Бережанська Районна Рада

e-mail: office@berezhany-rrada.gov.ua

Новини
Друк

На Тернопільщині зменшилася кількість дітей, які потребують усиновлення

Втішна тенденція щодо зменшення дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, спостерігається на Тернопільщині. Як саме вдалося досягнути такого позитивного результату, розповів начальник служби у справах дітей Тернопільської ОДА Ростислав Дрозд.

«На загальнодержавному рівні вживаються відповідні заходи стосовно усиновлення дітей-сиріт, а також дітей, позбавлених батьківського піклування. Зокрема, з 2009 по 2016 рік діяла Загальнонаціональна програма реалізації Конвенції ПРО ОО «Про права дитини» — міжнародний документ, який є однією з умов прийняття країни в Європейську спільноту. Так, протягом вказаних років впроваджувалося основне завдання вказаної програми — забезпечення дітям-сиротам сімейні форми виховання, що передбачало оформлення опіки, влаштування у прийомну сім'ю або дитячий будинок сімейного типу», — зазначив Ростислав Дрозд.

У той же час, за словами Ростислава Дрозда, на Тернопільщині діяла й обласна програма, спрямована на подолання безпритульності та бездоглядності. У рамках даної програми тривала співпраця медичних закладів, Центрів соціальних служб сім'ї та молоді, а також Служби у справах дітей. Зокрема, у випадках, коли батьки хотіли відмовитися від всиновлених дітей, фахівці надавали їм психологічну допомогу, розповідали про їхні права та можливості. Дуже часто батьки мотивували таку відмову власними сумнівами щодо можливостей виховання та забезпечення дітей.

«Безперечно, коли дитина відчуває батьківську опіку, вона краще розвивається й досягає неабияких успіхів у навчанні, а в подальшому й у житті. До того ж, коли відбувається офіційне усиновлення дитини, тоді стають більш захищеними її права. Батькам детально пояснювали, яким чином держава сприяє сім'ям, у яких виховуються всиновлені діти і вони змінювали своє рішення», — зазначив Ростислав Дрозд. За його словами, більшість кандидатів-усиновлювачів, мають намір усиновити дитину молодшого віку. Зокрема, у Тернопільській області на обліку перебуває 38 сімейних пар, 85% з яких бажають усиновити дитину віком до 10 років. На даний час у всіх інтернатних закладах області перебувають близько 100 дітей.

«Варто зазначити, після усиновлення дитини держава максимально цікавиться її подальшою долею. Протягом тривалого часу перевіряються умови її виховання, а також дотримання її прав. У випадку певних порушень, державні органи ініціюватимуть відібрання дитини з сім'ї. Проте такі випадки трапляються не часто. У більшості на Тернопільщині батьки підходять до цього кроку усвідомлено та відповідально», — наголосив Ростислав Дрозд.

 
Друк

Міжнародний інвестиційний форум «Тернопільщина Invest – 2017»: реалізація нових проектів

Максимальна кількість іноземних послів відвідали Тернопільщину під час Міжнародного інвестиційного форуму «Тернопільщина Invest– 2017», який загалом відбувся цілком успішно. У загальній кількості  Тернопільщину відвідали дев’ять Надзвичайних і Повноважних послів. Також в Форумі взяли участь почесні консули з різних країн. Понад 150 іноземних делегацій  представляли 27 країни світу, а це найбільша кількість за всю історію Тернопільщини.

Форум дозволивмаксимально широко представити потенціал Тернопільщини як позитивного регіону для капіталовкладень.

«Наше завдання нині полягає в тому, щоб демонструвати, що ми створюємо умови для бізнесу, гарантуємо його підтримку, а також успішну реалізацію бізнес-проектів і максимальне сприяння з боку органів місцевої влади. Одночасно ми наголошуємо, що нас не влаштовує, щоб Тернопільщину вважали лише сировинним придатком. Тому вже запропонували і будемо пропонувати надалі представникам місцевого бізнесу, зокрема, сільськогосподарським підприємствам активно презентувати свою продукцію, яка може бути цікавою для реалізації на ринку країн Європи та світу. Також прагнемо залучити інвестиції в сільськогосподарський сектор розвитку області та в переробку. Це особливо цікаво, позаяк ми поставили собі за мету створення нових робочих місць. При цьому, разом із роботою в напрямі переробки сільськогосподарської продукції, працюємо над промисловим виробництвом. Власне, аби реалізувати ці плани потенційний інвестор має відчути, що йому у Тернопільській області працювати комфортно», – наголосив Степан Барна.

