Бережанська Районна Рада

e-mail: office@berezhany-rrada.gov.ua

Новини
Друк

Засідання комісії з питань призначення (відновлення) соціальних виплат внутрішньо переміщеним особам

Заступник голови районної ради Р.Висоцький взяв участь у засіданні комісії з питань призначення (відновлення) соціальних виплат внутрішньо переміщеним особам, яка відбулася під головуванням першого заступника голови РДА В.Зінчука. Члени комісії розглянули звернення 2-ох внутрішньо переміщеніих громадян, зокрема: про продовження виплати щомісячної адресної допомогита про повернення недоотриманих коштів (пенсії). Обговоривши дані звернення, присутні  прийняли позитивні рішення на користь  заявників.

 
Друк

Патріарх УГКЦ Святослав Шевчук відкриє на Тернопільщині Меморіал пам’яті жертвам псевдособору

Патріарх Української Греко-Католицької Церкви Блаженніший Святослав відвідає Тернопільщину. У п’ятницю, 17 листопада, в селі Мушкатівка Борщівського району відбудеться посвята та відкриття єдиного в Україні Меморіалу пам’яті жертвам псевдособору 1946 року. Тому всіх жителів області запрошують на відкриття, щоб спільно з вірянам, духовенством та Блаженнішим Святославом помолитися за душі сотень тисяч страчених за Віру.

Псевдособор та хвиля терору, що прокотилася після нього, стали чорними сторінками історії нашої неньки-України. В роки більшовицького свавілля жорстока розправа над українською інтелігенцією, громадськими діячами та науковцями, поетами та письменниками, власне, над всім, що уособлювало українську ментальність та культуру, не оминула і Українську Греко-Католицьку Церкву. Більшовицька влада вбачала велику загрозу в діяльності церкви, яка за жодних обставин не бажала співпрацювати з терористичним комуністичним режимом і всіляко підтримувала своїх вірян у нелегкі для них часи.

8 березня 1946 року на Святоюрській горі у Львові відбувся так званий псевдособор, на якому, за наказом Сталіна, була ліквідована Українська Греко-Католицька Церква. Псевдособор, по суті, узаконив репресії проти греко-католиків, тисячі священиків та вірних відправили на заслання і кинули у тюрми. А Церкву насильно приєднали до Російської Православної. Не оминула лиха доля і священнослужителів Мушкатівської церкви Петра і Павла. Отців Всеволода Лещишина та Василя Білінського було заарештовано і засуджено за відмову  перейти у московське православ’я.

І ось у 2016 році, через 70 років після цих сумних подій, в пам'ять про всіх замучених священиків і вірян на території церкви Св. Петра і Павла, що у селі Мушкатівка, було встановлено Меморіал пам’яті жертвам псевдособору 1946 року.

За словами автора та мецената проекту Василя Чубака, його дідусь Омелян Петрович багато розповідав про поневіряння Української Греко-Католицької Церкви. Його самого засудили до 15 років каторги за участь в ОУН-УПА і він добре знав про роль греко-католицької церкви в підтримці українського національно-визвольного руху.

«Дідусь не раз говорив, що пройдуть лихі часи і Україна все-таки стане незалежною, а Українська Греко-Католицька Церква вийде з підпілля, біле стануть називати білим, а чорне чорним, правда завжди перемагає…», – поділився спогадами Василь Чубак.

На жаль, його дідусь не дожив до тих часів, але його справу продовжив батько Володимир Чубак. Разом з активною громадою села та Українським Народним Рухом, осередок якого він очолював, батько у 1991 році сприяв відновленню діяльності  Української Греко-Католицької Церкви в рідному селі.

«Тато був у дружніх стосунках з єпископом Тернопільсько-Зборівської єпархії УГКЦ Михаїлом Сабригою і мені часто наголошував: «тернистий шлях справжньої Віри, але він зажди приводить до Бога. Наші нащадки повинні знати правду про свою історію, щоб не допустити її повторення в майбутньому». Слова дідуся і батька глибоко запали мені в душу, а в 2014 році після презентації книги о. Андрія Говери «Літургія підпільної Церкви», яка також справила на мене величезне враження, я вирішив, що мушу внести  хоч невелику лепту для відновлення історичної справедливості та увічнення пам’яті невинно страчених служителів церкви, всіх єпископів, капеланів та вірян. За допомогою в реалізації задуму звернувся до свого давнього і доброго товариша, всесвітньо відомого митця, скульптора і художника Романа Романишина. Його виставки побували у найвідоміших виставкових галереях  Європи та світу. Скульптури та картини Романишина експонувались у  Норвегії, Німеччині, Швеції, США, Нідерландах, Великій Британії, Японії та  Бельгії, чимало його робіт перебуває нині у приватних колекціях. Велика виставка його творів проходила в Тернополі в ТРЦ «Подоляни». І я щасливий з того, що одне з творінь великого митця сучасності «Меморіал до 70-річчя псевдособору 1946 року» є в моїй рідній Мушкатівці. Це знак світлої пам’яті всім полеглим за віру та пересторога для майбутніх поколінь», – наголосив Василь Чубак.

