Бережанська Районна Рада

e-mail: office@berezhany-rrada.gov.ua

Новини
Друк

Врегулювання земельного конфлікту

9 грудня відбулася зустріч членів комісії по врегулюванню земельного конфлікту, за участю голів райдержадміністрації В.Калинюка, районної ради С.Кленика, депутата обласної ради В.Петровського, з жителями вул. Мечникова та Сонячної стосовно вилучення в них земельних ділянок в районі вул. Сонячна. В ході зустрічі присутні ознайомилися з рішенням апеляційного суду. Прийняли рішення продовжити роботу комісії по врегулюванню земельного конфлікту, узагальнити озвучені пропозиції та в черговий раз направити їх на розгляд в районну прокуратуру.


 
Друк

«Місцевий розвиток, орієнтований на громаду» (ІІІ фаза)

2 грудня у великому залі засідань райради відбувся районний семінар спільногопроекту Європейського союзу та програми розвитку ООН «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду» (ІІІ фаза), в якому взяли участь координатор Тернопільського обласного ресурсного центру громад І.Стефанів, заступник директора департаменту економічного розвитку, інвестиційної діяльності та міжнародного співробітництва ТОДА Г.Федорук, голова райдержадміністрації В.Калинюк, заступник голови районної ради Р. Висоцький, депутат обласної ради В.Петровський, голова БМГО «Рідне місто» В.Якимів, голови сільських рад та керівникиокремих структурних підрозділів РДА.

І.Стефанів ознайомив учасників семінару з результатами реалізації перших двох фаз Проекту та презентував ІІІ фазу спільного проекту ЄС/ПРООН «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду».

У своїх виступах голова РДА В.Калинюк та заступник голови райради Р.Висоцький, зазначили, що співпраця з міжнародними організаціями дає можливість не лише залучати кошти в об’єкти інфраструктури населених пунктів району, а й спонукає до активності місцеві громади, дає нам усім шанс поступово йти до становлення ідеальної моделі громадянського суспільства в Україні. Цього ж дня підписано тристоронню угоду про партнерство між Бережанською райдержадміністрацією, Бережанською районною радою і координатором ЄС/ПРООН, а також оголошено початок конкурсу серед сільських рад району на участь у спільному проекті Європейськог осоюзу та програми розвитку ООН «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду» (ІІІ фаза).


 
Друк

Бережанській ЗОШ №1 - 100 років

29 листопада у районному будинку культури відбулися урочисті заходи, присвячені 70-річчю від дня заснування Бережанської ЗОШ І-ІІІ ст. №1 та 100-річчю з часу будівництва приміщення цієї школи. Свято було насичене піснями, віршами і танцями у виконанні школярів, вчителів та випускників. Цього дня лунали вітання від гостей свята на адресу педагогічного колективу школи за багаторічну сумлінну працю та допомогу в якісній організації навчально-виховного процесу.

З подарунками та щирими поздоровленнями завітали на урочистості керівники району та міста, представники відділу освіти РДА, профспілкових організацій, директори міських шкіл, вчителі-ветерани та колишні випускники школи. Голова райдержадміністрації В.Калинюк та заступник голови районної ради Р.Висоцький від районної виконавчої влади і депутатського корпусу райради подарували для потреб школи комп’ютер та 12 крісел для учительського кабінету.


 
Друк

Колегія райдержадміністрації

28 листопада голова районної ради С.Кленик взяв участь у засіданні колегії райдержадміністрації. На порядку денному стояло питання: про проект районної Програми розвитку малого і середнього підприємництва на 2015-2016 роки та про роботу районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді у 2014 році..

Як зазначали доповідачі - головна мета Програми розвитку малого і середнього підприємництва на 2015-2016 роки - це спрямування дій органів державної виконавчої влади, суб’єктів малого підприємництва, спілки підприємців, а також установ ринкової інфраструктури для концентрації фінансових, матеріально-технічних ресурсів, ресурсів суб’єктів господарювання на створення і підтримання сприятливих умов розвитку малого підприємництва А підпрограма розвитку сільського зеленого туризму сприятиме популяризації наявного туристично-рекреаційногопотенціалу району, залученню гостей і туристів до відвідування Бережанського краю.

В.о. директора районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді О.Хрептак проінформувала присутніх про роботу Центру у 2014.