Низку цікавих зустрічей із потенційними інвесторами в рамках Міжнародного інвестиційного форуму "Тернопільщина INVEST-2017" провів голова райдержадміністрації Володимир Петровський разом із бережанською делегацією. .Інвестори висловили свою зацікавленість в будівництві вітрових та сонячних електростанцій. Під час зустрічі досягнули  домовленості з Київським інститутом «Енергоінжпроект» про узгодження дій по впровадженню проектів на території Вільховецької та Божиківської сільських рад.

Як повідомив Володимир Петровський, співпраця з інвесторами з попередніх років вже дає свої результати. Минулого тижня  на околиці с.Павлів Курянівської  сільської ради  фірма «Біоенергопродукт» розпочала спорудження перших 2 з 8 вітрових електрогенераторів. Окрім того там буде споруджено парк сонячних електрогенераторів. Загальна сума інвестицій – більше 8 млн. євро. А Курянівська сільська рада вже отримує щорічно від оренди цієї земельної ділянки біля 200 тис.грн. Після завершення будівництва бюджет громади буде поповнюватися ще й податком на прибуток підприємства.

 
Друк

Засіданні колегії обласної державної адміністрації

Голова районної ради В.Білик та голова райдержадміністрації  В. Петровський  взяли участь в засіданні колегії обласної державної адміністрації. На порядку денному розглядалися питання: про заходи щодо забезпечення встановлених законодавством мінімальних гарантій з оплати праці та підвищення заробітної праці в області, про комплекс заходів щодо забезпечення безпеки дорожнього руху в області, про організацію літнього оздоровлення та відпочинку дітей у 2017 році, про стан розвитку фізичної культури та спорту в області.

 
Друк

Володимир Гройсман: Я об'їду усі області, щоб перевірити якість ремонту й будівництва доріг

Прем'єр-міністр України Володимир Гройсман планує провести інспекційні поїздки по всіх областях України з метою перевірити якість дорожніх робіт та ефективність використання бюджетних коштів. Про це він сказав під час спілкування із журналістами у Тернопільській області, де ознайомився з ходом ремонту дороги М-19 Доманове – Ковель – Чернівці – Тереблече.
"Я об'їду абсолютно усі дороги, усі області. Я щотижня виїжджаю у ту чи іншу область -  і на сході, і на заході. Найближчим часом відвідаю і схід, і південь. Я володію ситуацією про те, що там відбувається", - зазначив Глава Уряду.
Він сказав, що сьогодні відвідав три області: Львівську, Волинську та Тернопільську. "Я подивився їхній план, розумію проблематику, що потрібно підсилити, підтримати, допомогти, щоб вони були більш ефективними", - зазначив Володимир Гройсман і нагадав, що Уряд, як і обіцяв, забезпечив початок дорожніх робіт.

"Дуже багато треба ще зробити, ми тільки розпочинаємо, але вже є об'єкти, які будуються фундаментально. Я переконаний у тому, що при такому підході за п’ять років ми дамо зовсім іншу якість українських доріг", - наголосив Глава Уряду. Крім того, він ще раз акцентував увагу, що дав доручення профільному Віце-прем'єр-міністру Володимиру Кістіону спільно з Головою Державного агентства автомобільних доріг України "Укравтодор" Славоміром Новаком зібрати керівників п’яти областей, дорожні роботи в яких викликають занепокоєння, і "запитати, чим можливо допомогти, щоб швидше розв'язати проблеми».

 
Друк

Розширена нарада в РДА

Голова районної ради В.Білик взяв участь у розширеній нараді з начальниками управлінь, відділів та секторів райдержадміністрації, яку провів голова райдержадміністрації В. Петровський.

В ході наради розглядалися питання: про зустрічі з інвесторами в рамках Міжнародного інвестиційного форуму «Тернопільщина INVEST-2017», про вжиття відповідних заходів щодо виконання районного бюджету за І півріччя 2017 року, про проведення інспекції земель в сільських радах району, про заготівлю дров для ЗОШ району, тощо.

