Бережанська Районна Рада

e-mail: office@berezhany-rrada.gov.ua

Новини
Друк

З професійним святом привітали медичних працівників

В районному будинку культури відбулися урочистості з нагоди Дня медичного працівника України, який відзначається щороку у третю неділю червня. В урочистому зібранні та церемонії нагородження взяли участь голова райдержадмінстрації В.Петровський, голова районної ради В. Білик, заступник міського голови П. Адамович.

Володимир  Петровський привітав медиків з їх професійним святом, побажав усім міцного здоров’я, успіхів у роботі, сімейних гараздів, благополуччя та людської шани. «Хочу подякувати усім хто працював над тим, і боровся за те, щоб в Бережанах був госпітальний округ. Особливо хочу подякувати народному депутату України Тарасу Юрику, який доклав великих зусиль  для створення Бережанського госпітального округу. Попереду багато праці: змінити матеріальну базу медицини, забезпечити  відповідним обладнанням, щоб медичні працівники мали можливість більш якісно надавати медичні послуги. Дякую керівництву медичної галузі за розуміння труднощів, за спільну працю по їхньому вирішенні, я впевнений, що ми це все разом подолаємо», - зазначив голова РДА

На урочистостях звучали вітання також від голови районної ради В. Білика, головного лікаря району В. Вридника. Кращим працівникам медичної галузі вручили грамоти та грошові нагороди. Хороший настрій медичним працівникам подарували артисти Тернопільської філармонії.

 
Друк

Оздоровлення та відпочинок дітей влітку 2017 року

Відповідно до «Районної цільової соціальної програми оздоровлення та відпочинку дітей на період до 2017 року» затвердженої рішенням 7 сесії Бережанської районної ради від 30.03.2016 року №78, на літніх канікулах 2017 року буде проведено оздоровлення та відпочинок дітей.

В першу чергу ставиться завдання забезпечити оздоровленням та відпочинком дітей пільгових категорій, а це: діти-сироти, діти, позбавлені батьківського піклування, діти-інваліди, діти з багатодітних і малозабезпечених сімей, діти-переселенці, діти, батьки яких є учасниками АТО, діти, які перебувають на диспансерному обліку; талановиті та обдаровані діти - переможці міжнародних, всеукраїнських, обласних, міських, районних, олімпіад, конкурсів, фестивалів, змагань, діти АПК та соціальної сфери села.

На виконання п. 3 ст. 1 Закону України «Про загальнодержавну програму «Національний план дій щодо реалізації Конвенції ООН про права дитини на період до 2017 року» поставлено завдання забезпечити оздоровленням та відпочинком не менше як 50 % дітей, при чому, з них: 100 % дітей із категорії діти сироти та діти, позбавлені батьківського піклування, 75 % дітей із багатодітних та малозабезпечених дітей, 45 % з числа дітей-інвалідів, 12 % – талановитих та обдарованих дітей.

Таким чином, із загальної кількості 1780 дітей (віком від 7 до 17 років включно) заплановано забезпечити оздоровленням та відпочинком 50%, тобто 890 дітей. З них: оздоровленням – 50 дітей (2,8 %), відпочинком – 840 дітей (47,2 %). З них по пільгових категоріях:

- діти-сироти, діти, позбавлені батьківського піклування – 30;

- діти-інваліди – 23;

- діти з багатодітних та малозабезпечених сімей – 432;

- діти, батьки, яких є учасниками АТО – 29;

- діти, постраждалі внаслідок Чорнобильської катастрофи – 6;

- діти внутрішньо переміщуваних осіб – 5;

- діти, які перебувають на диспансерному обліку – 5;

- талановиті та обдаровані діти – 42;

- діти АПК та соціальної сфери села – 318.

Протягом літнього періоду при загальноосвітніх навчальних закладах району будуть функціонувати пришкільні мовні табори та при греко-католицьких церквах буде організований відпочинок, де планується охопити 320 дітей.

Протягом року за рахунок коштів державного бюджету діти направлятимуться на оздоровлення в державне підприємство ,,Український дитячий центр ,,Молода гвардія” (м. Одеса), державне підприємство «Міжнародний дитячий центр Артек» (м. Київ), в межах Тернопільської області - дочірнє підприємство-оздоровчий комплекс «Лісовий» с. Скоморохи Бучацького району, дитячий стаціонарний оздоровчий заклад “Лісова пісня м. Борщів, дитячий оздоровчий комплекс «Збруч» м. Скала-Подільська Борщівського району. На сьогодні вже оздоровилось 15 дітей пільгових категорій за кошти державного та обласного бюджету.