Березневий псевдо собор 1946 року

мав на меті знищити

Українську Греко-Католицьку Церкву

АЛЕ ПОВСТАЛА ІЗ РУЇНИ

ПІД ПОКРОВИТЕЛЬСТВОМ ХРИСТА

СТРАЖДЕННА ВОЛЯ УКРАЇНИ

І ВІРА НАША ПРЕСВЯТА

(напис на Меморіалі в с. Мушкатівка , Борщівський р-н)

 
Друк

Про призов громадян України на строкову військову службу йшлося під час он-лайн наради

Голова районної ради В.Білик взяв участь в он-лайн нараді, яку провів заступник голови обласної державної адміністрації Ю.Юрик.

На нараді порушувалось питання організації в області призову громадян на строкову військову службу. Було зроблено детальний аналіз виконання призову по кожному району зокрема та дано відповідні доручення з цього приводу.

 
Друк

Розширена нарада в РДА

13 листопада голова районної ради В.Білик взяв участь у розширеній нараді з начальниками управлінь, відділів та секторів райдержадміністрації, яку провів заступник голови райдержадміністрації І.Гринкевич.

В ході наради розглядалися питання: про стан реалізації проектів, які впроваджуються по лінії Фонду регіонального розвитку та фонду соціально-економічного розвитку, про ремонт водогону в Бережанській ЦРКЛ, про стан наповнення інформацією офіційного сайту райдержадміністрації, про стан будівництва вітряків на території Курянівської сільської ради, про перспективи впровадження в он-лайн режимі моніторингу енергоносіїв в бюджетних установах, тощо.

 
Друк

Герої Небесної Сотні: Устим Голоднюк загинув від кулі снайпера

21 листопада – День Гідності та Свободи. У цей день також Україна офіційно вшановує пам’ять загиблих Героїв Майдану – Героїв Небесної Сотні, серед яких є шестеро наших земляків. Шестеро хлопців, які віддали найдорожче – свої життя, за те, що хотіли жити у вільній країні. З нагоди відзначення 4-ої річниці не забудьте пом’янути наших Героїв Олександра Капіноса, Устима Голоднюка, Назарія Войтовича, Василя Мойсея, Ігоря Костенка і Тараса Слободяна.

Нині свічку пам’яті запалюємо за Устимом Голоднюком зі Збаража. Він був активним учасником Революції Гідності, бійцем 38 сотні самооборони майдану. Герой України.

Устим навчався у Збаразькій ЗОШ № 2. У школі однокласники жартома називали його Устимом Кармелюком. Упродовж 2008—2011 років навчався у Львівському державному ліцей з посиленою військово-фізичною підготовкою імені Герохв Крут (3 рота, 2 взвод). Навчався у Бережанському агротехнічному інституті. Ріс цілеспрямованим і мужнім, не скаржився на труднощі, не пив спиртного, не палив, займався спортом. Захоплювався читанням історичних та філософських книг.

Коли  21  листопада  2013  року 19-¬річний  Устим  Голоднюк  побачив перший репортаж про зрив підписання угоди з ЄС і студентський протест у центрі столиці, у нього стислися кулаки. Його батько Володимир Голоднюк, колишній міліціонер, каже, що ніколи раніше не бачив у сина такого виразу обличчя.  На  новину  про  те,  що  курс країни кардинально змінився, він відреагував як на особисту образу.

Наступного  дня  він  уже  вирушив до Києва. Про це батько дізнався тільки тоді, коли Устим не приїхав на вихідні додому. Він намагався повернути сина,  вмовляв  його  по  телефону.  Але Устим твердо стояв на своєму: «Ти теж не питав батьків, коли в 1990 році голодував на Майдані в Києві».

Увечері  23  листопада  Устим  уже був на Майдані. Студентка Аліна Вяткіна згадує, що познайомилася з ним 24 листопада. У студентському таборі Устим став начальником служби охорони.

