Бережанська Районна Рада

e-mail: office@berezhany-rrada.gov.ua

Новини
Друк

Он-лайн нарада в голови РДА

Голова районної ради В.Білик взяв участь в он-лайн нараді, яку провів із керівниками райдержадміністрацій та головами районних рад голова Тернопільської облдержадміністрації Степан Барна.Під час наради йшлося  про стан виконання завдання з відбору на військову службу за контрактом в області, про стан ремонту автомобільних доріг у області, про стан реалізації в областіУрядової програми ,,Доступні ліки”, про стан підготовки до проведення Всеукраїнського форуму з питань реформи місцевого самоврядування.

 
Друк

Розширена нарада в РДА

17 липня голова районної ради В.Білик взяв участь у розширеній нараді з начальниками управлінь, відділів та секторів райдержадміністрації, яку провів голова райдержадміністрації В. Петровський.

В ході наради розглядалися питання: про реформування бібліотечної системи району, про початок таборування учнівської молоді сільських навчальних закладів району, про стан завезення дров в заклади освіти, про облаштування майданчику перед символічною могилою на Лисоні, про стан проведення ремонтних робіт теплотраси до дитячої лікарні, про стан реалізації проектів в сільській амбулаторії в с. Волощина, в клубному закладі с.Рибники та ЗОШ в с.Урмань, які фінансуються з Фонду Регіонального розвитку  та Фонду соціально-економічного розвитку тощо.

 
Друк

Візит Президента на Тернопільщину

Під час робочої поїздки до Тернопільської області Президент Петро Порошенко взяв участь у відкритті реконструйованого радіологічного корпусу з надбудовою під розміщення лабораторного комплексу та централізованої стерилізації КЗ ТОР «Тернопільська університетська лікарня».

Звертаючись до присутніх Глава держави наголосив, що левова частина модернізації, фінансування змін в місцевих громадах відбувається саме за останні три роки.

«Це плоди децентралізації, бо раніше всі гроші трималися в Києві», - констатував він, зауваживши, що саме завдяки децентралізації в сім разів збільшилися бюджети розвитку територіальних громад, зникла необхідність домагатися виділення коштів у органах центральної влади. «Це є і боротьба з корупцією, бо не треба більше з торбами їздити до Києва – гроші залишаються тут, на місцях. Це є і детінізація грошей, це і прозорі закупівлі, і величезна кількість інших програм», - додав Петро Порошенко.

Президент нагадав, що нині у процесі проведення реформи медичної галузі України. «Я запросив в Україну, надав громадянство Уляні Супрун. Ми розглянули на Національній раді реформ і запропонували парламенту рішуче проводити Медичну реформу. Коли візит кожного пацієнта має бути забезпечений грошима, а лікар, який має високий авторитет, золоті руки і світлу голову, має, нарешті, отримувати достойну заробітну платню», - сказав Петро Порошенко.

Він також нагадав, що вчора були ухвалені зміни до Державного бюджету, якими передбачено фінансування надзвичайно важливої програми – реформування медицини на селі. «Крім збільшення видатків на оборону держави – нарешті, побудуємо завод боєприпасів, почнемо виробляти нові танки, нові ракети, зброю для наших хлопців, які боронять суверенітет, територіальну цілісність і незалежність нашої держави, – ще й передбачили, в тому числі, програму розвитку сільської медицини. Щоби третина населення України, яке зараз проживає на селі, мало доступ до якісної, ефективної медицини», - підкреслив Глава держави.

Президент зазначив, що кошти на цю та інші програми з'явилися завдяки ефективній роботі Генеральної прокуратури, якій вдалося віднайти та повернути до бюджету 1 млрд 300 млн доларів США, вкрадених колишнім президентом Януковичем та високопосадовцями з його команди. «І зараз на ці гроші буде купуватися зброя, будуть забезпечуватися реформи і буде фінансуватися розвиток сільської медицини», - констатував Петро Порошенко.

