Бережанська Районна Рада

e-mail: office@berezhany-rrada.gov.ua

Новини
Друк

ХХ – а сесія районної ради

7 червня в залі засідань відбулось чергова 20-а сесія районної ради. На порядку розглядалися питання:   про внесення змін до рішення районної ради від 23 грудня 2016 року № 173 « Про програму підтримки та розвитку культури і мистецтва в Бережанському районі на 2017 рік», про внесення змін до районного бюджету на 2017 рік, про затвердження тарифів на виготовлення ортопедичних стоматологічних знімних та незнімних протезів, які надаються Бережанською центральною районною комунальною лікарнею, про підтримку рішення ТОР від 10.04.2017 р.№472 «Про необхідність проведення Всеукраїнського референдуму з питань заборони продажу земель с/г призначення в Україні», про проект програми розвитку лісового господарства, про районну цільову програму національно-патріотичного виховання дітей та молоді на 2017-2020 роки, про районну цільову соціальну програму підтримки сім’ї та протидії домашньому насиллю на 2017-2020 роки, про зміни в оплаті праці редактора районної газети «Бережанське віче». По питаннях порядку денного прийнято відповідні рішення.

 
Друк

Очільники району зустрілися з новопризначеним керівником БАТІ

Голова райдержадміністрації В. Петровський та голова районної ради В.Білик зустрілися з новопризначеним виконуючим обов’язки керівника відокремленого підрозділу Національного університету біоресурсів і природокористування України „Бережанський агротехнічний інститут” Горбатюком Романом Михайловичем. Під час зустрічі говорили, насамперед, про перспективи співпраці інституту з районною владою та подальшого розвитку вишу.

Володимир Михайлович побажав Роману Михайловичу успіхів та плідної праці на новій посаді.

 
Друк

Серед претендентів на присудження обласних премій в галузі культури є бережанці

Чергове засідання комітету з присудження обласних премій в галузі культури за підсумками 2016 року відбулося 1 червня.  Члени комітету розглянули та обговорили 25 кандидатур на здобуття обласних премій у таких номінаціях: „Етнографія і музейна справа – імені Володимира Гнатюка”, „Краєзнавство – імені Петра Медведика”, „Література – імені Богдана Лепкого”, „Театральне мистецтво – імені Леся Курбаса”, „Образотворче мистецтво – імені Михайла Бойчука”, „Музичне мистецтво – імені Соломії Крушельницької, „Журналістика – імені Володимира Здоровеги”, „Декоративно-ужиткове мистецтво – імені Ярослави Музики”.

За результатами відкритого голосування до  ІІ туру конкурсу з присудження обласних премій в галузі культури за підсумками 2016 року допущені 23 претенденти, серед них, у номінації  „Краєзнавство – імені Петра Медведика”,  бережанці БИЧ Василь Володимирович та СЕМЕНЕЦЬ Наталія Василівна, автори – за книгу „Бережанська ЗОШ І-Ш ст. №1. Школа творчості, школа успіху”.

 
Друк

У Волощинській амбулаторії проведуть капітальний ремонт

Організація громади «Громадська організація «Волощина», за участі координатора обласного ресурсного центру громад «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду» Ігора Стефаніва, провела тендер серед потенційних підрядників на право виконання будівельних робіт у межах мікропроекту «Енергозберігаючі заходи у Волощинській амбулаторії загальної практики сімейної медицини». Переможцем став ТОВ «Новий крок», який запропонував най нищу вартість будівельних робіт.

До 1 вересня підприємство - переможець здійснить капітальний ремонт фасаду з утеплення зовнішніх стін приміщення, утеплення даху, заміну 14 вікон на металопластикові та 1 зовнішні та 2 внутрішніх дверей на металопластикові.

На процедурі проведення тендеру був присутній голова райдержадміністрації В.Петровський та начальник відділу економічного розвитку В. Урдейчук.

 
Друк

Об'їзній дорозі в Бережанах бути

01  червня в Бережанській райдержадміністрації працювала робоча група по уточненню проекту будівництва об’їзної  дороги навколо міста Бережани. Кабінетом Міністрів України виділено кошти для уточнення проекту. В 2018 році планується відновити фінансування будівництва дороги. У складі робочої групи працювали: група проектантів з Києва та Харкова, голова райдержадміністрації В.Петровський, представники райдержадміністрації, служби автомобільних доріг, Держгеокадастру, ДП «Бережанське ДЛМГ».

