Бережанська Районна Рада

e-mail: office@berezhany-rrada.gov.ua

Новини
Друк

Вшанування жертв політичних репресій

Поминальна панахида до Дня пам’яті жертв політичних репресій відбулася в Бережанах в міському парку біля пам’ятника  жертвам політичних репресій. Учасники заходу, серед яких: керівництво району та міста, працівники структурних підрозділів райдержадміністрації, районної та міської ради, представники громадських та партійних організацій, у спільній молитві  вшанували пам'ять загиблих жертв московсько-більшовицького терору, які були замордовані в Бережанській тюрмі в червні 1941 року та поклали квіти до пам’ятника.

 
Друк

Голова районної ради взяв участь в он-лайн нараді

Голова районної ради В.Білик  взяв участь в он-лайн нараді, яку провів із керівниками райдержадміністрацій та головами районних рад голова Тернопільської облдержадміністрації Степан Барна.

Під час наради йшлося про стан виконання планового завдання по відбору на військову службу за контрактом в області, про стан ремонту автомобільних доріг в області, про підготовку до проведення Міжнародного інвестиційного форуму „Тернопільщина  Invest - 2017”, про стан створення сільськогосподарських обслуговуючих кооперативів у області.

 
Друк

Розширена нарада в РДА

22 травня голова районної ради В.Білик взяв участь у розширеній нараді з начальниками управлінь, відділів та секторів райдержадміністрації, яку провів голова райдержадміністрації  В. Петровський.

В ході наради розглядалися питання: про оптимізацію бюджетних установ району, про стан виконавської дисципліни з реалізації завдань, визначених  розпорядчими документами голів облдержадміністрації та райдержадміністрації,  про підготовку до проведення свята для обдарованих дітей та останніх дзвоників в ЗОШ району, тощо.

 
Друк

Засідання Громадської ради при Бережанській районній державній адміністрації

18 травня  відбулося засідання Громадської ради при Бережанській районній державній  адміністрації. На засіданні, за участі  в.о. начальника Бережанського відділу поліції Головного управління Національної поліції в Тернопільській області П.М.Панашія, обговорили питання про роботу правоохоронних органів району. Окрім цього, члени Громадської ради обговорили різні кандидатури на посаду начальника Бережанського відділу поліції, одну з яких вирішили запропонувати начальнику  Головного управління Національної поліції в Тернопільській області О.М.Богомолу для розгляду на призначення на дану посаду.

 
Друк

ОСНОВНІ ЗМІНИ В НАДАННІ ЖИТЛОВИХ СУБСИДІЙ

З 1 травня поточного року, на підставі внесених 26 квітня урядом змін у постанову Кабінету міністрів України № 848 "Про спрощення порядку надання населенню субсидій для відшкодування витрат на оплату ЖКГ, придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива", в Україні діятиме оновлена програма житлових субсидій.

На основі змін, у травні органи соціального захисту населення проведуть перепризначення субсидій на наступний період з 01.05.2017 по 30.04.2018 та розрахують її розміри на літній період, а з жовтня – на новий опалювальний сезон.

Повторно подавати документи на оформлення допомоги необхідно буде лише тим, хто орендує житло та у кого відбулися зміни у складі сім’ї. Для решти субсидіантів перерахунок проведуть автоматично, без повторного звернення.

ЗБІЛЬШУЄТЬСЯ СОЦІАЛЬНА НОРМА ДЛЯ НЕПРАЦЕЗДАТНИХ

Для пенсіонерів, інвалідів уряд збільшує соціальну норму, за якою надається житлова субсидія. Якщо в помешканні проживає одна-дві непрацездатні людини, соціальна норма, за якою їм рахуватиметься розмір допомоги, збільшується з 49 кв. м.  до 75 кв.

ЗА ЯКИЙ ПЕРІОД БУДУТЬ БРАТИ ДОХОДИ ДОМОГОСПОДАРСТВА ПРИ РОЗРАХУНКУ СУБСИДІЇ

Субсидія для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг призначатиметься виходячи із середньомісячного сукупного доходу осіб за чотири квартали, що передують місяцю, з якого призначається субсидія, а субсидія на придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива — виходячи з розміру доходу за попередній календарний рік

 

НОВОВВЕДЕННЯ НА КОРИСТЬ ТИХ, ХТО ПРОЖИВАЄ У САДОВОМУ БУДИНКУ

Багато людей не зареєстровані, але проживають у садових будинках чи дачних кооперативах і сплачують комунальні послуги. Раніше такі люди не могли претендувати на субсидію, позаяк не мали там офіційної реєстрації.