Президент також підкреслив, що у реалізації багатьох реформ та програм важливе об'єднання зусиль центральної і місцевої влади. «Чому? Запроваджується принцип співфінансування, бо зросли місцеві бюджети. Вони перестали бути касами з видачі заробітної платні. Є можливість сьогодні дороги будувати, освітлення, дитячий садок, школу, а ще й дуже важливо – виділяти кошти на об'єкти охорони здоров'я», - зазначив він та висловив думку про доцільність запровадження формули співфінансування 50х50 із державного та місцевого бюджетів.

Глава держави також висловив переконання, що відкриття лабораторного корпусу не останнє оновлення, що має бути зроблено в університетській лікарні. На його думку, доцільним буде відкриття сучасного кардіологічного центру. «Думаю, що саме такі рішучі кроки нам треба зробити, коли ми забезпечимо пріоритетний розвиток регіону», - резюмував Петро Порошенко.

По завершенні урочистої частини Президент оглянув реконструйоване приміщення радіологічного корпусу та новий лабораторний комплекс. Петро Порошенко також поспілкувався із колективом медустанови.

Президент Петро Порошенко під час робочої поїздки до Тернопільської області також взяв участь у церемонії передачі службових автомобілів групам реагування патрульної поліції районних відділів та відділень області.

«Дуже важливо, що порядок і безпеку будуть охороняти на наших вулицях підрозділи новітньої патрульної поліції», - сказав Петро Порошенко під час церемонії передачі автомобілів.

Забезпечення новими сучасними автомобілями для потреб поліції стало можливим у рамках реалізації проектів цільових екологічних («зелених») інвестицій у період дії зобов'язань сторін Кіотського протоколу до Рамкової конвенції ООН про зміну клімату.

Усього було передано 18 автомобілів Mitsubishi Outlander PHEV із встановленою системою Plug–in Hybrid EV (гібридний електромобіль з підзарядкою від електромережі) для подальшого їх використання у групах реагування патрульної поліції районних відділів та відділень.

 
Друк

Нарада з предстаниками сільських рад з питань призову громадян України на строкову військову службу

Під керівництвом військового комісара Бережанського ОМВК В.Богданова відбулася нарада із відповідальними за ведення військово-облікової роботи в сільських радах району. Предметом для розмови було питання виконання Указу Президента України від 07.07.2017 року №178/2017 «Про проведення у серпні 2017 року призов громадян України на строкову військову службу до Національної гвардії України». Володимир Богданов довів до присутніх розпорядження військового комісара про виклик військовозобов’язаних  для проходження медичного огляду, а також учасників АТО, які зараховані до резерву першої черги.

 
Друк

Форум «Децентралізація – основа формування нової системи управління та місцевого розвитку»

Форум «Децентралізація – основа формування нової системи управління та місцевого розвитку» запрошує до участі представників ЗМІ

20 липня 2017 року на Тернопільщині пройде масштабний Форум «Децентралізація – основа формування нової системи управління та місцевого розвитку» за участі Прем’єр-міністра України Володимира Гройсмана.

Захід відбудеться в контексті реалізації в Україні реформи місцевого самоврядування та територіальної організації влади, децентралізації владних повноважень.

Форум ініційовано Тернопільською обласною державною адміністрацією за підтримки Мінрегіону України та проектів міжнародної технічної допомоги.

До участі у Форумі запрошуються представники засобів масової інформації.

Адреса заходу: смт Дружба, Теребовлянський р-н, Тернопільська обл., Навчально-оздоровчий комплекс “Червона калина” Тернопільського державного медичного університету ім. І. Горбачевського

Час: 8:00 – реєстрація; 9:00 – початок роботи Форуму

Акредитація ЗМІ триває до 19 липня 15 год за тел.: 096 959 82 65 (прес-служба Тернопільської ОДА, контактна особа п.Соломія)

Довідка

До участі у форумі запрошені представники центральних органів виконаючої влади, заступники голів обласних державних адміністрацій, відповідальних за реформу децентралізації, голови об’єднаних територіальних громад, експерти, представники проектів міжнародної технічної допомоги у сфері реформи.

