Бережанська Районна Рада

e-mail: office@berezhany-rrada.gov.ua

Новини
Друк

Вшанування пам'яті ліквідаторів на Чорнобильській АЕС

З нагоди 31-ї річниці катастрофи на ЧАЕС 26 квітня біля пам’ятника Героям Чорнобиля відбувся мітинг-реквієм, на якому керівництво району та міста, ліквідатори аварії на Чорнобильській АЕС, священнослужителі, держслужбовці, працівники освіти, медицини, культури, учнівська молодь та багаточисельна громада міста віддали шану усім загиблим Героям Чорнобиля.

Виступаючи перед бережанцями голова Бережанської районної організації Спілки «Чорнобиль» С. Адамів сказав: «Чорнобиль – не лише велика трагедія, а й символ безмежної мужності багатьох тисяч наших земляків. Ризикуючи своїм життям та здоров’ям, вони виконали свій обов’язок і захистили людство від згубного впливу і подальшого розповсюдження радіації. Схиляю голову перед кожним учасником ліквідації аварії на Чорнобильській АЕС. Велика вдячність за це всім Вам!

Священики основних християнських конфесій відслужили панахиду пам’яті за загиблими ліквідаторами на Чорнобильській АЕС. Надалі присутні вшанували хвилиною мовчання пам’ять загиблих героїв та поклали квіти до пам’ятника.

 
Друк

Розширена нарада в РДА

24 квітня голова районної ради В.Білик взяв участь у розширеній нараді з начальниками управлінь, відділів та секторів райдержадміністрації, яку провів голова райдержадміністрації  В. Петровський.

В ході наради розглядалися питання: про забезпечення фінансової дисципліни та економію бюджетних коштів, про підготовку до колегій ОДА та РДА,  про підготовку до річниці трагедії на Чорнобильській АЕС,  про роботу районної робочої групи з питань легалізації виплати заробітної плати і зайнятості населення тощо.

 
Друк

Перелік медикаментів, які надаватимуться пацієнтам безкоштовно або з доплатою за програмою «Доступні ліки»

3 квітня 2017 року Міністерство охорони здоров’я опублікувало реєстр лікарських засобів, вартість яких підлягає відшкодуванню, згідно з урядовою програмою «Доступні ліки». У реєстрі зазначені розмір відшкодування та суми доплати (за наявності) щодо кожного торгового найменування лікарського засобу, який бере участь у програмі.

Нагадаємо, програма «Доступні ліки» поширюється на медикаменти від серцево-судинних захворювань, діабету ІІ типу та бронхіальної астми. Для того, щоб отримати препарати за цією програмою, потрібно звернутись до лікаря, отримати правильно виписаний рецепт із зазначенням діючої речовини, прийти до аптеки, що бере участь у програмі, та отримати обрані ліки.

Публікуємо перелік ліків, які надаватимуться пацієнтам безкоштовно або з невеликою доплатою:

http://search.ligazakon.ua/l_doc2.nsf/link1/MOZ27180.html

 
Друк

Семінарі з основ ягідництва

20 квітня делегація членів СОК «Бережанський край» на чолі з головою кооперативу Мацьковським Ярославом взяли участь в семінарі з основ ягідництва та кооперації, який відбуся в с. Августівка Козівського району на базі СОК «Файна поляна». Окрім теоретичних навиків бережанські кооператори також мали змогу оглянути діючу платнацію малини, ожини та аґрусу СОК «Файна поляна» в с. Хоробрів, Козівського району. Члени згаданого кооперативу окрім продажу ягід, намагаються самостійно переробляти малину, виготовляючи конфітюри та джеми.