З місцевого бюджету для фінансового забезпечення оздоровчої кампанії влітку 2017 року планується закласти  кошти в сумі 156,1 тис. грн.

Таким чином, діти та молодь району, відповідно до розподілу путівок, направлятимуться на оздоровлення до обласних стаціонарних та державних закладів оздоровлення та відпочинку, у яких буде створено належні умови для освітньої, культурно-виховної, фізкультурно-оздоровчої та спортивної роботи, організації якісного медичного обслуговування і харчування, збереження життя і здоров’я дітей.

 
Друк

Забезпечення функціонування та розвитку соціальної інфраструктури села є одним з головних напрямів в роботі райдержадміністрації

14 червня голова районної ради В.Білик взяв участь у робочій нараді з керівниками галузей освіти, культури та медицини з питань реалізації проектів, що будуть реалізовуватися у 2017 році в Бережанському районі за рахунок субвенцій з державного бюджету місцевим бюджетам на здійснення заходів соціально-економічного розвитку, яку провів голова райдержадміністрації В. Петровський. В ході наради присутні накреслили план проведення заходів з реалізації даних проектів, визначили першочергові  завдання, обговорили початок проведення робіт, розподіл коштів, тощо.

За словами Володимира Петровського: «Забезпечення функціонування та розвитку соціальної інфраструктури села є одним з головних напрямів в роботі райдержадміністрації, адже від соціальних умов залежать розвиток та відродження села взагалі. Протягом останніх двох років значно посилилася увага держави до вирішення проблем регіонів і нашого краю зокрема. 2017 рік не стане виключенням з цієї доброї тенденції».

Загалом в Бережанському районі, відповідно до розпорядження Кабінету Міністрів України від 11 травня 2017 року №310-р,  проекти будуть реалізовані на загальну суму 1141 тис. гривень, у тому числі: 250 тис.грн. на капітальний ремонт амбулаторії у с.Волощина; 598 тис.грн. на капітальний ремонт даху та утеплення горищного перекриття в ЗОШ І-ІІ ст. в с. Урмань та 293 тис.грн. на капітальний ремонт із заміною покрівлі даху з утепленням горищного перекриття, фасаду та заміни вікон в сільському клубі с. Рибники. Зазначимо, що до кінця року очікується ще як мінімум три розпорядження КМУ з проектами, що стосуються Бережанського району.

Голова РДА висловив вдячність за підтримку керівництву облдержадміністрації та народному депутату України Тарасу Юрику.

 
Друк

Обговорили питання посилення співпраці між органами представницької та виконавчої влади і районним відділом поліції

За участю заступника голови облдержадміністрації О.Валова та голови районної ради В.Білика, в голови райдержадміністрації В.Петровського відбулася зустріч з в.о. начальника  Бережанського  відділу  поліції Головного управління Національної поліції в Тернопільській області, майором В. Синовцем. Присутні обговорили питання посилення співпраці між органами представницької та виконавчої влади і районним відділом поліції. Владислав Синовець доповів про хід розслідування резонансних справ в районі. Разом з тим майор Синовець попросив керівників місцевої влади про фінансове сприяння в реалізації районної Програми  сприяння поліції у підвищенні рівня безпеки громадян  на території Бережанського району в Тернопільській області на 2017 -2019 р.р.

 
Друк

«Мистецька Бережанщина»

11 червня у Бережанах відбулася велика мистецька подія - фестиваль «Мистецька Бережанщина», на якій вручали відзнаки переможцям міжнародних, всеукраїнських та обласних конкурсів. Голова  райдержадміністрації Володимир Петровський побував на святковому дійстві та вручив відзнаки талановитим жителям Бережанщини.

 
Друк

Розширена нарада в РДА

13 червня голова районної ради В.Білик взяв участь у розширеній нараді з начальниками управлінь, відділів та секторів райдержадміністрації, яку провів голова райдержадміністрації В. Петровський.

В ході наради розглядалися питання: про проведення моніторингу фінансового стану сільських рад району, про проведення відповідної роботи щодо легалізації найманої праці, про стан проведення ремонту доріг місцевого значення, про хід проведення оздоровлення дітей району, тощо.

