Бережанська Районна Рада

e-mail: office@berezhany-rrada.gov.ua

Новини
Друк

Всеукраїнська акція "За чисте довкілля"

30 березня працівники управлінь та відділів районної державної адміністрації, районної ради, установ району прийняли активну участь в акції "За чисте довкілля". Було очищено узбіччя державної дороги М-12 "Стрий-Тернопіль" від сміття.

Заходи з благоустрою проводяться в усіх наседених пунктах, метою таких заходів є забезпечення чистоти і порядку в селищах Бережанського району. В майбутньому це покращить екологічний стан та навколишнє середовище району.

 
Друк

Керівники району здійснили робочу поїздку в Нараївську сільську раду

29 березня, перебуваючи з робочою поїздкою в  Нараївській сільській раді, голова райдержадміністрації В. Петровський та голова районної ради В.Білик відвідали місцеву  ЗОШ І-ІІІ ст.. Керівники промоніторили роботу паливної, оглянули систему опалення, яка обігріває  шкільні класи та коридори з початку опалювального сезону, вивчили і ряд господарських питань, зокрема першочергового вирішення потребує заміна даху.

Нагадаємо, що будівництво паливної, встановлення 2-ох твердопаливних котлів та заміна пічного опалення на сучасну  енергоефективну систему опалення стало можливим завдяки реалізації у 2016 році проекту, для якого  з Фонду регіонального розвитку було виділено 904,009 тис.грн., співфінансування з місцевого бюджету – 226,002 тис.грн. Загальний кошторис – 1130,001 тис.грн.

Окрім цього, сільський голова Є.Здебський продемонстрував очільникам району проведення ремонтних робіт з реконструкції даху на адмінбудинку, в якому знаходиться сільська рада та дитячий садочок.

 
Друк

Очільники району відвідали школу в с. Куряни

28 березня  голова райдержадміністрації В. Петровський, разом з своїм заступником І.Гринкевичем та головою районної ради В.Біликом, відвідав ЗОШ І-ІІІст. у с. Куряни. Керівники промоніторили систему опалення, вивчили господарські проблемні питання на накреслили шляхи їх вирішення.

«На даний час виготовляється проект на перекриття даху з елементами утеплення. Впевнений, що нам вдасться успішно його реалізувати, досвід для цього  є,  адже у 2016 році Бережанський район був лідером із реалізації проектів у Тернопільській області. Досвід є і в дирекції навчального закладу, оскільки в Курянівській школі ще в 2010 році, в рамках проекту «Місцевий розвиток орієнтований на громаду», встановлено паливну котельню на тверде паливо»,- зазначив В. Петровський.

 
Друк

Робоча поїздка у Підвисоцьку сільську раду

27 березня  голова райдержадміністрації В. Петровський та голова районної ради В.Білик відвідали навчально-виховний комплекс «ЗНЗ-ДНЗ І-ІІ ст.» у с. Підвисоке. Керівники району ознайомилися з ходом ремонтних робіт, які проводяться  в спальній кімнаті дитячого садочка,  висловили ряд зауважень щодо роботи шкільної їдальні. Оглянувши класні кімнати, обговорили з директором навчального закладу В.Пуківським  ряд проблемних питань, зокрема виділення коштів для облаштування додаткового класу для першокласників.

 
Друк

Розширена нарада в РДА

27 березня голова районної ради В.Білик взяв участь у розширеній нараді з начальниками управлінь, відділів та секторів райдержадміністрації, яку провів голова райдержадміністрації  В. Петровський.

В ході наради розглядалися питання: про стан реалізації в районі трьох проектів по лінії фонду соціально-економічного розвитку, про створення госпітальних округів, в т.ч. Бережанського, про проведення в населених пунктах району заходів з благоустрою,  про проведення 2 квітня спільної молитви за перемогу над агресором і справедливий мир, про підготовку до проведення колегії РДА тощо.

 
Друк

Віталій Луй: «Кооперативи дозволять людям самостійно заробляти гроші»

Сільськогосподарські обслуговуючі кооперативи (скорочено — СОК) — неприбуткові обслуговуючі організації, від яких очікується майбутній бум розвитку індивідуальних селянських господарств та ліквідація безробіття не селі. Достатньо згадати, що більшість з великих транс-національних господарств з переробки молока свого часу розпочинали з аналогів саме таких кооперативів і поступово виросли до міждержавного рівня.
СОКи у нашій області, а їх створено уже понад десяток, поки перебувають на початкових стадіях свого розвитку і, звісно, потребують допомоги від влади. Про те, як відбувається становлення обслуговуючих кооперативів на Тернопіллі розповідає директор департаменту агропромислового розвитку Тернопільської обласної державної адміністрації Віталій Луй.