В ході Форуму до обговорення заплановано питання нової системи управління та місцевого розвитку, нагляду за рішеннями органів місцевого самоврядування, відповідний міжнародний досвід, а також питання секторальних реформ.

 
Друк

Для членів кооперативу придбали мотооприскувачі

Голова райдержадміністрації Володимир Петровський зустрівся з кооператорами району. Він повідомив присутніх про підписаний меморандум між районною державною адміністрацією та польськими інвесторами про спільні наміри у виробництві, переробці та збуті сільськогосподарської продукції. За словами Володимира Петровського, кооперативний рух на Бережанщині розвивається, значна підтримка є і від обласної державної адміністрації, свідченням цьому - виділення коштів за які вже придбали мотооприскувачі для членів кооперативу.

Під час зустрічі голова кооперативу  «Бережанський край» Я.Мацьковський обговорив з присутніми ряд господарських питань, що стосуються процедури збору малини та її реалізації.

 
Друк

Перспективи реформування бібліотечної системи в районі

В голови райдержадміністрації В. Петровського за участі інформаційно-консультативної групи з питань реформування бібліотечної системи області (керівник групи директор Тернопільської обласної універсальної наукової бібліотеки В.Вітенко), відбулася робоча нарада на якій обговорили перспективи реформування бібліотечної системи в районі. В обговоренні даного питання взяли участь голова районної ради В.Білик, його заступник Р. Висоцький, перший заступник голови РДА В.Зінчук, керівництво та працівники районної централізованої бібліотечної системи. Мова йшла про об’єднання публічних та шкільних бібліотек, зокрема про об’єднання саме на користь публічних бібліотек.

Голова РДА висловлюючи своє бачення щодо подальшої долі бібліотек акцентував увагу на необхідності збереження бібліотек, тому що не дивлячись на сучасні Інтернет- технології є фанати, які читають книги. В.Петровський зазначив, що було б краще, якби бібліотеки були об’єднані в галузі освіти, оскільки освітня галузь значно краще фінансується ніж галузь культури. Голова РДА підкреслив, що його головне завдання та голови районної ради – це максимальне збереження робочих місць.

Учасники наради обговоривши проблеми бібліотечної системи, можливі шляхи змін в її функціонуванні дійшли спільної згоди в тому, що конкретні заходи в реформуванні бібліотек потрібно буде робити на завершальному етапі адмінреформи

 
Друк

Увага. Терміново потрібна допомога. Допоможіть встановити осіб, причетних до вчинення крадіжки!

Шановні мешканці та гості міста!

Бережанський відділ поліції повідомляє Вас, що 11.07.2017р. у відділ поліції надійшло повідомлення про те, що в магазині «Львівські ювелірні вироби », що по вул.. Руська м. Бережани невідомі особи близько 04.00 години ранку за допомогою позашляховика темного кольору (д.н.з іноземної  реєстрації)  та металевих тросів пошкодили вхідні двері та металеві грати у магазині, проникли у приміщення магазину, звідки викрали металевий сейф у якому знаходилися грошові кошти та золоті ювелірні вироби.

Бережанські правоохоронці  звертаються до водіїв, які 11 липня  в період з третьої по п’яту годину ранку проїжджали дорогою Стрий – Тернопіль – Кіровоград – Знам»янка через м. Бережани .

Якщо в даний час ви їхали неподалік місця злочину, а в автомобілях є відеореєстратор, принесіть відео та допоможіть встановити осіб, причетних до вчинення крадіжки.

Анонімність гарантується. Повідомити інформацію можна ще й за номерами телефонів у Бережани : (03548) 2-12-45, у Тернополі – (0352) 27-12-58, (067) 471-66-23.

 
Друк

Нарада з сільськими головами

Голова райдержадміністрації В. Петровський, за участі голови районної ради В.Білика, провів нараду з сільськими головами. В ході наради розглянули ряд важливих питань. Зокрема, про призов громадян чоловічої статі до лав Національної гвардії України інформував  військовий комісар Бережанського ОМВК  В.Богданов. Голова РДА закликав сільських голів провести відповідну роботу щодо призову на строкову військову службу та підкреслив, що на сьогоднішній день найважливішим питанням є питання обороноздатності країни.

