Бережанська Районна Рада

e-mail: office@berezhany-rrada.gov.ua

Новини
Друк

Стартував другий день Форуму «Тернопільщина INVEST-2017»

У середу, 24 травня, у Тернопільській області розпочав роботу Міжнародний інвестиційний форум. Сьогодні ж, 25 травня, стартував його другий день. Як уже повідомлялося раніше, ця подія вважається однією із найбільш очікуваних в секторі економіки краю, адже дозволяє максимально широко представити потенціал Тернопільщини як позитивного регіону для капіталовкладень. Триватиме форум до 26 травня.

Сьогоднішній, другий, день Форуму буде присвячено обміну успішними практиками, методиками та інструментами як для залучення інвестицій, так і для ведення бізнесу. З доповідями виступатимуть провідні експерти-практики, аналітики, успішні підприємці, представники консалтингових компаній, банківських установ, міжнародних інституцій.

Робота здійснюватиметься у спеціалізованих секціях за чотирма напрямами:
СПЕЦІАЛІЗОВАНА СЕКЦІЯ №1: «Реалізація інвестиційного та експортного потенціалів: можливості для регіонів та іноземних партнерів».
СПЕЦІАЛІЗОВАНА СЕКЦІЯ №2: «Нова транзитна стратегія: перспективи розвитку Тернопільського летовища».
СПЕЦІАЛІЗОВАНА СЕКЦІЯ №3: «Тернопіль – місто новітніх технологій».
СПЕЦІАЛІЗОВАНА СЕКЦІЯ №4: «Експортний потенціал агропромислового комплексу Тернопільської області».

Окрім того, відбудеться презентація обласного конкурсу: «7 чудес Тернопілля» та нагородження переможців.

В рамках Форуму заплановано також підписання кількох документів про співробітництво.

Участь у Форумі беруть заступник міністра економічного розвитку і торгівлі України Михайло Тітарчук, голова Державної регуляторної служби України Ксенія Ляпіна, президент Торгово-промислової палати України Геннадій Чижиков, керівництво області та міста. Також присутні представники районів Тернопільщини, бізнес-істеблішмент області, експерти, науковці, представники міжнародних інституцій та дипломати.

Під час заходу голова Тернопільської ОДА Степан Барна зачитав привітання від Президента України Петра Порошенка організаторам та учасникам Форуму. Після цього він зазначив, що розширення міжнародного співробітництва для Тернопільщини й надалі залишається актуальним напрямом роботи.

«Недаремно я почав свій виступ із привітання Президента України. Перш за все тому, що підтримка та створення умов для реалізації бізнесу в Україні є не лише принциповою позицією нашого Президента та Кабінету Міністрів України, а й голів обласних державних адміністрацій. Уже доброю традицією на Тернопільщині є проведення Інвестиційного форуму, а також створення інвестиційної привабливості області. Сьогоднішня зустріч є важливим кроком на шляху зміцнення ділових та бізнесових відносин. Уже зараз ми можемо говорити про позитивні зрушення і саме вони нам допомагають будувати стратегію сталого розвитку регіону. Ми працюємо над створенням нових робочих місць і над збільшенням валового внутрішнього продукту, а відтак і над збільшенням середньої заробітн6ої плати. Водночас міжнародна співпраця також формує позитивні тенденції на Тернопільщині. У нас суттєво зросла зовнішня торгівля. Впроваджується також стратегія малого і середнього підприємництва. В області створені зручні умови для ведення бізнесу і здійснення інвестиційної діяльності. Будучи представниками органів державної влади, органів місцевого самоврядування, ми запевняємо всіх інвесторів, що жодних перепон в реалізації інвестиційних проектів у вас не буде. Тому сподіваємося на спільну співпрацю та на те, що цей Форум дасть поштовх до реалізації нових спільних та цікавих проектів», - наголосив Степан Барна.