Під час розгону в ніч на 30 листопада він стояв у першій лінії оборони і намагався не пустити Беркут на стелу. Разом  з  хлопцями  Устим  зробив коридор,  яким  з  оточення  Беркуту  ви¬ йшли  дівчата.  Залишаючись  на місці до остан нього, він отримав поранення в  голову.  В  результаті  йому наклали 12 швів. Рідні та друзі насилу вмовили його повернутися до рідного Збаража. Але вдома  він  пробув  недовго  —  уже 3 грудня знову був у строю. У середині грудня він виїхав до Збаража, щоб скласти  сесію.  І відразу  ж  повернувся  на  Майдан.  У  січні  він  приїхав  на один  день  — 19-¬го.  Дізнавшись  про те, що на Грушевського почалися бої, він  домчав  до Києва  за  шість  годин. Щоночі  був  у  перших  рядах  на  барикадах. Відсипався вдень, в години перемир’я.

Друзі кажуть, що після завершення революції  Голоднюк  планував  вступити до  миротворчого  контингенту. І  розповідають,  що  там,  на  Майдані, він  зі студента  перетворювався  на справжнього чоловіка.
18  лютого  Устим  разом  зі  своєю сотнею  пішов  на  мирний  протест  в Маріїнський  парк.  Стояв  у  першому ряду  оточення.  Близько  14-¬ї  години в  Маріїнці  почалися  сутички.  Устим розповідав  друзям,  що  в  якийсь момент він озирнувся і не побачив нікого позаду. У цей час його наздогнав і почав  сильно  бити  Беркут.  Якимось дивом  його  відбила  група майданівців. Подруга Вяткіна розповідає, що перший раз бачила, як у Устима по обличчю котилися сльози. Сльози не від болю — від шоку.

О  20-¬й  18  лютого  почався  штурм Майдану. Бої тривали до восьмої ранку наступного дня. У цей час до Києва проривався батько героя Небесної сотні. Їхав, щоб забрати сина додому. Увечері  вони  зустрілися  на  Майдані. Устим був  спокійний. Відчував:  перемога  поруч.  Треба  тільки  протриматися. 20 лютого мітингувальники пішли в наступ. Приблизно в цей же час Устимові дзвонив батько. «Пап, не хвилюйся! У мене є чарівна ООНівська каска, і зі мною нічого не станеться», — почув він у слухавку.

Об 11-¬й вони мали зустрітися, щоб їхати  додому.  Але  не  склалося.  Куля снайпера  влучила  Устимові  в  голову. За  розповідями  очевидців, смертельне поранення він отримав, коли намагався відтягнути пораненого. В руках у нього був металевий щит і бинт. Сьогодні Устимові було б 23 роки…

 
Друк

Поминальна панахида з нагоди 99-ої річниці утворення ЗУНР

1 листопада з нагоди 99-ої річниці утворення ЗУНР на міському кладовищі відбулася поминальна панахида  на могилі О.Ковшевича та родини Старухів. У спільній молитві взяли участь керівництво району та міста, службовці РДА та структурних підрозділів райдержадміністрації, представники партійних та громадських організацій міста, численна громада м. Бережани та представники місцевих ЗМІ.

 
Друк

Он-лайн нарада в голови РДА

6 листопада голова районної ради В.Білик взяв участь в он-лайн нараді, яку провів із керівниками райдержадміністрацій та районних рад, перший заступник голови Тернопільської облдержадміністрації Іван Крисак.

Під час наради йшлося про стан виконання завдання із відбору на військову службу за контрактом та призову громадян на строкову військову службу в області, про стан ремонту автомобільних доріг в області, про використання коштів на санаторно-курортне лікування учасників АТО, людей з інвалідністю від загального захворювання та професійну адаптацію учасників АТО, про стан будівництва об’єктів за рахунок коштів державного фонду регіонального розвитку та використання субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на формування інфраструктури ОТГ.

 
Друк

Уряд ухвалив концепцію держпрограми розвитку фермерства

Кабінет Міністрів України схвалив представлену Міністерством аграрної політики та продовольства України концепцію державної програми розвитку фермерства в Україні. Це ключова ініціатива профільного Міністерства та Уряду, спрямована на розвиток малого й середнього бізнесу на селі, на створення нових робочих місць та загальний розвиток сільських територій.