Учасники наради ознайомилися із змінами в будівельному законодавстві про які проінформував начальник відділу  містобудування, архітектури, житлово-комунального господарства та цивільного захисту населення райдержадміністрації А.Пелипець.

Головний спеціаліст загального РДА Г.Яців доповіла про стан виконання розпорядчих документів голови РДА виконавчими комітетами сільських рад району та звернула увагу окремих голів сільських виконкомів на своєчасному та сумлінному виконанні розпоряджень.

Слухалось на нараді і питання про взаємодію органів місцевого самоврядування із районним центром соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді щодо виявлення кризових сімей і надання їм допомоги. Директор РЦССДМ Т.Кукурудза наголосила сільським головам на необхідності інформування працівників соціальних служб про кризові сім’ї, аби надати їм своєчасний соціальний супровід та попередити вжиття крайніх заходів, таких, як приміром, вилучення дітей із сім’ї.

Порушувалось також питання про хід реформування в галузі медицини. Проінформувавши присутніх по даному питанню головний лікар комунального закладу «Бережанський центр первинної медичної (медико-санітарної) допомоги» О. Погарата зупинилася і на проблемі виплати заробітної плати медичним працівникам первинної ланки медицини: працівникам сільських амбулаторій та ФАПів.

Володимир Петровський відмітив, що є проблема з виплатою заробітної плати медикам та звернув увагу сільських голів на необхідності співфінансування з сільських бюджетів, адже сільські амбулаторії та ФАПи обслуговують в першу чергу жителів їхніх громад. Саме тому, як наголосив Володимир Михайлович, на сьогоднішній день від сільських голів, в тому числі, залежить чи будуть функціонувати медичні заклади, чи будуть в них скорочені штати, чи взагалі  будуть закриті окремі медичні установи.  «Проте, ми повинні всі усвідомити - найважливіше це турбота про сільських жителів та медпрацівників, які надають їм медичну допомогу, і тому спільними зусиллями ми вирішимо цю проблему», - підкреслив голова РДА.
 
Друк

Бережанська районна бібліотека /вул. Шевченка 13/ прийме в подарунок книги (твори)

Бережанська районна бібліотека /вул. Шевченка 13/ прийме в подарунок книги (твори)

Класика (для дітей)
1. Андерсен Ганс-Крістіан. Казки.
2. Баррі Джеймс Метью. Пітер Пен. Пітер Пен і Венді.
3. Бернет Френсіс. Таємний сад. Маленький лорд Фонтлерой. Маленька принцеса.
4. Ґелліко Пол. Томасіна.
5. Дал Роальд. Матильда. Чарлі і шоколадна фабрика. ВДВ.
6. Екгольм Ян Улоф. Людвігові хитрому - ура! ура! ура!
7. Енде Міхаель. Нескінченна історія. Момо.
8. Кестнер Еріх. Еміль та детективи. Крихта та Антон. Летючий клас.
9. Кіплінг Редьярд. Книга джунглів.
10. Крюс Джеймс. Тім Талер, або Проданий сміх, Флорентіна.
11. Ліядґрен Астрід. Пеппі Довгапанчоха. Брати Лав'яче серце. Міо, мій Міо.
12. Льюїс Клайв Стейплз. Хроніки Парнії.
13. Маар Пауль. Пан Белло і блакитне диво. Що не день, то субота. Китобус.
або Нові цятки для Суботика.
14. Монтгомері Льосі Мод. Емілі виростає (трилогія «Емілі з Місячного
Серпа»).
15. Нестлінгер Крістіне. Обзивають мене мурахоїдом. Конрад, або Дитина з
бляшанки.
16. Портер Елеанор. Полліанна.
17. Пройслер Отфрід. Маленький Водяник. Маленька Баба-Яга. Крабат.
Лісовий розбійник.
18. Твен Марк. Пригоди Гекельбіррі Фінна.
19. Шпірі Иоганна. Гайді.
20. Янсон Туве. Серія книжок про Муммі тролів.

