Бережанська Районна Рада

e-mail: office@berezhany-rrada.gov.ua

Новини
Друк

Відбувся творчий звіт аматорських мистецьких колективів та майстрів мистецтв Бережанщини

В районному Будинку культури відбувся творчий звіт аматорських мистецьких колективів та майстрів мистецтв Бережанщини, присвячений 75-й річниці створення УПА, Покрові Пресвятої Богородиці, Дню українського козацтва та Дню захисника України “Зродились ми великої години ”.

У фойє відбулось відкриття тематичних виставок  Бережанського краєзнавчого музею, Бережанського музею книги, обласного комунального музею Б.Лепкого, Бережанської районної бібліотеки  ім. Т.Шевченка, Бережанської міської бібліотеки     ім. Б.Лепкого.

Творчий звіт району відвідали  голова райдержадміністрації  В. Петровський, голова районної ради В.Білик, міський голова В.Музичка, військовослужбовці, громадські активісти, представники установ та організацій району, сільські голови.

У концертній програмі взяли участь колективи: ансамбль духових інструментів

Жуківської державної музичної школи, народна аматорська хорова капела "Боян", народний аматорський хор "Просвіта", учасники драматичної студії "Натхнення", чоловічий хор ДП "Бережанське лісомисливське господарство", народний аматорський хор "Покрова", учасники драматичної студії "Дивосвіт", народний аматорський гурт "Берег Жанни", ансамбль естрадного танцю "Екстравагант" зразковий аматорський танцювальний колектив "Водограй", жіноче вокальне тріо "Лелія", народний аматорський хор "Просвіта", танцювальний колектив "Віночок" Бережанської ЗОШ I—III ст. №1, народний аматорський жіночий вокальний ансамбль "Журавка", жіноче вокальне тріо "Вишневий цвіт", драматичний колектив Бережанського агротехнічного коледжу, Іван Мізюк - учень Бережанської державної школи мистецтв ім. М.Бездільного, народний аматорський хор "Родоспів", Оксана Ткачова - солістка-вокалістка Бережанського агротехнічного інституту, зразковий аматорський ансамбль танцю "Розмарія", учасники зразкової вокальної студії "Крок" Бережанського центру дитячої та юнацької творчості – учасники зразкової вокальної студії "Арт-Крок", Назар Заяць - учень Жуківської державної музичної школи, Лілія Слободна - солістка народного аматорського хору "Просвіта" та ін. Завдяки всім учасникам творчого звіту району свято народних талантів вдалося на славу.

Керівники району Володимир Петровський та Василь Білик урочисто передали естафету далі – голові Лановецької районної державної адміністрації Сіранту Юліану Івановичу і голові Лановецької районної ради Кушнір Руслані Миколаївні.

 
Друк

На горі Лисоня відбулася панахида пам’яті полеглих Січових Стрільців та воїнів УПА, молебень за долю України

З нагоди 75-річчя створення Української Повстанської Армії на горі Лисоня, де височить Хрест скорботи і слави, а на мармурових плитах викарбувані імена полеглих тут героїв, відбулася панахида пам’яті полеглих Січових Стрільців та воїнів УПА, молебень за долю України.

Вклонитися героїчному подвигу прибули голова райдержадміністрації В.Петровський, голова районної ради В.Білик,  міський голова В.Музичка та їх заступники, військовослужбовці військової частин А1461, представники  установ та організацій району, мешканці м. Бережани та району.

 
Друк

Вшанування пам’яті захисників України

Напередодні Дня захисника України, свята Покрови та 75-річчя створення УПА,    голова райдержадміністрації В.Петровський, голова районної ради В.Білик та  міський голова В.Музичка зі своїми заступниками, представники  установ та організацій району, учні та вчителі міських і районних навчальних закладів, студенти та викладачі ВП НУБіП «Бережанський агротехнічний інститут» і ВП НУБіП «Бережанський агротехнічний коледж», члени ГО Бережанської станиці НСОУ «ПЛАСТ»,  пройшли від центра міста до міського цвинтаря урочистою ходою.

Було покладено квіти до пам’ятників Тарасові Шевченку та Степану Бандері, меморіальних таблиць на честь Захисника України – учасника АТО Олександра Філя, В’ячеслава Чорновола, героя Небесної Сотні Устима Голоднюка, до каплиці пам’яті жертв НКВД. На міському кладовищі священики УГКЦ та УПЦ-КП відслужили панахиду пам’яті. Успільній молитві багаточисельна громада пом’янула усіх захисників України та поклали квіти до меморіалу Борцям за волю України та могили учасника АТО Олександра Філя.