 
Друк

Засіданні 18-ї сесії районної ради

19 квітня відбулось чергове засідання18-ї сесії районної ради. Депутати заслухали інформацію начальника районного відділу поліції про хід розслідування підпалу автомобілів політичних активістів району і про виконання програми сприяння поліції у підвищенні рівня безпеки громадян на території Бережанського району Тернопільської області на 2016 рік, а також про виконання програми профілактики, діагностики та лікування вірусних гепатитів ВіС на 2012-2016 роки. Внесли зміни до районного бюджету на 2017 рік, до програми сприяння поліції у підвищенні рівня безпеки громадян на території Бережанського району Тернопільської області на 2016 рік, до рішення районної ради №197 від 23 лютого 2017 року «Про передачу буклетів» та до програми стимулювання громадян, направлених Бережанським об’єднаним військовим комісаріатом, для проходження військової служби за контрактом у Збройні сили України у 2017 році. Затвердили програми відшкодування експлуатаційних та комунальних витрат Бережанській районній раді та розвитку видавничої справи та інформаційного простору в Бережанському районі на 2017-2020 роки. Погодили надання спеціального дозволу на геологічне вивчення ділянки вапняків, яка розміщена на території Літятинської сільської ради, затвердили платні послуги, які надаються Бережанською центральною районною комунальною лікарнею, встановили розмір батьківської плати за харчування дітей у дошкільних навчальних закладах та у дошкільних підрозділах навчально-виховних комплексів Бережанського району, а також прийняли рішення про створення Рогачинського НВК «ЗНЗ І-ІІІ ст. - ДНЗ» і про делегування представників від Бережанського району до складу Госпітальної ради Бережанського госпітального округу.

 
Друк

Формування госпітальної ради – задля розвитку округу

12 квітня в залі засідань районної ради відбулася планова нарада за участю голів районних  державних адміністрацій, голів та заступників голів районних рад, Бережанського міського голови, голів об’єднаних територіальних громад та головних лікарів центральних районних лікарень Бережанського, Козівського, Підгаєцького, Монастириського, Зборівського районів і Золотниківської громади Теребовлянського району з питань формування Бережанського (Західного) госпітального округу.

У нараді взяли участь заступники голови Тернопільської обласної державної адміністрації — з гуманітарних питань Ю.Юрик, із питань регіонального розвитку О.Валов, голова постійної комісії з охорони здоров’я обласної ради В.Свистун, начальник управління охорони здоров’я облдержадміністрації В.Богайчук та його заступник Т.Скарлош, начальник комунальної установи обласної ради (КУТОР) "Інформаційно-аналітичний центр медичної статистики" В.Юровський.

Прийнято рішення про формування госпітальної ради — дорадчого органу, головним завданням якого буде розробка багаторічного плану діяльності й розвитку округу. Представники до складу госпітальної ради від кожного району, міста обласного підпорядкування, окремої територіальної громади будуть затверджені на сесіях місцевих рад пропорційно до чисельності населення громад.

 
Друк

Підсумки проведення ХІІ акції «Серце до серця» – «Я хочу бачити життя»

09 березня по 09 квітня 2017 року в нашому районі відбувся районний ХІІ етап Всеукраїнської акції «Серце до серця» – «Я хочу бачити життя».
Підсумовуючи участь нашого району в акції варто зазанчити, що жителі нашого краю вкотре виявили велику громадянську свідомість, соціальну відповідальність, милосердя, готовність допомогти тим, хто потрапив у біду.
В цьому році під час проведення акції зібрано 8195,85 грн. Зібрані кошти передані для закупівлі обладнання для офтальмологічного відділу Тернопільської обласної дитячої клінічної лікарні.
Висловлюємо подяку всім хто долучився до збору коштів: учням та вчителям - Куропатницького НВК «ЗНЗ І-ІІІ ст.-ДНЗ» - зібрали 913 грн., Жуківської ЗОШ І-ІІІ ст. ім. Б. Лепкого - 600 грн., Рогачинської ЗОШ І-ІІІ ст.- 454 грн., Надрічнянської ЗОШ І-ІІ ст. - 414 грн., Слов’ятинської ЗОШ І-ІІІ ст. – 370 грн., Потуторської ЗОШ І-ІІІ ст. – 300 грн., Шибалинської ЗОШ І-ІІ ст. та Комарівської ЗОШ І ст. - 405 грн., працівникам комунального закладу «Бережанський центр первинної медичної (медико-санітарної) допомоги» - 368,15 грн., студентам та викладачам ВП НУБіП України «Бережанський агротехнічний коледж» - 867 грн., а також працівникам управління Пенсійного фонду України в Бережанському районі, Бережанського відділення Бучацької ОДПІ, управління державної казначейської служби у Бережанському районі, центру державного земельного кадастру, Бережанського районного відділу земельних ресурсів; управлінь, відділів та секторів Бережанської районної державної адміністрації, Бережанської районної рада та редакції газети «Бережанське віче».
Дякуємо усім за участь в акції, адже виділивши частинку коштів на благодійну акцію, ви поділилися теплом своїх сердець та теплом своєї душі, щоб хоч трішечки зігріти хворих дітей.