За результатами колегії будуть видані відповідні розпорядження та доручення голови райдержадміністрації.


 
Друк

«Школа творчості, школа успіху – Бережанська ЗОШ І-ІІІ ст. №1»

На таку тему у залі засідань районної ради 27 листопада відбулася науково-пізнавальна конференція, присвячена 70-річчю від дня заснування Бережанської ЗОШ І-ІІІ ст. №1 та 100-річчю з часу будівництва приміщення цієї школи, у якій з 1924 по1929 рік функціонувала славетна Бережанська гімназія. На конференцію були запрошені учителі Бережанської ЗОШ І-ІІІ ст. №1, учителі-пенсіонери, відомі випускники цієї школи, учні-старшокласники шкіл міста Бережани. З вітальним словом до присутніх звернулися: директор департаменту освіти і науки Тернопільської ОДА, кандидат історичних наук Л.Крупа , начальник відділу дошкільної та загальної освіти департаменту освіти і науки Тернопільської ОДА С.Омелянська, заступник голови Бережанської районної ради Р.Висоцький, випускник Бережанської СШ №1 1974 року, золотий медаліст та начальник відділу освіти Бережанської РДА П.Довбенко. Святкову атмосферу науково-пізнавальної конференції до ювілею школи створили учасники зразкового духового оркестру школи (кер.З.Пилипів) та вокальний ансамбль дівчат «Юність»(кер. Л.Шафран).


 
Друк

Вшанували жертв Голодомору

У суботу, 22 листопада, на центральній площі Бережанвідбулася поминальна панахида за невинними жертвами геноциду українського народу — Голодомору 1932—1933 років.

Свічки пам’яті разом із представниками громадськості запалили заступник голови районної ради Роман Висоцький, голова
райдержадміністрації Василь Калинюк, міський голова Володимир Музичка.


 
Друк

 

Річниця Революції Гідності

 

21 листопада українці всього світу відзначили річницю початку Революції Гідності.

У Бережанах урочистості розпочалися поминальною панахидою за Героями Небесної Сотні й загиблими у зоні АТО, яку відслужили священики різних конфесій біля меморіальної дошки одного із Небесної Сотні Устима Голоднюка, встановленої на фасаді головного корпусу агротехнічного інституту.

По завершенні панахиди слово виголосив голова райдержадміністрації В.Калинюк. 
Друк

«Революційний дух Майдану»

21 листопада у Бережанському краєзнавчому музеї до річниці Революції Гідності та 10-річчя Помаранчевого Майдану відкрито виставку «Революційний дух Майдану». У відкритті виставки взяло участь понад 180 осіб, серед них, зокрема: голова райдержадміністрації В.Калинюк, голова районної ради С.Кленик, міський голова В.Музичка, представники політичних партій та громадських організацій району, викладачі та студенти Бережанського агротехнічного інституту. Усі бажаючі мали змогу оглянути понад 60 світлин та речей, які безпосередньо «пройшли» події 2013-2014 років та переглянути фільм «Революція Гідності: Зима, що нас змінила». Організатори заходу – Бережанський краєзнавчий музей та ГО «Бережанський Майдан».


 
Друк

Засідання «круглого столу»

21 листопада у краєзнавчому музеї за участі активістів майданів 2004 та2013—2014 років, представників органів влади та місцевогосамоврядування, політичних партій, громадських і молодіжних організацій, засобів масової інформації відбувся «круглий стіл» на тему:

"Роковини Революції Гідності в Україні. Уроки на майбутнє”.

Виступаючі висловлювали своє бачення сучасних постмайданівських процесів в Україні та районі, окреслювали перспективи впливу громадськості на розвиток політичних, державотворчих таінших процесів.

Ведуча Г.Проців на основі виступів підбила підсумки зустрічі. Зокрема запропонованостворити редакційну групу для підготовки видання книги пам’яті новітньої історії краю під робочою назвою “Бережанські майдани ХХІ століття”. Йшлося також про активізацію інформування громади, здійснення представниками інститутів громадянського суспільства громадського моніторингу, контролю, аналізу й експертизи діяльності влади.

У роботі круглого столу взяли участь голова районної ради С. Кленик та його заступник Р. Висоцький, голова райдержадміністрації В. Калинюк, заступник міського голови М.Бойко, депутат обласної ради В.Петровський.


