Бережанська Районна Рада

e-mail: office@berezhany-rrada.gov.ua

Новини
Друк

12 лютого в зала засідань районної ради під головуванням заступника голови районної ради Романа Висоцького відбулося засідання двадцять другої сесії районної ради шостого скликання.

         Депутати заслухали і затвердили звіт про виконання районного бюджету за 2013 рік та розглянули проект районного бюджету на 2014 рік.

         В результаті обговорення, критики та пропозицій думки депутатів розійшлися щодо голосування. Зрештою районний бюджет на 2014 рік прийнятий не був – не набрав необхідних голосів. То ж до цього питання депутати повернуться вже на наступній сесії.

 
Друк

ОУН і національно-визвольний рух

            4 лютого в Бережанському краєзнавчому музеї відбулася Всеукраїнська наукова конференція «ОУН у контексті українського національно-визвольного руху ХХ століття» приурочена до 85-ї річниці створення ОУН.

         З вітальним словом на конференції виступив заступник голови районної ради Роман Висоцький та директор музею Надія Голод. З доповідями виступили: кандидат історичних наук Богдан Луговий, доцент кафедри історії України Тернопільського національного педагогічного університету ім.. В.Гнатюка В.Старка, кандидат історичних наук О.Вітвіцький, член НТШ В.Штокало та багато інших.

 
Друк

31 січня під головуванням Василя Німка відбулось третє засідання 21-ї сесії районної ради шостого скликання.

         Депутати 5 фракцій: «Свобода», «Народний Рух України», «Батьківщина», «Наша Україна» та УНП створили об’єднання депутатських фракцій «Народна Рада». Утворено наглядовий комітет при районній раді та рекомендовано громадянам створювати за місцем проживання громадські формування з охорони громадського порядку.

         Прийнято також інші рішення районної ради, які у зв’язку із оскарженням їх прокурором району до Тернопільського окружного адміністративного суду неможливо офіційно оприлюднити.

 
Друк

31 січня відбулось засідання постійної депутатської комісії з питань освіти, культури, духовності, молоді, спорту та засобів масової інформації. На розгляд комісії було винесено ряд питань, що стосуються роботи відділу культури, національностей, релігії та туризму районної державної адміністрації, упорядкування мережі та оптимізації штатної чисельності клубних та бібліотечних установ району на 2014 рік. В результаті обговорення комісія схвалила запропоновані проекти рішень, взявши до уваги зміни в чинному Законі України «Про культуру».

 
Друк

23 січня в малому залі засідань під головуванням голови районної ради В.Німка відбулось засідання колегії районної ради за участю голови районної державної адміністрації Ю.Пудлика, першого заступника голови РДА Г.Лехняка, начальників управлінь та відділів РДА, та депутатів районної ради. На колегії обговорено ряд питань, що стосуються прийняття районного бюджету на 2014 рік та програми соціально-економічного і культурного розвитку району на 2014 рік.

 
Друк

21 січня в залі засідань районної ради відбувся «круглий стіл» на тему «День Соборності та Свободи України, як запорука національної єдності та громадської злагоди» за участю представників відділів освіти, культури, національностей, релігій і туризму РДА, громадських організацій, вчителів історії.

З доповіддю «День Соборності та Свободи України та їх історичне значення для народу України» виступив методист районного методичного кабінету Василь Бич.

Діяльність ЗУНР на Бережанщині охарактеризувала у своєму виступі вчитель-методист історії Бережанської гімназії ім. Б.Лепкого Мирослава Кухар.

Про причини поразки суспільства доповів директор Бережанської ЗОШ І-ІІІ ст. №2 Богдан Була.

Своїм баченням і висновками щодо історичних подій, які відбувались напередодні та після проголошення Акту Злуки ЗУНР та УНР в 1919 році, їх паралелі з нинішнім днем поділився начальник відділу з гуманітарних питань виконавчого апарату районної ради, голова РО «Товариство «Меморіал» ім. В.Стуса» Івана Головацький.

Про історичні події, які вплинули на подальший процес національно-визвольної боротьби українців та державотворення на українських землях протягом ХХ століття, їх роль і значення розповів заступник голови районної ради Роман Висоцький.

Учасники «круглого столу» з метою відновлення історичної пам’яті та формування у громадськості поваги до історичного минулого українського народу, підтримати пропозицію Василя Бича про необхідність встановлення на стіні Бережанського замку меморіальної таблиці з відомостями про перебування в ньому з листопада 1918 року штабу Української Галицької Армії, а також лідера Директорії УНР Симона Петлюри та Президента ЗУНР Євгена Петрушевича.

