Бережанська Районна Рада

e-mail: office@berezhany-rrada.gov.ua

Новини
Друк
ЗАСІДАННЯ СЕСІЇ
   У вівторок, 29 жовтня, у великому залі засідань адмінбудинку районної ради під головуванням Василя Німка відбулося засідання п’ятнадцятої сесії районної ради.
   Депутати схвалили програму зайнятості населення Бережанського району на період до 2017 р., заслухали інформацію про стан медичного обслуговування населення та про хід виконання програми розвитку земельних відносин у районі на 2008 — 2015 роки, внесли зміни до районного бюджету на 2013 рік, до програми розвитку футболу в районі на 2010 — 2014 роки, зміни та доповнення до Регламенту Бережанської районної ради.
   Сесія заслухала питання про керівника народного аматорського хору “Покрова”. Депутати прийняли звернення до Президента України В.Януковича, Прем'єр-міністра України М.Азарова, голови Верховної Ради України В.Рибака щодо підтримки євро інтеграційних прагнень України.
 
Друк
   
  
 
    28 жовтня працівники виконавчого
  
 апарату районної ради взяли участь у
  
толоці по благоустрою площі перед
  
адмінбудинком районної ради.
 
Друк

ПРОЛЯГЛА ДОРОГА ЧЕРЕЗ ЛІС…

   Дві лісогосподарські автомобільні дороги введено в експлуатацію на території Бережанського лісництва ДП "Бережанське ЛМГ". Одна з них, протяжністю 0,5 км і кошторисною вартістю 144 тис. грн., — в урочищі Зади, інша — в урочищі Підвисоке. Її протяжність сягає 1,7 км, а кошторисна вартість — 674 тис. грн. На урочисте відкриття лісових шляхів, яке відбулося 24 жовтня за участю голови районної ради Василя Німка й начальника обласного управління лісомисливського господарства Ігоря Попадинця, прибули головні лісничі всіх лісомисливських господарств області.

 
Друк
 
ПОШАНОВАНО «РІДНУ ШКОЛУ»
  
    Товариству "Рідна школа" у Бережанах — 110 років! Цій даті при урочено ряд заходів, що проходили під егідою Бережанської районної ради, яка й утворила ювілейний оргкомітет з ініціативи районної організації Товариства "Меморіал" ім. Василя Стуса". 22 жовтня відбулося відкриття меморіальної дошки на колишньому будинку "Рідної школи" (вул. Шевченка, 1), у якому в ці дні, як і в давнину, здобуває освіту цвіт нації — учні молодших класів ЗОШ І — ІІІ ст. № 2.
   Захід розпочав екскурсом у минуле "Рідної школи" начальник відділу гуманітарних питань виконавчого апарату районної ради, голова РО Товариства "Меморіал" ім. Василя Стуса", депутат районної ради Іван Головацький. Право відкрити меморіальну дошку, надано організатору й ініціаторові її встановлення, краєзнавцю, історику, авторові виданої монографії "Товарство "Рідна школа" на Бережанщині (1903—1939)" Олександрові Коковіну й учневі "Рідної школи" у 1935—1937 роках Ярославові Ольшанському.
    Освячення меморіальної дошки провели священники УГКЦ та УАПЦ о.Василь Онищук та Микола Зоренний. Слово виголосили Олександр Коковін, Ярослав Ольшанський, учений секретар ДІАЗ у м. Бережани Надія Волинець, директор ЗОШ №2 Богдан Була.
   Учениця 10-Б класу ЗОШ №2 Ірина Туцька зачитала "Оду рідній школі", автором якої є поет Василь Савчук. Того ж дня до 110-річчя з часу заснування в Бережанах осередку Українського педагогічного товариства "Рідна школа" та 100-річчя з часу створення осередку Української скаутської організації "Пласт" у краєзнавчому музеї проведено науково-теоретичну конференцію "Громадський рух на Бережанщині: історичні надбання, сьогодення, перспективи розвитку".
 