 
Друк

ХХІХ сесія районної ради

У четвер, 6 листопада, під головуванням Степана Кленика відбулася 29-а сесія районної ради.

Із 52-х депутатів на засідання прибуло 32.

На пропозицію Павла Кузіва депутати вирішили поставити свої підписи під текстом звернення до Президента України, голови Верховної Ради та Прем’єр-міністра щодо необхідності додаткового виділення коштів для покриття дефіциту районного бюджету до кінця 2014 року.

Володимир Петровський запропонував депутатам районної ради створити комісію для з’ясування обставин нищення інфраструктури та вирубування лісу довкола молодіжного вишкільно-виховного табору "Лисоня" ім. Івана Гавдиди.

З програмою "Молодь Бережанщини" на 2011—2015 роки доповідав завідувач сектором у справах сім’ї, молоді та спорту РДА Володимир Вишнівецький. Він окреслив молодіжну проблематику, згадав із десяток молодіжних заходів, вислухав пропозиції депутатів. Зрештою- інформацію про хід виконання програми взяли до відома.

З подачі начальника фінансового управління РДА Федора Євчина депутати внесли зміни дорайонного бюджету на 2014 рік.

Наступним кроком депутати затвердили звіт про виконання районного бюджету за 9 місяців2014 року. З’ясувалося: районний бюджет за власними доходами загального фонду виконано на 112,4%.

Сесія розглянула питання про організацію об’єкта природно-заповідного фонду — ботанічного заказника загальнодержаного значення "Жолоби" загальною площею 60 га.

Депутати дали дозвіл Бережанській кіновідеомережі на списання основних засобів та прийняли рішення про створення на базі РКП "Бережанська дирекція районної кіновідеомережі" комунального підприємства районної ради "Майновик" — для обслуговування об’єктів спільної комунальної власності територіальних громад м. Бережани і сіл Бережанського району.

Депутати внесли зміни до статуту централізованої бібліотечної системи, затвердили в нових редакціях статути музею книги, краєзнавчого музею та районного Будинку культури, а також схвалили порядок затвердження статутів (змін та доповнень до них) об"єктів спільної комунальної власності територіальних громад міста Бережани і сіл Бережанського району та розглянули ряд інших питань.

Оскільки в залі перебувало декілька десятків жителів вул. Сонячної і Мечникова м. Бережани, з інформацією про стан розгляду їхнього звернення щодо вилучення попередньою владою з їхнього користування земельних ділянок, інформував голова РДА Василь Калинюк. Про свою позицію домагатися дотримання законності, зокрема — й у цій справі, заявиві прокурор району Роман Юсипів.  На цьому сесія завершила свою роботу.

 
Друк

Відзначення ювілею Руху

У вересні виповнилося 25 років із часу створення громадсько-політичної організації "Народний Рух України за перебудову", яка стала визначальним явищем у новітній історії нашої держави. У своїх лавах Руху вдалося об'єднати українців, котрі прагнули відновлення незалежності України.

У неділю, 2 листопада, у Бережанах під егідою районної ради та РО НРУ відбулися заходи, присвячені 25-й річниці створення на Бережанщині осередку громадсько-політичної організації "Народний Рух України за перебудову". До меморіальної дошки ідеолога Руху, Героя України В'ячеслава Чорновола поклали квіти. Прозвучав Державний Гімн України. Після панахиди за рухівцями, які відійшли у вічність, із промовою виступив голова РО НРУ  Василь Соломко. Після цього  урочистості продовжились в концертному залі Бережанської школи мистецтв за участі ветеранів Руху, теперішніх рухівців та керівництва району та громадськості. Учасники заходу переглянули фотовиставку та відеофільм з історії боротьби Руху за Незалежність.Голова районної ради С. Кленик та голова РО НРУ В. Соломко нагородили грамотами ветеранів-рухівців за активну громадсько-політичну діяльність.Сторінки діяльності Руху відкривали: один із засновників Руху в районі, перший голова РО НРУ І. Головацький, колишній голова РО НРУ В. Зінчук, заступник голови районної ради Р. Висоцький, депутат обласної ради В. Петровський, заступник голови РО НРУ О. Поляк, голова Лапшинського осередку Руху О. Пашуля, голова РО «Молодий Народний Рух» Т. Рутковський та інші.
 


Сторінка 61 з 72