 
Друк

Вшанування Миколи Арсенича в Жукові

13 жовтня в Жукові на фасаді адмінбудинку сільської ради відкрили та освятили меморіальну таблицю на честь генерала УПА, голови СБ ОУН Миколи Арсенича. В заході взяли участь вчителі та учні місцевої школи, а також мешканці села. Перед учасниками заходу виступив заступник голови районної ради Роман Висоцький та директор місцевої школи Марія Волощук.

 
Друк

З 15 жовтня призначатимуть субсидії на iндивiдуальне опалення

На практиці траплялися випадки, коли у одному населеному пункті дві родини проживають у одному багатоповерховому будинку, але через те, що використовують різні види опалення, по-різному отримували субсидію у жовтні та квітні.

Для родини, яка використовує централізоване опалення, субсидія у жовтні та квітні нараховувалася відповідно до рішень органу місцевого самоврядування залежно від погодних умов подачі теплоносія. Тому, для таких сімей опалювальний період,  починався, скажімо, 18 жовтня й завершувався 10 квітня. Відповідно й здійснювалося нарахування субсидії.

Для родини, яка має індивідуальне газове опалення, опалювальний період починався з 1 жовтня і завершувався 30 квітня. Однак, враховуючи погодні умови, рідко хто з українців самостійно вмикав опалення вже 1 жовтня, коли на вулиці сприятливий температурний режим.

Це питання не  було унормованим на місцевому рівні, що з року в рік  призводило до збільшення сум невикористаних субсидій. Саме тому Уряд у травні цього року врегулював це питання на користь субсидіантів.

Якщо раніше субсидія на опалювальний сезон призначалася з 1 жовтня до 30 квітня і обов’язково перераховувалася відповідно до рішення органів місцевого самоврядування або органів виконавчої влади про дату початку та закінчення опалювального сезону, то у 2017-2018рр. для користувачів централізованого опалення залишається прив’язка до відповідних рішень органів місцевого самоврядування або органів виконавчої влади, а для тих, у кого індивідуальне опалення, субсидія нараховуватиметься з 15 жовтня до 15 квітня.

Дане рішення Уряду є соціально й економічно обґрунтованим: розумне споживання енергоресурсів, особливо, коли погода в цьому сприяє,  наближає країну  до її стратегічної мети - до 2020 року стати енергонезалежною.

 
Друк

На Тернопільщині одночасно відкриють 200 меморіальних дощок з іменами воїнів УПА

Відбудеться це у переддень 75-ї річниці створення УПА, 13 жовтня. Таким чином, вшанують не лише повстанців, які боролися за волю та незалежність Української Держави, та які практично пожертвували собою за ідею, а й людей, які не були в лавах УПА, але щиро їм допомагали. Про це зазначив заступник голови Тернопільської ОДА Юрій Юрик.

Він зауважив, що готуючись до відзначення 75-ї річниці створення Української Повстанської Армії, було вирішено знайти людей, які боролися за Україну під час національно-визвольного руху й закарбувати їхні імена на пам’ятних дошках. Ці меморіальні дошки розмістять на школах.

13 жовтня о 12-ій годині одночасно відкриють 200 меморіальних дощок на школах. Це відбуватиметься по всіх районах області. Звичайно, робота ще не завершена, буде час її продовжувати. Але просимо жителів області максимально взяти в цьому участь і вшанувати героїв Української Повстанської Армії та простих людей, які їм допомагали. Адже ми знаємо, що без допомоги людей народна армія не змогла би боротися проти окупантів, які зазіхали на територію нашої держави», – зауважив Юрій Юрик.

За його словами, під час підготовки до пам’ятної дати, було дуже важливо не тільки зробити реконструкцію подій 1942 року, а й продемонструвати зв'язок поколінь – тодішнього та сучасного. «Фактично, тепер події 75-річної давності повторюються. У нас той же агресор і також триває боротьба за Україну. Власне, навіть гасло цьогорічного вшанування пам’яті загиблих та померлих вояків УПА – 75 років боротьби за Україну», – підкреслив Юрій Юрик.

 
Друк

Представлення директора БАТІ

6 жовтня 2017 року в Бережанах відбулася урочиста подія - представлення доктора економічних наук, професора Жибака Мирона Миколайовича на посаду директора ВП НУБіП України «Бережанський агротехнічний інститут».