Друк
З РОКАМИ ПАМ'ЯТЬ НЕ СТИХАЄ
 
   14 жовтня, на Покрови, з нагоди 71-ї річниці створення Української Повстанської Армії Бережанщина вшановувала пам’ять борців за волю України.
   Заходи розпочала врочиста хода. На центральному майдані міста біля пам’ятника Т.Шевченкові формувалася колона із представників влади та громадськості міста й району. Під звуки духового оркестру учнів першої міської школи під керівництвом Зиновія Пилипіва колона вирушила до Меморіалу борцям за волю України, що на міському кладовищі, де відбулися панахида й мітинг-реквієм.
   Голова райдержадміністрації Ярослав Тринька, голова районної ради Василь Німко та міський голова Володимир Музичка поклали вінки та запалили свічку пам'яті.
   Перед присутніми виступили голова районної організації Товариства “Меморіал” ім. Василя Стуса”, депутат районної ради Іван Головацький та голова районного Братства ветеранів ОУН-УПА "Лисоня" Орест Гуменюк.
   Опісля в районному Будинку народної творчості відбувся концерт за участю аматорів села Саранчуки та міських творчих колективів.
 
Друк

КРИНИЦЯ НАЦІОНАЛЬНОГО ДУХУ

19 вересня у краєзнавчому музеї відбулася наукова конференція “Бережанська гімназія: сторінками історії”

Учасників вітали заступник голови районної ради Роман Висоцький, заступник голови райдержадміністрації Володимир Соленко, секретар міської ради Петро Гончар і депутат обласної ради Володимир Петровський.

Усі науковці та краєзнавці у своїх виступах сходилися на тому, що Бережанська гімназія завжди була джерелом національного духу, відтак з її стін вийшло немало видатних особистостей – письменників, науковців, громадських діячів, незламних борців за волю України.

 
Друк

 Володимир Шовкошитний на Бережанщині    

    19 вересня на запрошення товариства «Меморіал» ім. В.Стуса в Бережанах побував письменник і видавець, заступник голови Національної спілки письменників України, заступник голови Народного Руху України Володимир Шовкошитний. Він зустрівся зі студентами та викладачами Бережанського агротехнічного інституту, з учнями та вчителями ЗОШ І-ІІІ ст. № 2, а ввечері на завершення бережанці змогли поспілкуватись з шановним гостем в Музеї книги.

       Учасники зустрічей мали можливість познайомитись з творчістю письменника та придбати твори з автографом автора роману «Білий кречет».

 

18 вересня під головуванням депутата районної ради Горохівського Я.Ф. відбулося засідання постійної депутатської комісії з питань освіти, культури, духовності, молоді, спорту та засобів масової інформації. Комісія задовольнила прохання відділу освіти РДА про надання в оренду на конкурентних засадах приміщень паливних Саранчуківської та Жуківської ЗОШ І-ІІІ ст., прохання служби у справах дітей районної державної адміністрації щодо виділення коштів на фінансування заходів, не підтримала пропозицію відділу освіти районної державної адміністрації щодо передачі квартири, яка перебуває в спільній комунальній власності територіальних громад району у комунальну власність громади м. Бережани, розглянула також ряд звернень і листів.

 

До ювілею УПТ «Рідна школа»

         18 вересня відбулось засідання організаційного комітету із підготовки та відзначання в районі 110-ї річниці створення на Бережанщині філії Українського педагогічного товариства «Рідна школа». Обговорено організаційні моменти щодо виготовлення і встановлення меморіальної дошки на будинку Бережанської ЗОШ І-ІІІ ст. №2 (колишня будівля УПТ «Рідна школа»), проведення науково-практичної конференції з цієї нагоди, видання тематичних матеріалів та висвітлення даної теми в районних засобах масової інформації.

 

 

 
Друк
День рятівника
  
 17 вересня в районній державній службі з питань надзвичайних ситуацій відбулися урочистості з нагоди Дня рятівника. З вітальним словом до працівників та ветеранів служби звернулися перший заступник голови райдержадміністрації Г.Лехняк, заступник голови районної ради Р.Висоцький та заступник міського голови І.Гуль. Представники районної та міської влади вручили найкращим працівникам грамоти за сумлінну працю. Після завершення урочистостей присутні мали змогу подивитися святковий концерт, який для них підготували юні аматори Бережанської гімназії ім. Б.Лепкого.
 