 
Друк

Стартував Міжнародний інвестиційний форум «Тернопільщина Invest-2017»

У Тернопільській області розпочав роботу Міжнародний інвестиційний форум. Ця подія вважається однією із найбільш очікуваних в секторі економіки краю, адже дозволяє максимально широко представити потенціал Тернопільщини як позитивного регіону для капіталовкладень. Триватиме подія три дні – з 24 по 26 травня.

День перший цього року присвятили налагодженню більш тісної комунікації з представниками дипломатичних установ. Зокрема, як повідомили в управлінні міжнародного співробітництва та фандрайзингу Тернопільської ОДА, участь в роботі Форуму візьмуть представники 27 країн - серед них понад три десятки дипломатів, в числі яких вісім Надзвичайних та Повноважних Послів, Генеральні та почесні консули іноземних держав в Україні. Також мають намір бути присутніми на події Маршалек Підкарпатського воєводства Республіки Польща – Владислав Ортиль, делегації Тауразького повіту (Литва), міських рад м. Миса Опольського воєводства (Польща), м. Барут землі Бранденбург (Німеччина).

Форум «Тернопільщина Invest-2017» розпочався у Збаразькому замку. Тут у форматі «круглого столу» відбулася офіційна зустріч керівництва області з керівниками та представниками дипломатичних установ, за участі керівника Представництва МЗС України у Львові В’ячеслава Войнаровського.

Як зазначив під час заходу голова Тернопільської ОДА Степан Барна, для Тернопільщини розширення міжнародного співробітництва залишається актуальним напрямком роботи.

«За останні два роки ми прийняли в області майже півтори сотні іноземних делегацій. Водночас, ми не раз представляли свій потенціал закордоном. Що активніше ми будемо працювати в даному напрямку, тим більше буде спільних проектів – як гуманітарно-соціальних, так і комерційних. А це зі свого боку відкриває перспективи, як в освітньому просторі – що вкрай важливо для нашої молоді, особливо з отриманням Україною безвізового режиму з ЄС, так і в частині створення тут на Тернопільщині спільних підприємств – такі інвестиції обертаються для нас новими робочими місцями», - зауважив Степан Барна. Він навів приклади успішної співпраці – з Францією та Швейцарією щодо підтримки пожежних частин та допомоги медзакладам області, з Хорватією щодо візової підтримки для дітей бійців АТО, з Польщею - у частині реалізації проектів історичної та культурної спадщини, з Японією, Німеччиною та Бельгією - у сфері інвестування в економіку та відкриття спільних підприємств та багатьма іншими країнами.

 
Друк

Спеціальні пенсії для військовослужбовців будуть збережені

Урядовий варіант пенсійної реформи передбачає збереження спеціальних пенсій для українських військовослужбовців і розширення переліку професій, що дають право на дочасний вихід на пенсію. Про це заявив Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман.
"Спеціальні пенсії будуть збережені для усіх військовослужбовців. Жодних не буде обмежень, навпаки, ми вважаємо, що ми маємо сторицею віддати належне нашим героям, які сьогодні захищають нашу державу", - наголосив Глава Уряду, зауваживши, що запропонована у рамках пенсійної реформи система передбачає обмеження інших спеціальних пенсій.
Щодо розширення списку професій з правом на дочасне оформлення пенсії через шкідливі умови праці, а йдеться, зокрема, про сталеварів, шахтарів, працівників хімічної галузі тощо, то тут Уряд робитиме все, аби відстояти права людей, задіяних на таких виробництвах.
"Ми зробимо усе для того щоб представники "шкідливих" професій, зберегли право на дочасний вихід на пенсію", - зазначив Прем’єр-міністр. Він також звернув увагу, що законопроект про пенсійну реформу, що буде презентований найближчим часом на засіданні Національної ради реформ, а згодом у Парламенті, міститиме норму й про автоматичне осучаснення пенсій, натомість пенсійний вік залишиться незмінним.
"Пенсія буде розраховуватися на основі трудового стажу. Якщо людина працювала усе життя, справедливо платила внески, вона має отримати підвищену пенсію. Якщо не працювала, то "вмикається" зовсім інший механізм - соціальної цільової підтримки з бюджету країни, але не за рахунок того, хто все життя працював. Пенсійна система має бути справедливою", - підкреслив Прем’єр-міністр. Він відзначив, що ресурси на фінансування запропонованих рішень є: ключовими їх джерелами стануть детінізація економіки і підвищення платіжної дисципліни, що в сукупності дозволить не тільки підвищити розміри пенсій, а й добитися бездефіцитності бюджету Пенсійного фонду вже за 7-10 років.
Глава Уряду ще раз звернувся до парламентарів з проханням підтримати запропоновані Кабінетом міністрів рішення, адже вони стосуватимуться 9 млн пенсіонерів уже в жовтні поточного року.
"Система, яку ми пропонуємо, буде справедливою для людей праці. Сьогоднішні і майбутні пенсіонери приходитимуть у свій Пенсійний фонд за своєю заробленою пенсією", - наголосив Глава Уряду.