 
Друк

ХХ – а сесія районної ради

7 червня в залі засідань відбулось чергова 20-а сесія районної ради. На порядку розглядалися питання:   про внесення змін до рішення районної ради від 23 грудня 2016 року № 173 « Про програму підтримки та розвитку культури і мистецтва в Бережанському районі на 2017 рік», про внесення змін до районного бюджету на 2017 рік, про затвердження тарифів на виготовлення ортопедичних стоматологічних знімних та незнімних протезів, які надаються Бережанською центральною районною комунальною лікарнею, про підтримку рішення ТОР від 10.04.2017 р.№472 «Про необхідність проведення Всеукраїнського референдуму з питань заборони продажу земель с/г призначення в Україні», про проект програми розвитку лісового господарства, про районну цільову програму національно-патріотичного виховання дітей та молоді на 2017-2020 роки, про районну цільову соціальну програму підтримки сім’ї та протидії домашньому насиллю на 2017-2020 роки, про зміни в оплаті праці редактора районної газети «Бережанське віче». По питаннях порядку денного прийнято відповідні рішення.

 
Друк

Очільники району зустрілися з новопризначеним керівником БАТІ

Голова райдержадміністрації В. Петровський та голова районної ради В.Білик зустрілися з новопризначеним виконуючим обов’язки керівника відокремленого підрозділу Національного університету біоресурсів і природокористування України „Бережанський агротехнічний інститут” Горбатюком Романом Михайловичем. Під час зустрічі говорили, насамперед, про перспективи співпраці інституту з районною владою та подальшого розвитку вишу.

Володимир Михайлович побажав Роману Михайловичу успіхів та плідної праці на новій посаді.

 
Друк

Серед претендентів на присудження обласних премій в галузі культури є бережанці

Чергове засідання комітету з присудження обласних премій в галузі культури за підсумками 2016 року відбулося 1 червня.  Члени комітету розглянули та обговорили 25 кандидатур на здобуття обласних премій у таких номінаціях: „Етнографія і музейна справа – імені Володимира Гнатюка”, „Краєзнавство – імені Петра Медведика”, „Література – імені Богдана Лепкого”, „Театральне мистецтво – імені Леся Курбаса”, „Образотворче мистецтво – імені Михайла Бойчука”, „Музичне мистецтво – імені Соломії Крушельницької, „Журналістика – імені Володимира Здоровеги”, „Декоративно-ужиткове мистецтво – імені Ярослави Музики”.

За результатами відкритого голосування до  ІІ туру конкурсу з присудження обласних премій в галузі культури за підсумками 2016 року допущені 23 претенденти, серед них, у номінації  „Краєзнавство – імені Петра Медведика”,  бережанці БИЧ Василь Володимирович та СЕМЕНЕЦЬ Наталія Василівна, автори – за книгу „Бережанська ЗОШ І-Ш ст. №1. Школа творчості, школа успіху”.

 
Друк

У Волощинській амбулаторії проведуть капітальний ремонт

Організація громади «Громадська організація «Волощина», за участі координатора обласного ресурсного центру громад «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду» Ігора Стефаніва, провела тендер серед потенційних підрядників на право виконання будівельних робіт у межах мікропроекту «Енергозберігаючі заходи у Волощинській амбулаторії загальної практики сімейної медицини». Переможцем став ТОВ «Новий крок», який запропонував най нищу вартість будівельних робіт.

До 1 вересня підприємство - переможець здійснить капітальний ремонт фасаду з утеплення зовнішніх стін приміщення, утеплення даху, заміну 14 вікон на металопластикові та 1 зовнішні та 2 внутрішніх дверей на металопластикові.

На процедурі проведення тендеру був присутній голова райдержадміністрації В.Петровський та начальник відділу економічного розвитку В. Урдейчук.

 
Друк

Об'їзній дорозі в Бережанах бути

01  червня в Бережанській райдержадміністрації працювала робоча група по уточненню проекту будівництва об’їзної  дороги навколо міста Бережани. Кабінетом Міністрів України виділено кошти для уточнення проекту. В 2018 році планується відновити фінансування будівництва дороги. У складі робочої групи працювали: група проектантів з Києва та Харкова, голова райдержадміністрації В.Петровський, представники райдержадміністрації, служби автомобільних доріг, Держгеокадастру, ДП «Бережанське ДЛМГ».

 


Сторінка 8 з 68