З травня 2017-го за рішенням Комісії з питань соціального захисту населення, які діють при управліннях соцзахисту, такі сім’ї зможуть оформлювати субсидію, яка фінансуватиметься за рахунок місцевих бюджетів.

ЗМІНИ В ОПАЛЮВАЛЬНИЙ ПЕРІОД

Якщо раніше субсидія на опалювальний сезон призначалася з 1 жовтня до 30 квітня і перераховувалася відповідно до рішення органів місцевого самоврядування або органів виконавчої влади про дату початку та закінчення опалювального сезону, то у 2017-2018 рр. для користувачів централізованого опалення залишається прив’язка до відповідних рішень органів місцевого самоврядування або органів виконавчої влади, а для тих, у кого індивідуальне опалення, субсидія нараховується з 16 жовтня до 15 квітня.

КОМУ ПОВТОРНО НЕОБХІДНО ПОДАВАТИ ДОКУМЕНТИ НА ОФОРМЛЕННЯ СУБСИДІЇ?

Заяву і Декларацію про доходи заново треба подавати сім’ям, які орендують помешкання, мають зміни у складі сім’ї: (хтось прописався чи виписався), хочуть отримати субсидію на тверде паливо.

ПРО ЩО ПОТРІБНО ПОВІДОМЛЯТИ ФАХІВЦІВ СОЦЗАХИСТУ?

Протягом місяця отримувачі субсидії повинні повідомити органи соціального захисту населення про наступні зміни:

- складу зареєстрованих у житлі: хтось виписався чи прописався;

- соціального статусу членів сім’ї: хтось звільнився або влаштувався на роботу, став пенсіонером;

- про здійснення одноразової покупки, яка перевищує 50 тисяч гривень;

- зміна комунальних послуг: відмовилися від централізованого палення і перейшли на індивідуальне чи навпаки.

1.Хто отримає і скільки

Ті домогосподарства, які отримували житлові субсидії та заощадили 150 кіловат електроенергії, якщо вона використовувалась для опалення, або 100 кубів газу отримають грошову допомогу для своїх сімей, відповідно 107 гривень та 688 гривень.

2. Як отримати

Для отримання коштів необхідно буде з 1 липня до 1 вересня подати заяву в  управління соціального захисту населення, на підставі якої здійснюватиметься виплата грошової винагороди за енергоефективність.

3. Де отримати

Щоб отримати грошову допомогу, потрібно мати відкритий рахунок у банку. Субсидіант може самостійно вибрати банківську установу, через яку проводяться виплати соціальних допомог та пенсій.

Виплати також можуть бути здійснені готівкою через відділення "Укрпошти".

На момент подання заяви рахунок в банку повинен бути уже відкритим.

4. Скільки разів виплачуватимуть

У Кабміні зазначили, що це разова виплата для населення, яке зекономило на газі або електриці в опалювальному сезоні в 2016-2017 роках
 
Друк

Міжнародний день вишиванки

Працівники структурних підрозділів райдержадміністрації та районної ради долучилися до флеш-мобу та прийшли в Міжнародний день вишиванки на роботу у вишиванках.

 
Друк

Немовлята отримали перші вишиванки

У Всесвітній день вишиванки, Бережанщина долучилась до благодійної акції «Народжені у вишиванках». З цього приводу голова райдержадміністрації Володимир Петровський  та голова районної Василь Білик відвідали пологове відділення Бережанської центральної районної лікарні з подарунками для новонароджених жителів Бережанського району. Немовлята – дівчинка та хлопчик отримали  перші у своєму житті вишиванки.

Варто зазначити, що вишиванки для новонароджених отримали за сприяння громадської організації «Всесвітній день вишиванки», зокрема, Лесі Воронюк - співзановниці громадської організації та ініціаторки відзначення Всесвітнього дня вишиванки, авторки ідеї та сценаристки першого документального широкоформатного фільму про вишиту сорочку "Спадок нації".

 
Друк

Звітний концерт Жуківської дитячої музичної школи

18 травня відбувся щорічний звітний концерт учнівських та викладацьких колективів Жуківської дитячої музичної школи. Він традиційно став святом для усіх його учасників та глядачів, адже є підсумком напруженої творчої роботи усього колективу за рік. В програмі концерту брали участь як першачки так і учні старших класів – переможці та учасники міжнародних, всеукраїнських, обласних та районних конкурсів.

Слухачі отримали велике задоволення від піднесеної атмосфери концерту та високого виконавського рівня юних митців.

Голова      райдержадміністрації     В.Петровський   побував на  творчому звіті, висловив своє захоплення від концерту та побажав учням та їх наставникам творчих  успіхів та ще більше перемог на різноманітних конкурсах.