 
Друк

Свято останнього дзвоника в Потуторській ЗОШ І-ІІІ ст.

Голова райдержадміністрації Володимир Петровський побував на святі останніх дзвоників в Потуторській ЗОШ ІІІст. та у Вербівській ЗОШ ІІст. Він побажав кожному  випускнику впевненості у собі, у своїх силах, непохитно вірити в свій успіх, у свою велику мету, в свою щасливу долю та подякував вчителям за надання дітям знань. Побажав всім міцного здоров’я, дружнього колективута зацікавлених в навчанніучнів.

 
Друк

Стартував другий день Форуму «Тернопільщина INVEST-2017»

У середу, 24 травня, у Тернопільській області розпочав роботу Міжнародний інвестиційний форум. Сьогодні ж, 25 травня, стартував його другий день. Як уже повідомлялося раніше, ця подія вважається однією із найбільш очікуваних в секторі економіки краю, адже дозволяє максимально широко представити потенціал Тернопільщини як позитивного регіону для капіталовкладень. Триватиме форум до 26 травня.

Сьогоднішній, другий, день Форуму буде присвячено обміну успішними практиками, методиками та інструментами як для залучення інвестицій, так і для ведення бізнесу. З доповідями виступатимуть провідні експерти-практики, аналітики, успішні підприємці, представники консалтингових компаній, банківських установ, міжнародних інституцій.

Робота здійснюватиметься у спеціалізованих секціях за чотирма напрямами:
СПЕЦІАЛІЗОВАНА СЕКЦІЯ №1: «Реалізація інвестиційного та експортного потенціалів: можливості для регіонів та іноземних партнерів».
СПЕЦІАЛІЗОВАНА СЕКЦІЯ №2: «Нова транзитна стратегія: перспективи розвитку Тернопільського летовища».
СПЕЦІАЛІЗОВАНА СЕКЦІЯ №3: «Тернопіль – місто новітніх технологій».
СПЕЦІАЛІЗОВАНА СЕКЦІЯ №4: «Експортний потенціал агропромислового комплексу Тернопільської області».

Окрім того, відбудеться презентація обласного конкурсу: «7 чудес Тернопілля» та нагородження переможців.

В рамках Форуму заплановано також підписання кількох документів про співробітництво.

Участь у Форумі беруть заступник міністра економічного розвитку і торгівлі України Михайло Тітарчук, голова Державної регуляторної служби України Ксенія Ляпіна, президент Торгово-промислової палати України Геннадій Чижиков, керівництво області та міста. Також присутні представники районів Тернопільщини, бізнес-істеблішмент області, експерти, науковці, представники міжнародних інституцій та дипломати.

Під час заходу голова Тернопільської ОДА Степан Барна зачитав привітання від Президента України Петра Порошенка організаторам та учасникам Форуму. Після цього він зазначив, що розширення міжнародного співробітництва для Тернопільщини й надалі залишається актуальним напрямом роботи.

«Недаремно я почав свій виступ із привітання Президента України. Перш за все тому, що підтримка та створення умов для реалізації бізнесу в Україні є не лише принциповою позицією нашого Президента та Кабінету Міністрів України, а й голів обласних державних адміністрацій. Уже доброю традицією на Тернопільщині є проведення Інвестиційного форуму, а також створення інвестиційної привабливості області. Сьогоднішня зустріч є важливим кроком на шляху зміцнення ділових та бізнесових відносин. Уже зараз ми можемо говорити про позитивні зрушення і саме вони нам допомагають будувати стратегію сталого розвитку регіону. Ми працюємо над створенням нових робочих місць і над збільшенням валового внутрішнього продукту, а відтак і над збільшенням середньої заробітн6ої плати. Водночас міжнародна співпраця також формує позитивні тенденції на Тернопільщині. У нас суттєво зросла зовнішня торгівля. Впроваджується також стратегія малого і середнього підприємництва. В області створені зручні умови для ведення бізнесу і здійснення інвестиційної діяльності. Будучи представниками органів державної влади, органів місцевого самоврядування, ми запевняємо всіх інвесторів, що жодних перепон в реалізації інвестиційних проектів у вас не буде. Тому сподіваємося на спільну співпрацю та на те, що цей Форум дасть поштовх до реалізації нових спільних та цікавих проектів», - наголосив Степан Барна.