 
Друк

«Довіра з боку ЄС – індикатор успішності наших реформ»

«Маємо усвідомити, що та довіра,  яку нам висловлює сьогодні Євросоюз  – і надання безвізового режиму, і технічна допомога у різних проектах – це, в тому числі, індикатор успішності наших реформ, зокрема децентралізації», - про це наголосив під час семінару з регіональними журналістами Віце-прем’єр-міністр – Міністр регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України Геннадій Зубко.

«Реформі три роки, і ми вже маємо відчутні результати. Не дивлячись на те, що це одна з найскладніших структурних реформ, оскільки стосується зміни всієї системи управління в країні», — зазначив він. Серед перших результатів Віце-прем’єр-міністр назвав темпи об’єднання ОТГ, зростання місцевих бюджетів та бюджетів ОТГ, реалізація інфраструктурних проектів на місцях.

«Але зараз наше завдання – перевести всі ці кількісні показники у якість. Тому реформа має йти вглибину. Завдання — поглиблення секторальної децентралізації. У сфері освіти – розбудова «нового освітнього простору» і «нової української школи» у громадах. Мінрегіон спільно з Міносвіти вже започаткували спільний проект у 200 школах України. Найбільш перспективним є формування освітнього простору на рівні ОТГ. Це дозволить на початковому етапі дієво інвестувати кошти, забезпечити результат, оптимізувавши відповідну інфраструктуру. Наша мета – розбудовувати освітній простір саме в ОТГ, у сфері охорони здоров’я зусилля мають бути спрямовані на підсилення та розвитку первинної ланки медицини, з огляду на те, що 40% медичної субвенції спрямовується саме на первинний рівень. У сфері забезпечення безпеки стоїть завдання спільно з ДСНС розбудовувати  у громадах Центри безпеки громадян, а у сфері надання адміністративних послуг –мережі ЦНАПів із можливістю надання всього спектру послуг. Маємо навчити голів та лідерів ОТТ проектному менеджменту, бізнес-плануванню, розробці стратегій розвитку, управлінню фінансами. Вони мають стати дієвими менеджерами, здатними впроваджувати масштабні зміни на території своїх громад. Для цього спільно з європейськими партнерами (проектом  «U-LEAD з Європою») ми відкриваємо у всіх областях регіональні офіси децентралізації», — зазначив Геннадій Зубко.

 
Друк

Онлайн-трансляція інформаційно-профорієнтаційного заходу «Національний кар’єрний форум»

Оголошення

Державною службою зайнятості 6 червня 2017 року планується онлайн трансляція інформаційно-профорієнтаційного заходу «Національний кар’єрний форум», який відбудеться у м. Київ, за участі представників структурних підрозділів державної служби зайнятості, представників навчальних закладів різних типів та форум власності ( Центри професійно-технічної освіти Державної служби зайнятості), експертів в галузі інноваційної освіти, представників роботодавців, безробітних осіб та молоді.