Представляючи основні орієнтири програми, заступник Міністра аграрної політики та продовольства Максим Мартинюк відзначив, що потенціал фермерського руху в Україні – надзвичайний. За умов підвищення ефективності фермерських господарств, держава додатково може отримувати до 1,5 млн тонн врожаю. А реалізація програмних положень дозволить за три роки в 5 разів збільшити кількість робочих місць на селі, щороку на 10% оновлювати парк техніки, передусім за рахунок використання техніки вітчизняного виробництва, збільшити площі посівів під органічні культури та наростити кількість тваринних комплексів.

Інструменти підтримки пропонується розділити на дві групи – фінансові й земельні. Причому в фінансові включити здешевлення кредитів, агрострахування, а також запровадження дотацій для нових фермерських господарств.

Куратором виконання програми, за пропозицією Мінагрополітики, стане заступник Міністра з питань розвитку фермерства. Коментуючи представлені ініціативи, Глава Уряду Володимир Гройсман зазначив: «Цифри зростання – гарні. Наше завдання – максимально використати цей ресурс. І я як Прем’єр-міністр гарантую повну підтримку фермерства. Програма дій є, кошти теж є – ми забезпечимо 1 млрд грн. Хочу, аби наступного року ми продемонстрували успіх».

Довідково: програма розрахована на три роки й передбачає, що за період її дії на селі значно збільшиться кількість робочих місць, оновиться сільськогосподарська техніка, адже буде передбачено здешевлення кредитів та агрострахування, тощо. Найбільшу перевагу отримуватимуть, звісно, новостворені фермерські господарства, які працюють в галузі тваринництва та садівництва.

Зокрема, фінансуватиметься мале та середнє фермерство за кількома напрямами. Будуть доплачувати фермерським господарствам за приріст поголів’я великої рогатої худоби; підтримуватимуть тих, хто спеціалізується на вирощуванні плодово-ягідних культур та винограду; частково компенсовуватимуть вартість с/г техніки, устаткування та обладнання; також частково компенсовуватимуть вартість обладнання з переробки нішових зернових, зернобобових, олійних культур, плодоовочевої та молочної продукції. Водночас, сільськогосподарським обслуговуючим кооперативам будуть частково компенсовувати вартість за будівництво і реконструкцію виробничих приміщень та складських будівель с/г призначення.

 
Друк

Розширена нарада в РДА

6 листопада голова районної ради В.Білик взяв участь у розширеній нараді з начальниками управлінь, відділів та секторів райдержадміністрації, яку провів голова райдержадміністрації В. Петровський.

В ході наради розглядалися питання: про стан опалення в медичній галузі та закладах культури району,  про стан завозу дров для сільських навчальних закладів району, про стан виплати заробітної плати в медичній, освітній та культурній галузях району, про стан реалізації  проектів, які впроваджуються по лінії Фонду регіонального розвитку та фонду соціально-економічного розвитку, тощо.

 
Друк

Про будівництво об’їзної дороги йшлося під час робочої наради

Про процедуру проведення проектно-вишукувальних робіт по будівництву об’їзної дороги йшлося під час робочої наради за участю заступника голови облдержадміністрації О.Валова, керівництва району та міста. За результатами наради зобов’язано керівництво Бережанського державного лісомисливського господарства та ДП «Бережанирайагроліс» надати в межах своєї компетенції допомогу групі проектантів, керівництву відділу Держгеокадастру  в Бережанському районі доручено надати роз’яснення щодо питань землекористування в межах майбутньої об’їзної дороги.

 
Друк

Перевірили стан реалізації проектів

В Бережанському районі з робочою поїздкою перебував начальник управління капітального будівництва облдержадміністрації В.Кузяк. Разом з головою райдержадміністрації В. Петровським та головою районної ради В.Біликом перевірили стан реалізації проектів, які фінансуються за кошти Фонду регіонального розвитку та фонду соціально-економічного розвитку при співфінансуванні з районного бюджету. Зокрема: у Вербівському навчально-виховному комплексі «Загальноосвітній навчальний заклад I-II ступенів – дошкільний навчальний заклад» повністю завершені роботи із заміни покрівлі, проводяться роботи з утеплення фасаду школи та реконструкції системи опалення з встановленням твердопаливного котла. Загальний кошторис проекту становить 4268,114тис. грн., співфінансування з місцевого бюджету  - 1280,434 тис. грн.

У с. Саранчуках проводиться реконструкція будівлі під фельдшерсько-акушерський пункт із заміною покриття даху, утепленням стін, заміною вікон та встановленням твердопаливного котла. Загальний кошторис даного проекту становить1496,333 тис. грн., співфінансування з місцевого бюджету  - 293,265 тис. грн.

 


Сторінка 6 з 75