 
Друк

Стартував Міжнародний інвестиційний форум «Тернопільщина Invest-2017»

У Тернопільській області розпочав роботу Міжнародний інвестиційний форум. Ця подія вважається однією із найбільш очікуваних в секторі економіки краю, адже дозволяє максимально широко представити потенціал Тернопільщини як позитивного регіону для капіталовкладень. Триватиме подія три дні – з 24 по 26 травня.

День перший цього року присвятили налагодженню більш тісної комунікації з представниками дипломатичних установ. Зокрема, як повідомили в управлінні міжнародного співробітництва та фандрайзингу Тернопільської ОДА, участь в роботі Форуму візьмуть представники 27 країн - серед них понад три десятки дипломатів, в числі яких вісім Надзвичайних та Повноважних Послів, Генеральні та почесні консули іноземних держав в Україні. Також мають намір бути присутніми на події Маршалек Підкарпатського воєводства Республіки Польща – Владислав Ортиль, делегації Тауразького повіту (Литва), міських рад м. Миса Опольського воєводства (Польща), м. Барут землі Бранденбург (Німеччина).

Форум «Тернопільщина Invest-2017» розпочався у Збаразькому замку. Тут у форматі «круглого столу» відбулася офіційна зустріч керівництва області з керівниками та представниками дипломатичних установ, за участі керівника Представництва МЗС України у Львові В’ячеслава Войнаровського.

Як зазначив під час заходу голова Тернопільської ОДА Степан Барна, для Тернопільщини розширення міжнародного співробітництва залишається актуальним напрямком роботи.

«За останні два роки ми прийняли в області майже півтори сотні іноземних делегацій. Водночас, ми не раз представляли свій потенціал закордоном. Що активніше ми будемо працювати в даному напрямку, тим більше буде спільних проектів – як гуманітарно-соціальних, так і комерційних. А це зі свого боку відкриває перспективи, як в освітньому просторі – що вкрай важливо для нашої молоді, особливо з отриманням Україною безвізового режиму з ЄС, так і в частині створення тут на Тернопільщині спільних підприємств – такі інвестиції обертаються для нас новими робочими місцями», - зауважив Степан Барна. Він навів приклади успішної співпраці – з Францією та Швейцарією щодо підтримки пожежних частин та допомоги медзакладам області, з Хорватією щодо візової підтримки для дітей бійців АТО, з Польщею - у частині реалізації проектів історичної та культурної спадщини, з Японією, Німеччиною та Бельгією - у сфері інвестування в економіку та відкриття спільних підприємств та багатьма іншими країнами.

 
Друк

Спеціальні пенсії для військовослужбовців будуть збережені

Урядовий варіант пенсійної реформи передбачає збереження спеціальних пенсій для українських військовослужбовців і розширення переліку професій, що дають право на дочасний вихід на пенсію. Про це заявив Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман.
"Спеціальні пенсії будуть збережені для усіх військовослужбовців. Жодних не буде обмежень, навпаки, ми вважаємо, що ми маємо сторицею віддати належне нашим героям, які сьогодні захищають нашу державу", - наголосив Глава Уряду, зауваживши, що запропонована у рамках пенсійної реформи система передбачає обмеження інших спеціальних пенсій.
Щодо розширення списку професій з правом на дочасне оформлення пенсії через шкідливі умови праці, а йдеться, зокрема, про сталеварів, шахтарів, працівників хімічної галузі тощо, то тут Уряд робитиме все, аби відстояти права людей, задіяних на таких виробництвах.
"Ми зробимо усе для того щоб представники "шкідливих" професій, зберегли право на дочасний вихід на пенсію", - зазначив Прем’єр-міністр. Він також звернув увагу, що законопроект про пенсійну реформу, що буде презентований найближчим часом на засіданні Національної ради реформ, а згодом у Парламенті, міститиме норму й про автоматичне осучаснення пенсій, натомість пенсійний вік залишиться незмінним.
"Пенсія буде розраховуватися на основі трудового стажу. Якщо людина працювала усе життя, справедливо платила внески, вона має отримати підвищену пенсію. Якщо не працювала, то "вмикається" зовсім інший механізм - соціальної цільової підтримки з бюджету країни, але не за рахунок того, хто все життя працював. Пенсійна система має бути справедливою", - підкреслив Прем’єр-міністр. Він відзначив, що ресурси на фінансування запропонованих рішень є: ключовими їх джерелами стануть детінізація економіки і підвищення платіжної дисципліни, що в сукупності дозволить не тільки підвищити розміри пенсій, а й добитися бездефіцитності бюджету Пенсійного фонду вже за 7-10 років.
Глава Уряду ще раз звернувся до парламентарів з проханням підтримати запропоновані Кабінетом міністрів рішення, адже вони стосуватимуться 9 млн пенсіонерів уже в жовтні поточного року.
"Система, яку ми пропонуємо, буде справедливою для людей праці. Сьогоднішні і майбутні пенсіонери приходитимуть у свій Пенсійний фонд за своєю заробленою пенсією", - наголосив Глава Уряду.