Всім бажаючим необхідно заповнити заявку на участь у Форумі та зареєструватись у мережі загального користування Internet за посиланням: goo.gl/H263t2.

Кількість учасників, які можуть дистанційно приймати участь у Форумі необмежена.

 
Друк

Вшанування жертв політичних репресій

Поминальна панахида до Дня пам’яті жертв політичних репресій відбулася в Бережанах в міському парку біля пам’ятника  жертвам політичних репресій. Учасники заходу, серед яких: керівництво району та міста, працівники структурних підрозділів райдержадміністрації, районної та міської ради, представники громадських та партійних організацій, у спільній молитві  вшанували пам'ять загиблих жертв московсько-більшовицького терору, які були замордовані в Бережанській тюрмі в червні 1941 року та поклали квіти до пам’ятника.

 
Друк

Голова районної ради взяв участь в он-лайн нараді

Голова районної ради В.Білик  взяв участь в он-лайн нараді, яку провів із керівниками райдержадміністрацій та головами районних рад голова Тернопільської облдержадміністрації Степан Барна.

Під час наради йшлося про стан виконання планового завдання по відбору на військову службу за контрактом в області, про стан ремонту автомобільних доріг в області, про підготовку до проведення Міжнародного інвестиційного форуму „Тернопільщина  Invest - 2017”, про стан створення сільськогосподарських обслуговуючих кооперативів у області.

 
Друк

Розширена нарада в РДА

22 травня голова районної ради В.Білик взяв участь у розширеній нараді з начальниками управлінь, відділів та секторів райдержадміністрації, яку провів голова райдержадміністрації  В. Петровський.

В ході наради розглядалися питання: про оптимізацію бюджетних установ району, про стан виконавської дисципліни з реалізації завдань, визначених  розпорядчими документами голів облдержадміністрації та райдержадміністрації,  про підготовку до проведення свята для обдарованих дітей та останніх дзвоників в ЗОШ району, тощо.

 
Друк

Засідання Громадської ради при Бережанській районній державній адміністрації

18 травня  відбулося засідання Громадської ради при Бережанській районній державній  адміністрації. На засіданні, за участі  в.о. начальника Бережанського відділу поліції Головного управління Національної поліції в Тернопільській області П.М.Панашія, обговорили питання про роботу правоохоронних органів району. Окрім цього, члени Громадської ради обговорили різні кандидатури на посаду начальника Бережанського відділу поліції, одну з яких вирішили запропонувати начальнику  Головного управління Національної поліції в Тернопільській області О.М.Богомолу для розгляду на призначення на дану посаду.

 
Друк

ОСНОВНІ ЗМІНИ В НАДАННІ ЖИТЛОВИХ СУБСИДІЙ

З 1 травня поточного року, на підставі внесених 26 квітня урядом змін у постанову Кабінету міністрів України № 848 "Про спрощення порядку надання населенню субсидій для відшкодування витрат на оплату ЖКГ, придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива", в Україні діятиме оновлена програма житлових субсидій.

На основі змін, у травні органи соціального захисту населення проведуть перепризначення субсидій на наступний період з 01.05.2017 по 30.04.2018 та розрахують її розміри на літній період, а з жовтня – на новий опалювальний сезон.

Повторно подавати документи на оформлення допомоги необхідно буде лише тим, хто орендує житло та у кого відбулися зміни у складі сім’ї. Для решти субсидіантів перерахунок проведуть автоматично, без повторного звернення.

ЗБІЛЬШУЄТЬСЯ СОЦІАЛЬНА НОРМА ДЛЯ НЕПРАЦЕЗДАТНИХ

Для пенсіонерів, інвалідів уряд збільшує соціальну норму, за якою надається житлова субсидія. Якщо в помешканні проживає одна-дві непрацездатні людини, соціальна норма, за якою їм рахуватиметься розмір допомоги, збільшується з 49 кв. м.  до 75 кв.