НЕ ПЛУТАТИ З КОЛГОСПАМИ!
«Не варто плутати кооперативи з колгоспами. Якщо і є якісь спільні риси між цими об’єднаннями, то радше формальні, аніж реальні. Що таке колгосп? Штучно створена структура, яка примусово змушувала селян вступати до своїх лав, відбирала у людей худобу, виробничі засоби, а потім постачала продукт на благо держави, будучи фактично її власністю. Зовсім інша справа — сільськогосподарські обслуговуючі кооперативи (до речі, наразі згідно із законодавством вони неприбуткові), в які люди об’єднуються під впливом спільної ідеї для провадження певного виду діяльності. Ця діяльність не є прибутковою і покликана допомогти веденню індивідуальних господарств», — наголосив Віталій Луй.

СЕРЕД ЛІДЕРІВ РАЙОНИ, ДЕ РОЗВИНУТЕ ЯГІДНИЦТВО
«Найбільше пожвавлення у створенні СОКів бачимо на півночі області, а саме на Кременеччині. Серед лідерів також селянські господарства Бережанського та Козівського районів. Я пов’язую таку активність з тим, що саме у цих районах найкращі умови для вирощування ягід, а відродження СОК розпочинається саме з ягідництва», — проінформував директор департаменту агропромислового розвитку.

НА ТЕРНОПІЛЛІ — АКТИВНО ДІЄ ПОНАД ДЕСЯТОК СОКів
«Окрім вирощування ягід, відзначу ще садівництво, переробну галузь, а також молочні кооперативи, відродження яких для нас є нині пріоритетом. А загалом у нашій області активно діючими є 13 СОКів, і відгуки про їх діяльність тільки позитивні. Зареєстровано більше, однак частина ще у фазі напрацювань подальшої роботи. Головним ефектом їх діяльності, на мою думку, є підвищення показників зайнятості населення, а також можливість для людей самостійно заробляти гроші. Ті ж, наприклад, екструдер, млин чи лінія з поливу води коштують досить великі гроші, і індивідуально селяни не мають змоги їх використовувати. Натомість гуртуючись у кооперативи, вкладаючи невеликі статутні внески, індивідуальні селянські господарства можуть спільно купити таку техніку і з її допомогою виробляти певний продукт, економлячи на виробничих засобах. Важливим є також те, що збуваючи продукцію разом, великими партіями, члени кооперативу тим самим продають її за значно вигіднішою ціною», — пояснив Віталій Луй.

ДОПОМОГА КООПЕРАТИВАМ
«Нині ми виокремлюємо три джерела допомоги у розвитку СОК. У кожному районі розроблена програма розвитку сільського господарства, у них підтримка кооперативів виділена в окремі розділи. Під розвиток кооперативів закладають також кошти до районних бюджетів. Іншим напрямком підтримки кооперативів є гранти. В області активно діє спільний проект Європейського Союзу та Програми Розвитку ООН «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду», незабаром напрямок із фінансування СОКів має відкрити і USAID. Ну, а третім напрямком підтримки таких кооперативів є допомога великих агропромислових підприємств, таких як «Мрія» і «Кернел», мешканцям тих населених пунктів, де ці підприємства сумлінно орендують селянські паї», — зазначив директор Департаменту агропромислового розвитку.

ВНЕСОК ОБЛАСНОЇ ВЛАДИ
«На рівні області фінансування розвитку кооперативів відбувається вже четвертий рік поспіль. Цьогоріч обласна рада заклала до бюджету з такою метою 600 тис. грн., однак ми плануємо збільшити цю суму і витратити на такі потреби до 1,5 млн. грн. Торік ми профінансували всіх заявників, що до нас зверталися з готовими бізнес-планами. Можливо, не на 100% від потреби, але всі отримали фінансову та консультативну допомогу. Гадаю, що у нинішньому році нам вдасться забезпечити допомогу для більшої кількості кооперативів», — підкреслив Віталій Луй.

 
Друк

Тернопільщина готується до Міжнародного інвестиційного форуму

Тернопільщина готується до проведення Міжнародного інвестиційного форуму «Тернопільщина Invest – 2017», який стартує 24 травня і завершиться 26 травня. На засіданні організаційного комітету, що відбувся під головуванням очільника області Степана Барни, обговорили ключові питання стосовно підготовки та проведення даного заходу. Зокрема, програму форуму, тематичні дискусії під час основної частини форуму. Основною складовою «Тернопільщина Invest – 2017» будуть панельні дискусії, серед яких теми: розвиток туризму, можливості агропромислового комплексу, успіхи об'єднаних територіальних громад тощо. Базові міста проведення цьогорічного форуму — Тернопіль та Кременець.

«Я хочу, щоб цей захід мав максимально практичний характер. Тобто всі структурні підрозділи Тернопільської обласної державної адміністрації разом із органами місцевого самоврядування, обласного центру та об'єднаними територіальними громадами мають бути задіяні у підготовці. Кожна територіальна одиниця області повинна презентувати свій потенціал, а також підготувати інвестиційні пропозиції стосовно залучення проектів альтернативних видів енергії. Це буде унікальна площадка, на якій ми зможемо продемонструвати зміни, що відбуваються в області, а також попрацювати у напрямку залучення інвесторів», — зазначив Степан Барна.