 
Друк

«Довіра з боку ЄС – індикатор успішності наших реформ»

«Маємо усвідомити, що та довіра,  яку нам висловлює сьогодні Євросоюз  – і надання безвізового режиму, і технічна допомога у різних проектах – це, в тому числі, індикатор успішності наших реформ, зокрема децентралізації», - про це наголосив під час семінару з регіональними журналістами Віце-прем’єр-міністр – Міністр регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України Геннадій Зубко.

«Реформі три роки, і ми вже маємо відчутні результати. Не дивлячись на те, що це одна з найскладніших структурних реформ, оскільки стосується зміни всієї системи управління в країні», — зазначив він. Серед перших результатів Віце-прем’єр-міністр назвав темпи об’єднання ОТГ, зростання місцевих бюджетів та бюджетів ОТГ, реалізація інфраструктурних проектів на місцях.

«Але зараз наше завдання – перевести всі ці кількісні показники у якість. Тому реформа має йти вглибину. Завдання — поглиблення секторальної децентралізації. У сфері освіти – розбудова «нового освітнього простору» і «нової української школи» у громадах. Мінрегіон спільно з Міносвіти вже започаткували спільний проект у 200 школах України. Найбільш перспективним є формування освітнього простору на рівні ОТГ. Це дозволить на початковому етапі дієво інвестувати кошти, забезпечити результат, оптимізувавши відповідну інфраструктуру. Наша мета – розбудовувати освітній простір саме в ОТГ, у сфері охорони здоров’я зусилля мають бути спрямовані на підсилення та розвитку первинної ланки медицини, з огляду на те, що 40% медичної субвенції спрямовується саме на первинний рівень. У сфері забезпечення безпеки стоїть завдання спільно з ДСНС розбудовувати  у громадах Центри безпеки громадян, а у сфері надання адміністративних послуг –мережі ЦНАПів із можливістю надання всього спектру послуг. Маємо навчити голів та лідерів ОТТ проектному менеджменту, бізнес-плануванню, розробці стратегій розвитку, управлінню фінансами. Вони мають стати дієвими менеджерами, здатними впроваджувати масштабні зміни на території своїх громад. Для цього спільно з європейськими партнерами (проектом  «U-LEAD з Європою») ми відкриваємо у всіх областях регіональні офіси децентралізації», — зазначив Геннадій Зубко.

 
Друк

Онлайн-трансляція інформаційно-профорієнтаційного заходу «Національний кар’єрний форум»

Оголошення

Державною службою зайнятості 6 червня 2017 року планується онлайн трансляція інформаційно-профорієнтаційного заходу «Національний кар’єрний форум», який відбудеться у м. Київ, за участі представників структурних підрозділів державної служби зайнятості, представників навчальних закладів різних типів та форум власності ( Центри професійно-технічної освіти Державної служби зайнятості), експертів в галузі інноваційної освіти, представників роботодавців, безробітних осіб та молоді.

Всім бажаючим необхідно заповнити заявку на участь у Форумі та зареєструватись у мережі загального користування Internet за посиланням: goo.gl/H263t2.

Кількість учасників, які можуть дистанційно приймати участь у Форумі необмежена.

 


Сторінка 9 з 68