 
Друк

На Тернопільщині зменшилася кількість дітей, які потребують усиновлення

Втішна тенденція щодо зменшення дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, спостерігається на Тернопільщині. Як саме вдалося досягнути такого позитивного результату, розповів начальник служби у справах дітей Тернопільської ОДА Ростислав Дрозд.

«На загальнодержавному рівні вживаються відповідні заходи стосовно усиновлення дітей-сиріт, а також дітей, позбавлених батьківського піклування. Зокрема, з 2009 по 2016 рік діяла Загальнонаціональна програма реалізації Конвенції ПРО ОО «Про права дитини» — міжнародний документ, який є однією з умов прийняття країни в Європейську спільноту. Так, протягом вказаних років впроваджувалося основне завдання вказаної програми — забезпечення дітям-сиротам сімейні форми виховання, що передбачало оформлення опіки, влаштування у прийомну сім'ю або дитячий будинок сімейного типу», — зазначив Ростислав Дрозд.

У той же час, за словами Ростислава Дрозда, на Тернопільщині діяла й обласна програма, спрямована на подолання безпритульності та бездоглядності. У рамках даної програми тривала співпраця медичних закладів, Центрів соціальних служб сім'ї та молоді, а також Служби у справах дітей. Зокрема, у випадках, коли батьки хотіли відмовитися від всиновлених дітей, фахівці надавали їм психологічну допомогу, розповідали про їхні права та можливості. Дуже часто батьки мотивували таку відмову власними сумнівами щодо можливостей виховання та забезпечення дітей.

«Безперечно, коли дитина відчуває батьківську опіку, вона краще розвивається й досягає неабияких успіхів у навчанні, а в подальшому й у житті. До того ж, коли відбувається офіційне усиновлення дитини, тоді стають більш захищеними її права. Батькам детально пояснювали, яким чином держава сприяє сім'ям, у яких виховуються всиновлені діти і вони змінювали своє рішення», — зазначив Ростислав Дрозд. За його словами, більшість кандидатів-усиновлювачів, мають намір усиновити дитину молодшого віку. Зокрема, у Тернопільській області на обліку перебуває 38 сімейних пар, 85% з яких бажають усиновити дитину віком до 10 років. На даний час у всіх інтернатних закладах області перебувають близько 100 дітей.

«Варто зазначити, після усиновлення дитини держава максимально цікавиться її подальшою долею. Протягом тривалого часу перевіряються умови її виховання, а також дотримання її прав. У випадку певних порушень, державні органи ініціюватимуть відібрання дитини з сім'ї. Проте такі випадки трапляються не часто. У більшості на Тернопільщині батьки підходять до цього кроку усвідомлено та відповідально», — наголосив Ростислав Дрозд.

 
Друк

Міжнародний інвестиційний форум «Тернопільщина Invest – 2017»: реалізація нових проектів

Максимальна кількість іноземних послів відвідали Тернопільщину під час Міжнародного інвестиційного форуму «Тернопільщина Invest– 2017», який загалом відбувся цілком успішно. У загальній кількості  Тернопільщину відвідали дев’ять Надзвичайних і Повноважних послів. Також в Форумі взяли участь почесні консули з різних країн. Понад 150 іноземних делегацій  представляли 27 країни світу, а це найбільша кількість за всю історію Тернопільщини.

Форум дозволивмаксимально широко представити потенціал Тернопільщини як позитивного регіону для капіталовкладень.

«Наше завдання нині полягає в тому, щоб демонструвати, що ми створюємо умови для бізнесу, гарантуємо його підтримку, а також успішну реалізацію бізнес-проектів і максимальне сприяння з боку органів місцевої влади. Одночасно ми наголошуємо, що нас не влаштовує, щоб Тернопільщину вважали лише сировинним придатком. Тому вже запропонували і будемо пропонувати надалі представникам місцевого бізнесу, зокрема, сільськогосподарським підприємствам активно презентувати свою продукцію, яка може бути цікавою для реалізації на ринку країн Європи та світу. Також прагнемо залучити інвестиції в сільськогосподарський сектор розвитку області та в переробку. Це особливо цікаво, позаяк ми поставили собі за мету створення нових робочих місць. При цьому, разом із роботою в напрямі переробки сільськогосподарської продукції, працюємо над промисловим виробництвом. Власне, аби реалізувати ці плани потенційний інвестор має відчути, що йому у Тернопільській області працювати комфортно», – наголосив Степан Барна.