Довідка. 1 вересня 1989 року Жуківська державна музична школа гостинно відкрила двері в чарівний світ музики. Тому надзвичайно важливо зберегти цей зв’язок поколінь, передати прийдешнім, віками набутий, скарб українського народу.

В даний час в школі навчається 100 учнів із сіл Жуків, Гиновичі, Підлісне, Урмань, Надрічне, Біще, Поручин, Рекшин, Стриганці  та з м. Бережани.  В 1989 році відкрито музичний відділ, у 1999 році – художній відділ, а 2001 році – хореографічний відділ.

В ДМШ функціонують дитячі та вчительські  творчі колективи: дитячий хор «Голосинка», вокальний ансамбль «Ярина»  (кер-ки подружжя Загородніх); дитячий ансамбль народних інструментів, вчительський ансамбль; дитячий хореографічний ансамбль «Віночок» (кер.Білик Н.О.);  дитячий ансамбль скрипалів (Скрабут О.М.); дитячий ансамбль духових інструментів (кер.Атаманчук Б.І.) ; дитячий дует бандуристів (кер.Самарик С.М.), які активно беруть участь у шкільних музичних вечорах, святах, фестивалях області і України.

Неодноразово учні школи успішно приймали участь в обласних,  районних та міжнародних конкурсах та олімпіадах, виставках та здобували призові місця. 
Друк

Зустріч з генеральним директором «МРІЯ Агрохолдинг» С.Чернявським

17 травня відбулася зустріч уповноважених пайовиків Бережанського, Зборівського, Козівського та Перемишлянського районів з Генеральним директором «МРІЯ Агрохолдинг» С.Чернявським. Під час зустрічі обговорили питання співпраці в галузі реалізації соціальних проектів на території населених пунктів яких орендує землі «МРІЯ Агрохолдинг». Піднімалося питання повноти реєстрації договорів оренди згідно чинного законодавства. Особлива увага була приділена підтримці агрохолдингом кооперативного руху, зокрема на Бережанщині. Саймон Чернявський висловив ряд цікавих пропозицій щодо урізноманітнення напрямків діяльності кооперативів. В зустрічі взяли участь голови райдержадміністрацій та районних рад з вищезазначених районів.

 
Друк

Вшанування матерів та дружин Героїв, які загинули в АТО і під час Революції Гідності

Мати загиблого воїна в АТО  Дідуха Володимира Васильовича (с.Вербів, Бережанського району), Марія Петрівна відвідала захід приурочений Дню Матері.

Голова Тернопільської ОДА Степан Барна вшанував матерів та дружин Героїв, які загинули беручи участь в АТО і під час Революції Гідності. Він висловив співчуття жінкам через втрату найдорожчих синів та чоловіків, які віддали своє життя за Україну. Подякував дружинам за їхню самовідданість, а матерям за неоціненний внесок у виховання гідних захисників.

Захід, приурочений Дню Матері, відбувся на Тернопільщині втретє. Цьогоріч матерів та дружин загиблих воїнів вшанували у селі Мала Іловиця, Шумського району. До цього урочистості відбувалися у Марійському духовному центрі в Зарваниці.

За полеглих героїв помолилися під час Архієрейського богослужіння у рідному селі преподобного Амфілохія Почаївського. Святий прославився як подвижник та патріот, лікував українських повстанців та зцілював поранених у боях.

На жаль, у зв’язку з тим, що триває антитерористична операція на сході України, щороку збільшується кількість учасників даного заходу. У 2017 році на Тернопільщині таких матерів і дружин є 89. Разом із тим, як підкреслив Степан Барна, ніщо не зможе згасити біль втрати, але з боку державної влади та обласної адміністрації родинам Героїв і в подальшому надаватиметься всебічна підтримка.

Степан Барна оголосив подяку обласної держаної адміністрації матерям, дружинам та сестрам полеглих воїнів. Зоклема з Бережанського району   - Дідух Марії Петрівні - матері рядового Дідуха Володимира Васильовича та Філь Галині Михайлівні - матері солдата Філя Олександра Олеговича.

 
Друк

В Бережанах підняли прапори України та Євросоюзу

11 травня, на виконання доручення Адміністрації Президента України, враховуючи стратегічний курс України на європейську інтеграцію та з метою організації і проведення заходів з нагоди Дня Європи в Україні відбулося урочисте встановлення Державного прапора України та прапора Євросоюзу на будівлі адмінбудинку, а о 12.00 год. на центральній площі міста Бережани під звуки Державного Гімну України та Гімну Європейського Союзу відбулася урочиста церемонія підняття Державного прапора України та прапора Євросоюзу. Участь у заходах взяли представники влади, працівники держустанов, молодь та активні учасники громадського життя міста.

 


Сторінка 10 з 68