Одночасно необхідно максимально задіяти презентативний напрямок для залучення туристичного потенціалу у Тернопільській область, наголосив керівник області. Минулий рік був надзвичайно продуктивним, адже понад два мільйони туристів відвідали історичні об’єкти та духовні центри на території Тернопільської області. Та разом з тим завдання на сьогоднішній день: ще збільшити потік іноземних туристів.

«Форум можна провести у форматі, в якому був організований захід «Благословенне Тернопілля» у Києві. Також необхідно запросити усіх послів, які сьогодні співпрацюють з Тернопільщиною», — зазначив голова Тернопільської обласної ради Віктор Овчарук.

 
Друк

Тернопільщина спільно молитиметься за мир в Україні

Всеукраїнська Рада церков та релігійних організацій виступили з ініціативою щодо проведення 2 квітня спільної молитви за перемогу над агресором і справедливий мир. Про це повідомляє начальник управління з питань внутрішньої політики, релігій та національностей Тернопільської обласної державної адміністрації Ігор Кульчицький. «Відкрите звернення підписала ціла низка релігійних організацій. Головний захід — спільна молитва відбудеться 2 квітня у Києві о 15.00 год на Софійській площі. Дану ініціативу релігійних організацій підтримала й Тернопільська обласна державна адміністрація підтримала. Того ж дня, 2 квітня в обласному центрі на Театральному майдані о 12.30 тернополяни й гості міста також матимуть змогу взяти участь у спільний молитві за участю церков та релігійних організацій», — зазначив Ігор Кульчицький. 22 березня відбулася нарада під керівництвом голови Тернопільської ОДА Степана Барни, на якій дане питання обговорили з головами районних державних адміністрацій. Прийнято рішення, що спільно молитимуться за мир й в усіх районних центрах нашої області.

 
Друк

Акція «За чисте довкілля» триває

21 березня, у міжнародний День лісів, в рамках Всеукраїнської акції «За чисте довкілля»,  працівниками районної ради та  райдержадміністрації було посаджено близько 2,5 тис. саджанців дуба червоного. Молоді дерева висаджені на площі 0,5 га в урочищі «Курманка». Разом з тим, працівники районної ради та  райдержадміністрації відвідали пам’ятний хрест на місці загибелі членів ОУН в бою з військами НКВД і помолились за їхні душі.

 
Друк

У Бережанах відбувся мітинг на підтримку блокади «торгівлі на крові»

Бережанці долучилися до акцій на підтримку блокади так званих «ДНР/ЛНР», проти силового розгону її учасників і за негайне прийняття закону про тимчасово окуповані території. 19 березня, на Площі Ринок біля пам’ятника Тарасу Шевченку відбувся мітинг, який зібрав громадських активістів та мешканців краю. Його ініціатором виступив Бережанський штаб блокади торгівлі з окупантами, до якого увійшли представники кількох патріотичних організацій та політичних партій, а саме: учасники та волонтери АТО, Бережанський відокремлений підрозділ «Спілка бійців та волонтерів АТО «Сила України»,  ГО «Бережанська Самооборона», Бережанська районна організація «Меморіал» ім. Василя Стуса, Бережанська міська організація ПП «Об’єднання «Самопоміч», Бережанська районна організація ПП «Всеукраїнське об’єднання Свобода», ПП «Українське об’єднання патріотів «Укроп», Бережанська районна організація ПП «Всеукраїнське об’єднання «Батьківщина».

Приводом для проведення мітингу стали події 13 березня в Кривому Торці на Донбасі, де силовики затримали учасників 3-го редуту блокади ОРДЛО (окремі райони Донецької і Луганської областей).

Учасники мітингу прийняли резолюцію, в якій засудили дії Нацполіціі і СБУ, звинуватили центральну владу в Україні в поверненні до практики розгонів мирних протестів часів Януковича, зажадали відставки міністра МВС Арсена Авакова і керівника Антитерористичного центра СБУ Віталія Малікова. Крім того, мітингарі звернулися до Верховної Ради з вимогою негайно прийняти закон «Про тимчасово окуповану територію України».

 
Друк

Всеукраїнська акція «За чисте довкілля» в районі

17 березня, в рамках Всеукраїнської акції «За чисте довкілля», працівники управлінь та відділів райдержадміністрації, районної ради, установ району та працівники управління розвитку туристичної інфраструктури ОДА висадили понад 1500 саджанців: дуба, берези, липи, клена та кущів спіреї. Молоді насадження посадили на проблемних узбіччях державної дороги М-12 «Стрий-Тернопіль»  з метою запобігання снігових заметів.

 


Сторінка 10 з 64