Низку цікавих зустрічей із потенційними інвесторами в рамках Міжнародного інвестиційного форуму "Тернопільщина INVEST-2017" провів голова райдержадміністрації Володимир Петровський разом із бережанською делегацією. .Інвестори висловили свою зацікавленість в будівництві вітрових та сонячних електростанцій. Під час зустрічі досягнули  домовленості з Київським інститутом «Енергоінжпроект» про узгодження дій по впровадженню проектів на території Вільховецької та Божиківської сільських рад.

Як повідомив Володимир Петровський, співпраця з інвесторами з попередніх років вже дає свої результати. Минулого тижня  на околиці с.Павлів Курянівської  сільської ради  фірма «Біоенергопродукт» розпочала спорудження перших 2 з 8 вітрових електрогенераторів. Окрім того там буде споруджено парк сонячних електрогенераторів. Загальна сума інвестицій – більше 8 млн. євро. А Курянівська сільська рада вже отримує щорічно від оренди цієї земельної ділянки біля 200 тис.грн. Після завершення будівництва бюджет громади буде поповнюватися ще й податком на прибуток підприємства.

 
Друк

Засіданні колегії обласної державної адміністрації

Голова районної ради В.Білик та голова райдержадміністрації  В. Петровський  взяли участь в засіданні колегії обласної державної адміністрації. На порядку денному розглядалися питання: про заходи щодо забезпечення встановлених законодавством мінімальних гарантій з оплати праці та підвищення заробітної праці в області, про комплекс заходів щодо забезпечення безпеки дорожнього руху в області, про організацію літнього оздоровлення та відпочинку дітей у 2017 році, про стан розвитку фізичної культури та спорту в області.

 
Друк

Володимир Гройсман: Я об'їду усі області, щоб перевірити якість ремонту й будівництва доріг

Прем'єр-міністр України Володимир Гройсман планує провести інспекційні поїздки по всіх областях України з метою перевірити якість дорожніх робіт та ефективність використання бюджетних коштів. Про це він сказав під час спілкування із журналістами у Тернопільській області, де ознайомився з ходом ремонту дороги М-19 Доманове – Ковель – Чернівці – Тереблече.
"Я об'їду абсолютно усі дороги, усі області. Я щотижня виїжджаю у ту чи іншу область -  і на сході, і на заході. Найближчим часом відвідаю і схід, і південь. Я володію ситуацією про те, що там відбувається", - зазначив Глава Уряду.
Він сказав, що сьогодні відвідав три області: Львівську, Волинську та Тернопільську. "Я подивився їхній план, розумію проблематику, що потрібно підсилити, підтримати, допомогти, щоб вони були більш ефективними", - зазначив Володимир Гройсман і нагадав, що Уряд, як і обіцяв, забезпечив початок дорожніх робіт.

"Дуже багато треба ще зробити, ми тільки розпочинаємо, але вже є об'єкти, які будуються фундаментально. Я переконаний у тому, що при такому підході за п’ять років ми дамо зовсім іншу якість українських доріг", - наголосив Глава Уряду. Крім того, він ще раз акцентував увагу, що дав доручення профільному Віце-прем'єр-міністру Володимиру Кістіону спільно з Головою Державного агентства автомобільних доріг України "Укравтодор" Славоміром Новаком зібрати керівників п’яти областей, дорожні роботи в яких викликають занепокоєння, і "запитати, чим можливо допомогти, щоб швидше розв'язати проблеми».

 
Друк

Розширена нарада в РДА

Голова районної ради В.Білик взяв участь у розширеній нараді з начальниками управлінь, відділів та секторів райдержадміністрації, яку провів голова райдержадміністрації В. Петровський.

В ході наради розглядалися питання: про зустрічі з інвесторами в рамках Міжнародного інвестиційного форуму «Тернопільщина INVEST-2017», про вжиття відповідних заходів щодо виконання районного бюджету за І півріччя 2017 року, про проведення інспекції земель в сільських радах району, про заготівлю дров для ЗОШ району, тощо.

 
Друк

Свято останнього дзвоника в Потуторській ЗОШ І-ІІІ ст.

Голова райдержадміністрації Володимир Петровський побував на святі останніх дзвоників в Потуторській ЗОШ ІІІст. та у Вербівській ЗОШ ІІст. Він побажав кожному  випускнику впевненості у собі, у своїх силах, непохитно вірити в свій успіх, у свою велику мету, в свою щасливу долю та подякував вчителям за надання дітям знань. Побажав всім міцного здоров’я, дружнього колективута зацікавлених в навчанніучнів.

 


Сторінка 5 з 64