 

 
Друк

24 грудня під головуванням заступника голови районної ради Романа Висоцького відбулося засідання 19 сесії Бережанської районної ради шостого скликання.

          Сесія внесла зміни до районного бюджету на 2013 рік та заслухала питання про стан законності, боротьби зі злочинністю, охорони громадського порядку на території району. Розглянуто питання про хід виконання районної програми боротьби з онкологічними захворюваннями на період до 2016 року, виконання районної програми національно-патріотичного виховання молоді на період до 2012 року, про районну цільову соціальну програму підтримки сім’ї до 2016 року та про районну програму розвитку й функціонування української мови на 2013-2017 роки. Депутати дали дозволи відділу освіти райдержадміністрації на списання трактора Т-40 та на передачу кімнат гуртожитку на вул. Хатки, 121/2 зі спільної комунальної власності територіальних громад району в комунальну власність територіальної громади м. Бережани та Бережанській централізованій бібліотечній системі на списання бібліотечних фондів за 2013 рік. Також сесія розглянула перелік основних питань для розгляду на пленарних засіданнях Бережанської районної ради у 2014 році та звернення голови районної ради.

 
Друк

2 грудня біля адмінбудинку Бережанської районної ради відбувся мітинг, у якому взяли участь мешканці міста, району та студенти Агротехнічного інституту. Як повідомили студенти, страйк, ініційований у закладі студентською радою, підтримали профспілка і трудовий колектив. Під час мітингу тут же, на сходах адмінбудинку районної ради, відбулося екстрене спільне засідання сесій районної та міської рад, які вели заступник голови районної ради Р.Висоцький та міський голова В.Музичка. Сесії ухвалили відповідні рішення. Текст рішення районної ради, прийнятий одноголосно всіма присутніми депутатами, опублікований на веб-сайті районної ради. Під час мітингу проходив збір коштів на потреби Євромайдану. Мітинг завершувався по-зимовому – почав падати сніг…

 
Друк

Бережанщина – за Євроінтеграцію.

У понеділок, 25 листопада, у залі засідань адмінбудинку районної ради під головуванням Василя Німка відбулося засідання сімнадцятої сесії районної ради. Депутати прийняли звернення до Президента України Віктора Януковича та голови Верховної Ради України Володимира Рибака з приводу зриву підписання угоди про асоціацію з Європейським Союзом та звернення до Верховної Ради України щодо прийняття Закону України «Про порядок імпічменту Президента України». У роботі взяли участь депутати міської та обласної ради, представники громадськості.

 
Друк

Пам’яті невинних жертв

23 листопада на центральній площі у Бережанах відбулася поминальна панахида на знак вшанування невинних жертв геноциду українського народу – Голодомору 1932-1933 років. Свічки пам’яті разом із представниками громадськості запалили заступник голови районної ради Роман Висоцький, голова райдержадміністрації Ярослав Тринька, міський голова Володимир Музичка. Упродовж двох тижнів уроки пам’яті проходили у районній бібліотеці, краєзнавчому музеї, музеї книги та у навчальних закладах району.

 
Друк

Відкрито пам’ятник Миколі Арсеничу


17 листопада в селі Нижній Березів Косівського району Івано-Франківської області урочисто відкрито пам’ятник генералу УПА Миколі Арсеничу. Пластуни урочисто підняли прапори. Виступили Герой України Юрій Шухевич, сотенний КПА Мирослав Симчич (Кривоніс), представники місцевої влади та патріотичних організацій, народні депутати. У залі місцевої школи відбувся концерт. Участь в урочистостях взяли й представники з Тернопілля, зокрема з Бережанщини – голова районної організації Товариства «Меморіал» ім. В.Стуса» Іван Головацький, громадсько-політичний діяч Володимир Петровський, старший науковий співробітник краєзнавчого музею Микола Проців, а також Михайло Подуфалий, Михайло та Василь Білики, Оксана й Мирон Постолани, Володимир Стефанів, Тарас Рутковський з Жукова. Жуківчани за підтримки народного депутата України Валентина Наливайченка відновили символічний хрест поблизу криївки на околицях села, де прийняли смерть, але не здалися ворогові керівник СБУ ПА М.Арсенич, його дружина та двоє сподвижників. В.Петровський зачитав звернення від В.Наливайченка, який надав підтримку у спорудженні монумента. До увіковічення пам’яті про генерала СБ долучилися й мережанці, зокрема депутати районної ради та педагогічні колективи шкіл району, які зібрали й передали оргкомітетові майже три тисячі гривень. Керівництво оргкомітету висловило бережанцям удячність за надану допомогу.

 

 


Сторінка 74 з 79