ЗА ЯКИЙ ПЕРІОД БУДУТЬ БРАТИ ДОХОДИ ДОМОГОСПОДАРСТВА ПРИ РОЗРАХУНКУ СУБСИДІЇ

Субсидія для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг призначатиметься виходячи із середньомісячного сукупного доходу осіб за чотири квартали, що передують місяцю, з якого призначається субсидія, а субсидія на придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива — виходячи з розміру доходу за попередній календарний рік

 

НОВОВВЕДЕННЯ НА КОРИСТЬ ТИХ, ХТО ПРОЖИВАЄ У САДОВОМУ БУДИНКУ

Багато людей не зареєстровані, але проживають у садових будинках чи дачних кооперативах і сплачують комунальні послуги. Раніше такі люди не могли претендувати на субсидію, позаяк не мали там офіційної реєстрації.

З травня 2017-го за рішенням Комісії з питань соціального захисту населення, які діють при управліннях соцзахисту, такі сім’ї зможуть оформлювати субсидію, яка фінансуватиметься за рахунок місцевих бюджетів.

ЗМІНИ В ОПАЛЮВАЛЬНИЙ ПЕРІОД

Якщо раніше субсидія на опалювальний сезон призначалася з 1 жовтня до 30 квітня і перераховувалася відповідно до рішення органів місцевого самоврядування або органів виконавчої влади про дату початку та закінчення опалювального сезону, то у 2017-2018 рр. для користувачів централізованого опалення залишається прив’язка до відповідних рішень органів місцевого самоврядування або органів виконавчої влади, а для тих, у кого індивідуальне опалення, субсидія нараховується з 16 жовтня до 15 квітня.

КОМУ ПОВТОРНО НЕОБХІДНО ПОДАВАТИ ДОКУМЕНТИ НА ОФОРМЛЕННЯ СУБСИДІЇ?

Заяву і Декларацію про доходи заново треба подавати сім’ям, які орендують помешкання, мають зміни у складі сім’ї: (хтось прописався чи виписався), хочуть отримати субсидію на тверде паливо.

ПРО ЩО ПОТРІБНО ПОВІДОМЛЯТИ ФАХІВЦІВ СОЦЗАХИСТУ?

Протягом місяця отримувачі субсидії повинні повідомити органи соціального захисту населення про наступні зміни:

- складу зареєстрованих у житлі: хтось виписався чи прописався;

- соціального статусу членів сім’ї: хтось звільнився або влаштувався на роботу, став пенсіонером;

- про здійснення одноразової покупки, яка перевищує 50 тисяч гривень;

- зміна комунальних послуг: відмовилися від централізованого палення і перейшли на індивідуальне чи навпаки.

1.Хто отримає і скільки

Ті домогосподарства, які отримували житлові субсидії та заощадили 150 кіловат електроенергії, якщо вона використовувалась для опалення, або 100 кубів газу отримають грошову допомогу для своїх сімей, відповідно 107 гривень та 688 гривень.

2. Як отримати

Для отримання коштів необхідно буде з 1 липня до 1 вересня подати заяву в  управління соціального захисту населення, на підставі якої здійснюватиметься виплата грошової винагороди за енергоефективність.

3. Де отримати

Щоб отримати грошову допомогу, потрібно мати відкритий рахунок у банку. Субсидіант може самостійно вибрати банківську установу, через яку проводяться виплати соціальних допомог та пенсій.

Виплати також можуть бути здійснені готівкою через відділення "Укрпошти".

На момент подання заяви рахунок в банку повинен бути уже відкритим.

4. Скільки разів виплачуватимуть

У Кабміні зазначили, що це разова виплата для населення, яке зекономило на газі або електриці в опалювальному сезоні в 2016-2017 роках
 
Друк

Міжнародний день вишиванки

Працівники структурних підрозділів райдержадміністрації та районної ради долучилися до флеш-мобу та прийшли в Міжнародний день вишиванки на роботу у вишиванках.

 


Сторінка 6 з 64