Друк

МІСЦЕ ЗУСТРІЧІ – ЛИСОНЯ

Шлях звільнення кожної нації густо кропиться кров’ю…
Кров, пролита для цієї величної мети, не засихає.

Симон Петлюра

    Героїчний подвиг Українських Січових стрільців на горі Лисонісправді незабутній. Саме тут у серпні-вересні 1916 року пройшла найкривавіша битва легіону УСС у складі австро-угорських коаліційних військ із російською армією. Перемогу усусуси здобули ціною втрати більше половини особового складу.
  У неділю, 15 вересня, на місці звитяги відчайдушних борців за свободу українського народу відбувся VIII Регіональний фестиваль стрілецької та повстанської пісні "Дзвони Лисоні".
   Під хмарним небом майоріли над величним Меморіалом синьо-жовті прапори.
Фестиваль розпочався із Державного гімну України, який виконав духовий оркестр ЗОШ №1 під керівництвом Зеновія Пилипіва.
   Учасників та гостей фестивалю привітали голова райдержадміністрації Ярослав Тринька та заступник голови районної ради Роман Висоцький.
   Священики у пам'ять про загиблих героїв-січовиків відслужили панахиду.
  У цьогорічному фестивалі взяли участь художні колективи із різних куточків України – Тернопільської, Закарпатської, Івано-Франківської та Хмельницької областей.
 
Друк

Вшанували загиблих повстанців

   8 вересня відбулися поминальні заходи на могилі вояків УПА в урочищі Киляшків ліс біля с.Рогачин.
   Минулої неділі сюди прибули люди з Рогачина, Волиці, Бережан, сіл сусідньої Івано-Франківщини – Стратина, Добринова, Пукова та інших. Поминальну панахиду відслужив о.Степан Братців. Відтак перед присутніми виступили Рогачинський сільський голова Орест Нич, заступник голови районної ради Роман Висоцький, один з організаторів заходу, працівник "Львівтрансгазу" Роман Лопушанський, депутат обласної ради Володимир Петровський, депутати районної ради Микола Бойчук, Василь Калинюк. Учні Рогачинської ЗОШ I-III ст. (директор Марія Звіришин) поставили літературну композицію пам’яті полеглих героїв-повстанців.
   Нотою скорботи за вояками УПА звучав виступ чоловічого квартету зі Стратина.
   …Біля підніжжя могили у Киляшковому лісі, де вічним сном спочивають сім відважних юнаків повстанців, забагряніли свіжі квіти.
 
 
Друк
ЗБЕРЕЖЕМО АРХІТЕКТУРНУ СПАДЩИНУ МІСТА
ДЛЯ НАЩАДКІВ
   У Державному історико-архітектурному заповіднику м. Бережани відбулося засідання Вченої ради, на якому розглядалося ряд питань щодо подальшої долі пам’яток архітектури нашого міста, і в першу чергу домінанти забудови площі Ринок – ратуші.
   Від 2009 року, відколи припинено державне фінансування протиаварійних робіт на цій споруді, заповідник, депутати міської ради неодноразово клопотали перед Міністерством культури, Прем’єр-міністром і навіть перед Президентом України про відновлення виділення коштів, однак на сьогодні проблема залишається невирішеною. Вчена рада виступила з пропозицією: передати частину приміщень першого поверху південно-східного крила ратуші, на яких розпочато роботи, в оренду під крамниці сувенірної і туристично-інформаційної продукції і коштом орендарів здійснити реставраційні роботи, відновлення штукатурки фасадів, благоустрій прилеглої території.
   Вчена рада розглянула також ряд інших важливих питань, що стосуються збереження та реставрації архітектурної спадщини міста.
   У роботі Вченої ради взяли участь голова районної ради В.Німко, голова райдержадміністрації Я.Тринька.
 
 


Сторінка 68 з 72