Сучасна література (для дітей)

1. Вайброу Іан. Серія книжок про Малого Вовчика.
2. Вельш Ренате. Вампірятко.
3. Віґдіс Иорт. Иорґен + Анна = любов.
4. Вілсон Джаклін. Історія Трейсі Бікер. Дитина-валі за.
5. Гаґеруп Ганна, Гаґеруп Клаус. У страху великі очі.
6. Гаґеруп Клаус. Серія книжок про Мар куса.
7. Гауген Турмуд. Цепелін.
8. Гольбайни Вольфґанґ і Гайке. Казковий місяць.
9. Кебот Меґ. Щоденники принцеси. ІО.Манкель Геннінґ. Кіт, що любив дощ.
11 .Парр Марія. Вафельне серце. Тоня Гліммердал.
12. Пекарська Малгожата-Кароліна. Клас пані Чайки.
13. Рідел Кріс, Стюарт Пол. У нетрях Темнолісу (серія «Легенди світокраю»).
14. Робінсон Барбара. Найкраща у світі різдвяна вистава.
15. Скоттон Роб. Кіт на ім'я Сплетт. Вдячний Сплетт. Баранчик Рассел і
Різдвяне диво.
16. Старк Ульф. Мій друг Персі, Бофало Біл і я.
17. Стронґ Джеремі. Кімнатні пірати. Розшукується ракета на чотирьох
лапах. Гармидер у школі. Канікули з близнятами.
18. Функе Корнелія. Іграїна Безстрашна.
19. Швелер Оса Ганн. Сни шовкопряда.

Класика (для підлітків)

1. Бредбері Рей. Марсіанські хроніки.
2. Верн Жуль. П'ятнадцятирічний капітан.
3. Пні Шеймас. Збірка «Відкритий ґрунт».
4. Кулідж Сьюзен. Невгамовна Кейті в школі.
5. Лі Гарпер. Убити пересмішника.
6. Лондон Джек. Мартін Ід єн.
7. Мантгомері Люсі Мод. Серія книжок про Енн Ширлі.
8. Нестлінґер Крістіне. Маргаритко, моя Квітко.
9. ОТенрі. Дари Волхвів.
10. Олкот Луїза Мей. Маленькі жінки.
11. Пірс Філіппа. Том і опівнічний сад.
12. Толкін Джон P.P. Гобіт. Володар Перснів.
13. Урсула Ле Гуїн. Чарівник Земномор'я.

Сучасна література (для підлітків)

1. Акунін Борис. Серія про пригоди Ераста Фандоріна.
2. Бойє Кірстен. Скогландія.
3. Браун Ден. Точка обману.
4. Гаґеруп Клаус. Золота Вежа.
5. Ґейман Ніл. Океан у кінці дороги.
6. Ґрін Саллі. Напівлихий.
7. Гутовська-Адамчик Малгожата. Дівчата з 13-ї вулиці.
8. Ґордер Юстейн. У дзеркалі, у загадці.
9. Джонс Діана Вінн. Мандрівний замок Хаула. ІО.Коельйо Пауло. Алхімік.
11. Колфер Йоун. Список бажань.
12. Космовська Барабара. Буба. Буба: мертвий сезон. Позолочена рибка.
13. Люнд Ева-Марія. Викрадач ангелів.
14. Марк Леві. А якщо це правда?
15. Пал ані к Чак. Колискова.
16. Пулман Філіп. Північне сяйво (трилогія «Темні матерії»)
17. Ріггз Рейсом. Будинок дивних дітей.
18. Ролінґ Джоан. Серія книжок про Гаррі Поттера.
19. Сабітова Діна. Три твої імені.
20. Сігел Ерік. Історія одного кохання.
21. Таль Ліллі. Мімус.
22. Таунсенд Сью. Таємний щоденник Адріана Моула.
23. Трайбер Юта. Синє озеро сьогодні зелене.
24. Фоер Джонатан. Надзвичайно гучно і неймовірно близько.
25. Функе Корнелія. Чорнильна трилогія. Відчайдух
26. Шефер Бодо. Пес на ім'я Мані, або Абетка грошей.
27. Шмітт Ерік-Емануель. Оскар і Рожева Пані.
28. Яґелло Йоанна. Кава з кардамоном. Шоколад із Чилі.