Перед тим як завітати до святкової зали гості та керівництво інституту вшанували пам'ять Героя Небесної Сотні, Героя України студента навчального закладу Устима Голоднюка. В капличці інституту відбувся молебень.

У конференц-залі інституту в колі трудового і студентського колективів начальник відділу регіонального розвитку, дистанційної освіти та заочного навчання Національного університету біоресурсів і природокористування України Єресько Олег Вікторович зачитав наказ про призначення Жибака Мирона Миколайовича на посаду директора ВП НУБіП України «Бережанський агротехнічний інститут», а також привітав Мирона Миколайовича і колектив від імені ректора НУБіП України професора Ніколаєнка С.М. та особисто від себе.

Від районної державної адміністрації привітав Мирона Жибака з призначенням на посаду директора інституту голова РДА Петровський В.М. Він також передав вітання від голови Тернопільської обласної державної адміністрації Степана Барни. Від міської ради новопризначеного директора привітав міський голова Музичка В.Я. У заходах взяли участь голова районної ради Білик В.Ф., перший заступник голови РДА Зінчук В.Є. та заступник голови районної ради Висоцький Р.К.

 
Друк

Відбулося чергове засідання оргкомітету

Відбулося чергове засідання оргкомітету з підготовки та проведення творчого звіту Бережанського району присвячений Дню Покрови Пречистої Богородиці, Дню Українського козацтва, Дню захисника України та з нагоди 75-ї річниці створення Української повстанської армії (УПА).

Були дані відповідні доручення щодо забезпечення проведення заходів.

 
Друк

Результати 17-го туру чемпіонату Бережанського району з футболу

17-й тур чемпіонату Бережанського району з футболу виявився доволі непередбачуваним. Лісницька команда (після домашньої поразки минулого туру від "Вільховця") розгромила лідера і головного свого конкурента на золоті нагороди - "Єдність". Закономірно перемогли і "Куропатники". Відрив у 4 очки вигладає ще нездоланним, але хто знає як складуться наступні матчі "корсарів" (більше того один з турів вони пропускають). Отже, інтризі БУТИ!.. От для кого надія на медалі в цьому турі вже померла остаточно, то це для "Вільховця". Як не крути, але в першому колі хлопці надто багато намінусували.
Не обійшлося без несподіванок і в Мечищеві, де "Куряни"  перемогли команду із Мечищева.

Всі результати 17-го туру:

"Лісники" - "Єдність" - 4:1
"Енергія" - "Галичина" - 0:0
"Мечищів" - "Куряни" - 0:1
"Рибники" - "Куропатники" - 1:14

 
Друк

Оголошення

Проводиться набір у Національну гвардію України військовослужбовцями за контрактом, запрошуються громадяни віком від 18 до 45 років на військову службу. Особливо необхідні інструктори з водіння, кухарі.

Для отримання довідок звертатися за телефоном

(0352)53-69-66.

Особам, які бажають ознайомитися з умовами служби у військовій частині, необхідно прибути на контрольно-перепускний пункт військової частини за  адресою:

м. Тернопіль, вул. Степана Будного 1.

 
Друк

У рамках Єдиного стрілецького дня навчаються Підгаєцький, Бучацький та Бережанський райони

Уже традиційний вишкіл у рамках Єдиного стрілецького дня на базі військового полігону 44-ої бригади проходять усі райони області. Цього разу навчаються Підгаєцький, Бережанський та Бучацький райони.

Мета заходу – бойова злагодженість, одиночна підготовка і підготовка військовослужбовців у складі відділень. Заняття відбуваються за напрямами – тактична підготовка, дії особового складу на блокпосту, виконання вправ зі стрілецької зброї тощо.

Як зазначив під час спілкування з учасниками навчань голова Тернопільської ОДА Степан Барна, для нас дуже важливо забезпечити не тільки обороноздатність нашої держави, а й сформувати загони територіальної оборони за прикладом таких країн як Литва, Латвія і Швейцарія. Адже від загального масового військового потенційного ресурсу може залежати безпека країни.

«Чим більше людей на території держави будуть володіти і вміти користуватися зброєю, тим меншою буде потенційна загроза агресії на нашу землю. Ми маємо демонструвати свою обороноздатність і бажання людей захищати свою державу», – зауважив Степан Барна.

 


Сторінка 8 з 75