 
Друк

На Бережанщині гостювали діти зі Сходу

15-16 квітня на теренах Бережанщини гостювали діти зі Сходу, а саме з Донецької області смт. Мангуш. Гостинно прийняла їх Саранчуківська школа (директор Ярослав Горохівський) і розселила в сім’ї дітей з сіл Саранчуки, Котова, Волощина та хутора Войсовичівки.

Гості зі сходу відвідали краєзнавчий музей, взяли участь в майстер-класі з писанкарства. Працівники з музею та ДІАЗу провели для них екскурсію містом, у бережанському замку та в урочищі Монастирок, що у с. Лісники.  Діти з цікавістю споглядали освячення пасок у м. Бережани. Надалі повернувшись у сім’ї де вони гостювали, освятили великодні кошики у місцевих церквах.

У неділю 16 квітня у приміщенні Саранчуківській школі відбулася зустріч з головою райдержадміністрації Володимиром Петровським та начальником відділу освіти Наталією Бабій, які привітали гостей зі Сходу і подарували їм пам’ятні сувеніри. Зустріч закінчилася великоднім концертом.

 
Друк

Форум місцевого розвитку Бережанського району

У райдержадміністрації відбувся Форум місцевого розвитку  Бережанського району. Захід відбувся за участі координатора обласного ресурсного центру громад І.Стефаніва, голови райдержадміністрації  В.Петровського, голови районної ради В.Білика та їх заступників, керівників структурних підрозділів РДА, сільських голів та керівників громадських організацій.

В ході засідання присутні проаналізували заходи, які вживалися громадськими організаціями під час впровадження мікропроектів у 2016 році, особлива увага була звернута  на проблемні питання  та шляхи їх вирішення, які виникали при  реалізації проектів. Також учасники Форуму окреслили чергові завдання по впровадженню мікропроектів згідно методики Проекту у 2017 році та обговорили процес впровадження додаткого мікропроекту. Оскільки СОК «Кринички» с. Котів та ГО «Волощина» претендують на реалізацію у 2017 році чергових проектів по програмі «Місцевий розвиток орієнтований на громаду», голови згаданих громадських організацій презентували свої пропозиції та представили матеріали щодо  подачі мікропроекту в рамках додаткової квоти Проекту. Під час засідання присутні мали можливість  ознайомитися з планом районної державної адміністрації  на 2017 рік з реалізації  пріоритетних проектів в районі.

Підсумком засідання Форуму місцевого розвитку  Бережанського району було прийняття резолюції наступного змісту:

1. Інформацію виступаючих взяти до відома.

2. Членам форуму місцевого розвитку:

1) сприяти реалізації мікропроектної пропозиції  «Економічний розвиток  СОК «Кринички» шляхом придбання сільськогосподарської техніки та обладнання для виготовлення кормів» сільськогосподарського обслуговуючого кооперативу “Кринички” с. Котів.

2) сприяти реалізації мікропроектної пропозиції “Впровадження енергозберігаючих  заходів: проведення капітального ремонту амбулаторії загальної практики сімейної медицини с.Волощина Божиківської сільської ради Бережанського району Тернопільської області”, громадської організації  “Волощина” с. Волощина.

3) забезпечити всебічну підтримку та  сприяння  у реалізації  потенційних мікропроектних пропозицій.

3. Районному ресурсному центру громад:

1) постійно забезпечувати розміщення на веб-сайті районної державної адміністрації інформацію про умови участі у діючих проектах.

2) забезпечити всебічну підтримку та  сприяння зацікавленим учасникам у підготовці та поданні заявок на участь у конкурсах та програмах.

4. Рекомендувати органам місцевого самоврядування при потребі передбачати кошти для співфінансування, з метою реалізації грантових проектів та конкурсів.

 
Друк

Засідання сесії районної ради

13 квітня відбулося позачергове засідання 17- ї сесії районної ради, на розгляд якої було винесено одне питання: про внесення змін до районного бюджету на 2017 рік.

 
Друк

Розширена нарада в РДА

10 квітня голова районної ради В.Білик взяв участь у розширеній нараді з начальниками управлінь, відділів та секторів райдержадміністрації, яку провів голова райдержадміністрації  В. Петровський. В ході наради розглядалися питання: про обєднання територіальних громад, про створення опорних шкіл в районі, про створення госпітального округу.

 


Сторінка 8 з 64