Рекомендований список літератури українських письменників для дітей та
підлітків

Класика (для дітей)

1. Андієвська Емма. Казки Емми Андієвської. Проза
2. Білоус Дмитро. Диво калинове. Поезія
3. Васильченко Степан. Приблуда Проза
4. Винниченко Володимир. Федько-халамидник. Кумедія з Костем. Проза
5. Вінграновський Микола. Сіроманець. Проза
6. Гуцало Євген. Лелеченя. Проза
7. Калинець Ігор. Вертеп маленького хлопчика. Проза
8. Костенко Ліна. Бузиновий цар.
9. Королів-Старий Василь. «Нечиста сила», «Хуха-Моховинка», «Потерчата». Проза
1 О.Коцюбинський Михайло. Ялинка. Харитя. Маленький грішник. Проза
11. Лепкий Богдан. Казка мойого життя. Проза
12. Леся Українка. Біда навчить. Поетична казка
13. Нестайко Всеволод. Незвичайні пригоди в Лісовій школі. В країні
Сонячних зайчиків. Тореадори з Васюківки. Проза
14. Павличко Дмитро. Золоторогий олень. Поетична казка
15. Пчілка Олена. Сосонка. Рафаелеві янголята. Проза
16. Франко Іван. Коли ще звірі говорили. Лис Микита. Малий Мирон. Красне
Писання. Олівець. Проза
17. Шевчук Валерій. Панна квітів: Казки. Проза

Сучасна література (для дітей)

1. Андрусяк Іван. М'яке та пухнасте. Поезія
2. Бачинський Андрій. Неймовірні пригоди Остапа і Даринки, Канікули Остапа і Даринки. Проза
3. Воронина Леся. Прибулець з країни Нямликів. Таємне товариство боягузів. Таємне товариство брехунів. Суперагент 000. Таємниця золотого кенгуру. Проза
4. Григорів Михайло. Зелена квітка тиші. Поезія
5. Дерманський Олександр. Серія книжок про Чудове Чудовисько. Король Буків або Таємниця Смарагдової книги. Проза
6. Кирпа Галина. Місяць у колисці. Поезія
7. Кокотюха Андрій. Таємниця козацького скарбу. Таємниця козацького човна. Проза
8. Малик Галина. Незвичайні пригоди Алі в Країні Недоладії. Проза
9. Матіяш Богдана. Казки Різдва. Проза
10. Мензатюк Зірка. Таємниця козацької шаблі. Київські казки. Проза
11. Мовчун Леся. Арфа для павучка. Проза
12. Гаврош Олександр. Пригоди тричі славного розбійника Пинті. Розбійник
Пинтя у Заклятому місті. Проза
13. Гридін Сергій. Федько, прибулець з Інтернету; Федько у віртуальному
місті. Федько у пошуках Чупакабри. Проза
14. Качан Анатолій. Листи з осіннього саду. Поезія
15. Пагутяк Галина. Лялечка і Мацько. Втеча звірівабо Новий бестіарій.
Проза
16. Прохаськи Тарас і Мар'яна. Хто зробить сніг? Куди зникло море? Проза
17. Рутківсьький Володимир. Ганнуся. Проза
18. Ткачук Галина. Вечірні крамниці вулиці Волоської. Проза
19. Читай Володимир. Історії Чарівного Лісу. Проза
20. Книжки серії «Життя видатних дітей». Проза

Класика (для підлітків)

1. Бічуя Ніна. Шпага Славка Беркути.
2. Близнець Віктор. Звук павутинки. Проза
3. Вільде Ірина. Метелики на шпильках. Повнолітні діти. Проза
4. Гуцало Євген. Олень-Август. Проза
5. Дімаров Анатолій. На коні й під конем. Проза
6. Довженко Олександр. Зачарована Десна. Проза
7. Запаренко Панас. Дума про дитинство. Проза
8. Королів-Старий Василь. Чмелик. Проза
9. Малик Володимир. Таємний посол. Проза
10. Стефаник Василь. Моє слово. Проза
11. Тютюнник Григір. Облога. Климко. Вогник далеко в степу. Дивак. Проза
12. Чайковський Андрій. Сагайдачний. Проза

