано питання нової системи управління та місцевого розвитку, нагляду за рішеннями органів місцевого самоврядування, відповідний міжнародний досвід, а також питання секторальних реформ.

 
Друк

Для членів кооперативу придбали мотооприскувачі

Голова райдержадміністрації Володимир Петровський зустрівся з кооператорами району. Він повідомив присутніх про підписаний меморандум між районною державною адміністрацією та польськими інвесторами про спільні наміри у виробництві, переробці та збуті сільськогосподарської продукції. За словами Володимира Петровського, кооперативний рух на Бережанщині розвивається, значна підтримка є і від обласної державної адміністрації, свідченням цьому - виділення коштів за які вже придбали мотооприскувачі для членів кооперативу.

Під час зустрічі голова кооперативу  «Бережанський край» Я.Мацьковський обговорив з присутніми ряд господарських питань, що стосуються процедури збору малини та її реалізації.

 
Друк

Перспективи реформування бібліотечної системи в районі

В голови райдержадміністрації В. Петровського за участі інформаційно-консультативної групи з питань реформування бібліотечної системи області (керівник групи директор Тернопільської обласної універсальної наукової бібліотеки В.Вітенко), відбулася робоча нарада на якій обговорили перспективи реформування бібліотечної системи в районі. В обговоренні даного питання взяли участь голова районної ради В.Білик, його заступник Р. Висоцький, перший заступник голови РДА В.Зінчук, керівництво та працівники районної централізованої бібліотечної системи. Мова йшла про об’єднання публічних та шкільних бібліотек, зокрема про об’єднання саме на користь публічних бібліотек.

Голова РДА висловлюючи своє бачення щодо подальшої долі бібліотек акцентував увагу на необхідності збереження бібліотек, тому що не дивлячись на сучасні Інтернет- технології є фанати, які читають книги. В.Петровський зазначив, що було б краще, якби бібліотеки були об’єднані в галузі освіти, оскільки освітня галузь значно краще фінансується ніж галузь культури. Голова РДА підкреслив, що його головне завдання та голови районної ради – це максимальне збереження робочих місць.

Учасники наради обговоривши проблеми бібліотечної системи, можливі шляхи змін в її функціонуванні дійшли спільної згоди в тому, що конкретні заходи в реформуванні бібліотек потрібно буде робити на завершальному етапі адмінреформи

 
Друк

Увага. Терміново потрібна допомога. Допоможіть встановити осіб, причетних до вчинення крадіжки!

Шановні мешканці та гості міста!

Бережанський відділ поліції повідомляє Вас, що 11.07.2017р. у відділ поліції надійшло повідомлення про те, що в магазині «Львівські ювелірні вироби », що по вул.. Руська м. Бережани невідомі особи близько 04.00 години ранку за допомогою позашляховика темного кольору (д.н.з іноземної  реєстрації)  та металевих тросів пошкодили вхідні двері та металеві грати у магазині, проникли у приміщення магазину, звідки викрали металевий сейф у якому знаходилися грошові кошти та золоті ювелірні вироби.

Бережанські правоохоронці  звертаються до водіїв, які 11 липня  в період з третьої по п’яту годину ранку проїжджали дорогою Стрий – Тернопіль – Кіровоград – Знам»янка через м. Бережани .

Якщо в даний час ви їхали неподалік місця злочину, а в автомобілях є відеореєстратор, принесіть відео та допоможіть встановити осіб, причетних до вчинення крадіжки.

Анонімність гарантується. Повідомити інформацію можна ще й за номерами телефонів у Бережани : (03548) 2-12-45, у Тернополі – (0352) 27-12-58, (067) 471-66-23.

 


Сторінка 5 з 68