Сучасна література (для підлітків)

1. Арєнєв Володимир. Бісова душа, або Заклятий скарб. Проза. Фантастика
5 клас
1. Міфи і легенди давніх українців.
2. Франко І. Казки. («Фарбований лис»).
3. Королів-Старий В. Твори. («Хуха-Моховинка»).
4. Симоненко В. Твори. (Казки).
5. Малик Г. «Незвичайні пригоди Алі в країні Недоладії».
6. Глібов Л. Байки.
7. Мензатюк Зірка «Таємниця козацької шаблі».
8. Гуцало Є. «Лось».
9. Тютюнник Г. Твори («Дивак»).
10. Вінграновський М. Твори («Сіроманець»).

6 клас
11. Українські народні пісні.
12. Українські думи.
13. Вороний М. «Євшан-зілля».
14. Гуцало Є. Твори.
15. Винниченко В. «Федько-халамитник», «Комедія з Костем».
16. Жиленко І. «Жар-птиця».
17. Нестайко В. «Тереадори з Васюківки».
18. Стельмах Я. «Мітькозавр із Юрківки».
19. Воронина Л. «Таємне Товариство боягузів, або Засіб від переляку № 9».
20. Чайковський А. «За сестрою».
21. Глібов Л. Байки.
22. Рутківський М. Джури козака Швайки.
7 клас
23. Франко І. «Запхар Беркут».
24. Малик В. «Фірман Султана».
25. Стельмах М. «Гуси-лебеді летять».
26. Тютюнник Г. «Климко», «Вогник далеко в степу».
27. Стороженко О. «Скарб».
28. Кащенко А. «Над кодацьким порогом».
29. Павленко М. «Русалонька із 7-В або Прокляття роду Кулаківських».
30. Пономаренко Л. «Гер переможений».
31. Гаврош О. «Неймовірні пригоди Івана Сили».
8 клас
32. Українські народні пісні і думи.
33. Українка Л. Твори.
34. Карпенко-Карий. Твори («Сто тисяч»).
35. Коцюбинський М. Твори («Дорогою ціною»).
36. Довженко О. Твори («Ніч перед боєм»).
37. Чемерис В. «Вітька + Галя або Повість про перше кохання»).
9 клас
38. Сковорода Г. Твори.
39. Котляревський І. «Енеїда», «Наталка-Полтавка».
40. Квітка-Основ’яненко Г. «Маруся».
41. Куліш П. «Чорна рада».
42. Марко Вовчок. Твори.

 
Друк

Ремонтні робіти у Волощинській амбулаторії

Голова райдержадміністрації Володимир Петровський разом з головою районної ради Василем Біликом та координатором обласного ресурсного центру громад «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду» Ігорем Стефанівим побували з робочою поїздкою у с.Волощина та проінспектували хід ремонтних робіт, які проводяться в рамках проекту «Енергозберігаючі заходи у Волощинській амбулаторії загальної практики сімейної медицини». Проект реалізовується за рахунок грантових коштів проекту ЄС/ПРООН "Місцевий розвиток, орієнтований на громаду - III", коштів з Фонду соціально-економічного розвитку   при співфінансуванні з місцевого бюджету.

За участю керівництва ТОВ «Новий крок» та головного лікаря комунального закладу «Бережанський центр первинної медичної (медико-санітарної) допомоги» узгодили цілий ряд фінансово-виробничих питань між підрядником, замовником та фірмою, яка здійснює технічний нагляд за ходом будівельних робіт.

«Проект реалізовується при активній підтримці ГО «Волощина». Завдяки спільній праці ПРООНівського проекту  та районної влади активізуються громади, з’являються нові лідери», - підкреслив голова РДА.

 


Сторінка 9 з 72